نمناک اخبارسیاست توهین ترامپ چینی ها را خشمگین کرد + تصاویر
توهین ترامپ ، توهین ترامپ
دانلد ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا مدام با صحبتهایش و توهینات پی در پی خشم بسیاری را برانگیخت .توهین ترامپ این بار صدای چینی ها را دراورد.
تاریخ انتشار : 29 اسفند 1394

توهین ترامپ به چینی ها

دانلد ترامپ پیوسته در سخنرانی های خود مواضع تندی نسبت به چین اتخاذ کرده و بارها خواستار کنترل رابطه تجاری بین آمریکا و چین شده است. به اعتقاد وی، هم اکنون اقتصاد امریکا ببه اقتصاد چین گره خورده و چینی ها با علم بر این موضوع در حقیقت در حال چاپیدن آمریکایی ها هستند. مواضع دیگر وی نیز بارها تداوم داشته اما دولت چین اعلام کرد که این مواضع ترامپ بر روابط این کشور با آمریکا تاثیر بد نخواهد گذاشت. اما با پیروزی ترامپ در سه شنبه بزرگ و افزایش چشمگیر احتمال ورود وی به دور نهایی و طبیعتا نگرانی چین از این اتفاق، پس از اینکه اخیرا میلیاردر نیویورکی در سخنرانی خود ادای بیانی تجار چینی را تقلید کرد، چینی ها واکنش نشان دادند و نشریه «گلوبال تایمز» روزنامه رسمی دولت چین در جدیدترین مقاله خود وی را یک «دلقک دهن گشاد» و یک «فرد بسیار گستاخ» خواند.

دانلد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در طول دوران رقابت پیوسته از چینی ها بخاطر زیان اقتصادی شان برای آمریکا انتقاد کرده است. وی بارها چین را سودجو و مضر دانسته و معتقد است که آمریکا باید کاملا در روابط اقتصادی خود با چین تجدیدنظر نماید. یکی دیگر از نقدهای تند و تیز ترامپ به چین، مربوط به کره شمالی است. ترامپ قویا معتقد است که دولت چین اصلی ترین حامی کره شمالی بوده و هم اوست که باید کره شمالی جاه طلب و خطرناک را کنترل کند.

 

توهین ترامپ

توهین ترامپ به چینی ها

 

چین که در چندین نوبت با اظهارات صریح ترامپ در رابطه با خود روبرو شده بود، چندی پیش اعلام کرد که اظهارات این کاندیدای ریاست جمهوری نمی تواند بر کیفیت روابط بین چین و آمریکا تاثیر بگذارد و این اظهارات ارزشی برای چین ندارد. تا اینکه چند روز قبل، دانلد ترامپ پس از پیروزی در سومین سه شنبه بزرگ، موجی از وحشت را در میان جمهوریخواهان و اکثر رهبران جهانی ایجاد کرد. نگرانی از اینکه این مرد غیر قابل پیش بینی با رویکردهای عجیب را بر مسند کرسی ریاست جمهوری آمریکا ببینند. خطر ترامپ و ترامپیسم هر آینه سایه وحشت را بیشتر بر جامعه بین المللی می گستراند. ترامپ، در نطق پس از پیروزی اقدام به تقلید توهین آمیز منش و رفتار تجار چینی کرد. دولت چین که خطر ترامپ را بیش از پیش احساس کرده، این بار واکنش نشان داد و در مقاله روز گذشته روزنامه رسمی خود «گلوبال تایمز» وی را یک دلقک دهن گشاد دانست که پا را از گلیمش درازتر کرده است».

گلوبال تایمز نوشت:«جمهوریخواهان، این دلقک دهن گشاد را آوردند تا آرای مردم آمریکا را به سمت خود جذب کنند غافل از اینکه تبدیل به هیولایی می شود که دیگر توانایی کنترل وی را نخواهند داشت و خود آنها را می بلعد. موسولینی و هیتلر هم از خلال انتخابات به قدرت رسیدند اما دیدیم که چه بلایی بر سر دنیا آوردند. به قدرت رسیدن ترامپ با چیزی که آمریکا آن را دموکراسی خود می نامد، کاملا در مغایرت است. بهتر است که آمریکا اول مانع از تبدیل شدن خود به یک قدرت مخرب جهانی شود و بعد بیاید و رهبران وطن پرست چین را «مستبد» بنامد.


سی ان ان در مطلب خود به قلم «کریستی لو استوت» به تاریخ 17 مارس آورد:«جالب است. ترامپ با ما چه کرده که از یک طرف رهبران کمونیست چین او را مایه شرم می بینند و دموکراسی ما را به خاطر عمل او به سخره می گیرند و از طرفی دیگر رهبران قیام میدان «تیان آن من» (1989) به خاطر دفاعش از سرکوب آنها در آن سال، وی را یک طرفدار کمونیست می دانند. ترامپ در مناظره هفته گذشته خود در میامی، معترضین میدان تیان آن من را شورشی خوانده بود».

 

توهین ترامپ

ماجرای توهین ترامپ و عکس العمل چینی ها

 سی ان ان در ادامه نوشت:«رهبران قیام تیان آن من همچون «وانگ دان» و «ووئر کایژی»، نهایت ابراز تاسف خود را از اظهارات ترامپ بیان کرده اند. دان، اظهارات وی را مایه تاسف خوانده است و کایژی نیز در فیسبوک خود ترامپ را ضد چیزی خواند که آمریکا به عنوان ارزش آمریکایی می شناسد و بر اساس آن داعیه دفاع از مظلومین سرکوب ها را دارد. اما تندترین انتقاد از سوی «وانگ لیمینگ» کاریکارتوریست چینی در تبعید، شامل حال ترامپ شده است. این کاریکاتوریست که در ژاپن زندگی می کند، در صفحه توئیتر خود کاریکاتوری از ترامپ قرار داده که او فرمانده ای بر صدر تانک نشان می دهد که فرمان گلوله باران معترضین را صادر می کند. با این حال، «لی که چیانگ» نخست وزیر چین اعلام کرده که هر شخصی که رییس جمهور آمریکا شود، همواره روابط دو کشور از قوت برخوردار خواهد بود».

واشنگتن پست در مطلب 10 سپتامبر 2015 خود به قلم فیلیپ بامپ آورد:«انتقاد و توهین به چین، برای ترامپ دو چیز دارد:اول اینکه، چین موضوع خوبی برای تبلیغات ترامپ است و می تواند سخنرانی ها بسیاری را به آن اختصاص دهد. دوم اینکه، محکوم کردن چین مثل محکوک کردن دیگران، برای ترامپ یک بازی است که حاصل دو سر برد برای او دارد. بطور نمونه، وی بارها در سخنرانی هایش خود را صاحب خانه چین معرفی کرده چرا که بانک چین که بزرگترین بانک جهان است چندین دفتر در برج وی در نیویورک دارد».

توهین ترامپ چینی ها را خشمگین کرد + تصاویر

توهین ترامپ چینی ها را خشمگین کرد + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از شرق /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف