نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تغییر تپش قلب و پیش بیی مرگ در افراد مسن
تپش قلب ، تپش قلب نامنظم در افراد مسن
در صورتی که تپش قلب نامنظم باشد ضربان قلب خیلی سریع یا خیلی کند می شود و یا ریتم نامنظم پیدا می کند،این اتفاق ریسک مرگ افراد مسن را در طول چهار سال بعد پیش بینی میکند.

پیش بینی مرگ افراد مسن با تپش قلب نامنظم

تپش قلب نامنظم در افراد مسن بسیار شایع است اغلب موارد خطرناک تپش قلب نامنظم در افراد با سن بالاتر از 60 سال رخ می دهد زیرا افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری هایی هستند که ممکن است منجر به بروز آریتمی قلبی شود. همچنین افراد مسن حساسیت بیشتری در برابر عوارض جانبی داروها دارند و مصرف برخی از داروها می تواند باعث بروز تپش قلب نامنظم در آن ها شود.

ریسک مرگ افراد مسن

به گفته محققان، پیگیری تغییر در تپش قلب افراد مسن به هنگام ایستادن می تواند نشاندهنده ریسک مرگ آنها در طول چند سال آینده باشد.

طبق گفته محققان، زمانیکه افراد می ایستند ابتدا تپش قلب شان افزایش یافته و سپس بهبود می یابد.

طبق گفته تیم محققان کالج ترینتی دوبلین در ایرلند، سرعت بهبود تپش قلب در 20 ثانیه بعد از ایستادن می تواند ریسک مرگ افراد مسن را در طول چهار سال بعد پیش بینی کند.

تپش قلب

بالا رفتن ریسک مرگ افراد مسن با تپش قلب نامنظم

 

دکتر کاتال مک کروری، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«سرعت برگشت تپش قلب به حالت اولیه در واکنش به ایستادن نشانه مهم سلامت و سرزندگی است.»

این مطالعه جدید شامل حدود 4500 فرد بزرگسال ایرلندی 50 سال به بالا بود. تحقیق نشان داد که احتمال مرگ در افراد دارای پایین ترین سرعت بهبود تپش قلب در مقایسه با افراد دارای سریع ترین زمان بهبود قلب، هفت برابر در طول چهار سال بعد بیشتر است.

رز آن کنی، عضو دیگر تحقیق، توضیح می دهد:«تغییر از حالت خوابیده یا نشسته به حالت ایستاده یک فعالیت تکراری در طول روز است و چالشی را به سیستم قلب برای حفظ فشار خون و تپش قلب ثابت وارد می کند و از اینرو فشار بر سیستم قلبی را کاهش می دهد.»

وی در ادامه می افزاید:«بهبود تپش قلب از طریق شیوه های نظیر ورزش شخصی شده قابل بهبود است.»

تغییر تپش قلب و پیش بیی مرگ در افراد مسن

تغییر تپش قلب و پیش بیی مرگ در افراد مسن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از مهر نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف