نمناک اخبارجامعه تکذیب توزیع مواد مخدر توسط دولت
مواد مخدر ، توزیع مواد مخدر
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دولت و ستاد مبارزه با مواد مخدر هیچ برنامه ای برای به دست گرفتن بازار مواد مخدر ندارند.
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1394
بازدید : 2,990 نفر

پرویز افشار معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر آخرین وضعیت طرح توزیع مواد مخدر توسط دولت و ایجاد اتاق های امن تزریق را تشریح کرد.

وی در مورد طرحی که چندی پیش توسط یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر توزیع هروئین توسط دولت جهت کاهش مرگ های ناشی از مصرف مواد مخدر دارای ناخالصی، گفت:این امر کاملاً تکذیب می شود.
 
معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد:نه در دولت و نه در ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه ای برای در دست گرفتن بازار ماده مخدر هروئین وجود ندارد و قاطعانه می گویم اراده ای نیز در دولت و ستاد وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه خدمات کاهش آسیب برای مصرف کنندگان است، گفت:ما می خواهیم که معتادان آخر خطی دسترسی کافی به وسایل کاهش آسیب مانند سرنگ، پانسمان زخم و وسایل پیشگیری از بیماری های مقاربتی جنسی داشته باشند تا رفتارهای پرخطر آنها باعث شیوع بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت نشود.
 
افشار خاطرنشان کرد:سیاست ستاد این است که توزیع این وسایل به صورت سیار و در میان معتادان صورت گیرد چراکه معتادان ایرانی به علت گوشه گیر بودن و نداشتن دانش فنی بالا حوصله رفتن به مراکزی مانند اتاق امن تزریق را در فواصل طولانی نخواهند داشت.
 
وی با اشاره به اینکه اتاق امن تزریق در تعداد محدودی از کشورها مانند سوئیس و هلند ایجاد شده است، گفت:گستره جغرافیایی کشور و توزیع معتادان در ایران بسیار زیاد و متنوع است و معتادان ما که اکثراً خیابانی هستند حوصله نمی کنند که فواصل طولانی را طی کنند تا به اتاق امن تزریق برسند پس تا جایی که ممکن است ما باید به جای کشاندن آنها به مراکز امن تزریق در میانشان حاضر شویم.
 
معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود:بنابراین تیم های سیار تشکیل دادیم و این تیم ها در کوله پشتی خود انواع وسایل کاهش آسیب را در اختیاردارند و به صورت رایگان میان معتادان توزیع می کنند.
 
افشار با طرح این سؤال که شهری با وسعت تهران به چند اتاق امن تزریق نیاز خواهد داشت، گفت:ما چه تعداد اتاق امن باید در تهران تأسیس کنیم که معتادانی که در لویزان، دروازه غار، اتوبان چمران و یا دره فرحزاد هستند بتوانند به راحتی به این اتاق ها دسترسی داشته باشند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد:به عنوان نمونه شاید یکی از این مراکز در تهران احداث شود اما درمجموع این کار برای ما به صرفه نیست.

تکذیب توزیع مواد مخدر توسط دولت

تکذیب توزیع مواد مخدر توسط دولت
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف