نمناک اخبارجامعه تکلبف نرخ بنزین و کارت سوخت مشخص شد
کارت سوخت ، نرخ بنزین
بر اساس این مصوبه هزینه واگذاری کارت هوشمند سوخت از مالک خودرو دریافت خواهد شد و قیمت انواع سوخت برابر قیمت آنها در پایان سال 94 به علاوه همه انواع سوخت تک نرخی خواهد بود.
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395

تکلبف نرخ بنزین و کارت سوخت مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 24 فروردین) و در جریان بررسی مصوبات کمیسیون های تخصصی و پیشنهادهای نمایندگان درباره گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 95 کشور دولت را مکلف کردند حداکثر 4 ماه پس از تصویب این قانون کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از بنزینی، گازوئیلی و دوگانه سوز را که کارت هوشمند سوخت ندارند به این کارت مجهز کنند.

نمایندگان در ادامه مقرر کردند عرضه هرگونه سوخت به کلیه وسایل نقلیه صرفا با استفاده از کارت مذکور مجاز خواهد بود و وسایل نقلیه ای مشمول دریافت کارت هوشمند سوخت خواهند شد که دارای برگ معاینه فنی و بیمه نامه شخص ثالث بوده و عوارض سالانه خودرو را نیز پرداخت کرده باشند.

بر اساس این مصوبه هزینه واگذاری کارت هوشمند سوخت از مالک خودرو دریافت خواهد شد و قیمت انواع سوخت برابر قیمت آنها در پایان سال 94 به علاوه همه انواع سوخت تک نرخی خواهد بود.

نرخ بنزین

 

*استفاده از کارت سوخت جایگاه مشمول عوارض می شود

وکلای ملت در ادامه مصوبه خود مقرر کردند در صورتی که وسیله نقلیه ای با استفاده از کارت سوخت جایگاه سوخت گیری کنند علاوه بر پرداخت بهای سوخت به میزان قیمت تمام شده سوخت به عنوان عوارض استفاده کارت سوخت جایگاه از صاحب وسیله نقلیه دریافت خواهد شد.

در ادامه مصوبه معین شد در تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت هوشمند سوخت موضوع صدر این تبصره دولت مکلف است از مصرف کنندگان بنزین بیش از مقدار پایه تعیین شده به صورت پلکانی عوارض انتشار آلایندگی، عوارض استفاده از زیرساخت های کشور اعم از جاده ها و خیابان ها و تجهیزات مربوط و عوارض ایجاد ترافیک به روش مذکور در بند 5 دریافت نماید.

بر اساس مصوبه امروز نمایندگان متوسط مقدار مصرف ماهانه بنزین برای یک بار و بر اساس هر یک از انواع وسایل نقلیه با تعداد سیلندرهای مشابه (یک تا 6 سیلندر) به عنوان پله اول تأیید می گردد و پلکان های بعدی به مقدار 40 لیتر به پله ماقبل اضافه می شود.

برای هر لیتر مصرف مازاد بر پله اول نسبت به مقدار مصرف پایه 5 هزار ریال و در پلکان های دوم و سوم به ترتیب 7500 و 10 هزار ریال و مازاد بر مصرف 180 لیتر در ماه قیمت تمام شده بنزین از مصرف کننده به عنوان عوارض موضوع بند 4 فوق دریافت خواهد شد.

تکلبف نرخ بنزین و کارت سوخت مشخص شد

تکلبف نرخ بنزین و کارت سوخت مشخص شد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 8
برگرفته از فارس/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف