نمناک ورزشگوناگون حریفان تکوادوکاران ایران در المپیک 2016
المپیک 2016 ، روز یازدهم المپیک
جلسه قرعه کشی رقابت های تکواندو بازیهای المپیک 2016 برگزار شد و نمایندگان ایران حریفان خود را در این رقابتها شناختند.
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395
بازدید : 3,106 نفر

تکواندوکاران ایرانی حریفان خود را شناختند

از ریودوژانیرو، آئین قرعه کشی رقابتهای تکواندو با حضور مسئولان رده بالای فدراسیون جهانی و مربیان و مسئولان 63 کشور حاضر در این رقابتها شب گذشته (دوشنبه شب به وقت تهران) برگزار شد و طی آن رقبای تکواندوکاران ایران معرفی شدند.

المپیک 2016

رقبای تکواندو کاران ایرانی مشخص شد

جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو با حضور نمایندگان 63 کشور در قلب پارک المپیک و در سالن مرکزی ریو برگزار شد که در این جلسه رییس فدراسیون جهانی تکواندو، ناظر فنی فدراسیون جهانی تکواندو، رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی تکواندو و مدیر ورزشی تکواندو در بازیهای المپیک ریو، در فاصله دو روز مانده به آغاز «فستیوال مبارزه تکواندوکاران» در سالن «کاریوکا 3» نکاتی را به سرپرستان و مربیان یادآور شدند.

 
تیم تکواندوی ایران در این رقابت ها با ترکیب فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن 57- کیلوگرم به مصاف رقبایش می رود و هدایت 3 تکواندوکار مرد ایران برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی، مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی خواهد بود و مهرو کمرانی نیز هدایت کیمیا علیزاده را عهده دار است. همچنین محمدسعید مطوری نژاد بعنوان پزشک در کنار این تیم حضور دارد.


مبارزات تکواندو از روز چهارشنبه (27 مردادماه) و از ساعت 16:30 به وقت ایران، به مدت 4 روز در سالن «کاریوکا 3» در منطقه بارا برگزار خواهد شد که در جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو در بازی های المپیک، قرعه کشی 4 وزن زنان و مردان نیز براساس رنکینگ المپیکی ورزشکاران انجام شد که در نهایت حریفان نمایندگان کشورمان در این دوره از مسابقات مشخص شدند.


در روز اول مبارزات تکواندو در بازیهای المپیک ریو (چهارشنبه – 27 مردادماه)، هوگوپوشان اوزان 49- کیلوگرم زنان و 58- کیلوگرم مردان برروی شیاپ چانگ می روند که فرزان عاشورزاده نماینده ایران خواهد بود. فرزان با رنکینگ یک المپیکی و جایگاه اول در جدول قرعه، در اولین دیدار باید به مصاف «عمر حجامی» از مراکش برود، این تکواندوکار مراکشی با مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آفریقا مجوز شرکت در بازیهای المپیک ریو را گرفت و تاکنون با عاشورزاده مبارزه نداشته است. نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان در صورت برتری در این دیدار باید با برنده دیدار اسپانیا و چین مبارزه کند. اولین مبارزه فرزان عاشورزاده ساعت 18:15 به وقت ایران انجام می شود.


اما در روز دوم (پنجشنبه – 28 مردادماه)، تکواندوکاران دو وزن 57- کیلوگرم زنان و 68- کیلوگرم مردان به مصاف حریفانشان خواهند رفت که کیمیا علیزاده بعنوان نماینده ایران رو در روی رقبایش قرار می گیرد. طبق قرعه کشی انجام شده، کیمیا با رنکینگ 21 المپیکی و جایگاه دهم در جدول قرعه ، باید در مبارزه اول با «انا زانینوویک» از کرواسی دیدار نماید. این تکواندوکار با تجربه کروات، سابقه حضور در المپیک را دارد که البته موفق به کسب مدال نشده است. او طلای مسابقات قهرمانی جهان 2011، دو مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان در سال 2007 و 2012 و برنز مسابقات قهرمانی جهان در سال 2015 را در کارنامه اش دارد. «آنا زانینوویک» از طریق رنکینگ سیستم به بازیهای المپیک ریو راه پیدا کرد. کیمیا در صورتیکه در این بازی سخت و نفس گیر برنده شود، باید با برنده اسپانیا و تایلند مبارزه کند. مبارزه کیمیا علیزاده با نماینده کرواسی ساعت 19 به وقت ایران انجام خواهد شد.


در روز سوم پیکارهای تکواندو (جمعه - 29 مردادماه)، نمایندگان اوزان 67- کیلوگرم زنان و 80- کیلوگرم مردان برروی شیاپ چانگ خواهند رفت. مهدی خدابخشی که نماینده ایران در این روز است با رنکینگ یک المپیکی و جایگاه اول در جدول قرعه، باید در گام نخست با «میگوئل فریرا» از هندوراس مبارزه کند. نماینده هندوراس با سهمیه وایلد کارت در المپیک حضور دارد. خدابخشی در صورت شکست این ورزشکار با برنده دیدار آذربایجان و مالی رقابت خواهد کرد. نماینده ایران، مهدی خدابخشی در اولین گام ساعت 18:15 به وقت ایران برگزار می شود.


اما پرونده مسابقات تکواندو در بازیهای المپیک ریو، شنبه (30 مردادماه) با مبارزات تکواندوکاران اوزان 67+ کیلوگرم زنان و 80+ کیلوگرم مردان، بسته می شود که سجاد مردانی از ایران برروی شیاپ چانگ می رود. سجاد با رنکینگ 3 المپیکی و جایگاه دوم در جدول قرعه، باید در نخستین گام رو در روی «پیتا تافاتوفوا»، پرچمدار خبرساز کاروان تونگا قرار بگیرد. این ورزشکار 33 ساله با مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اقیانوسیه مجوز شرکت در المپیک را بدست آورد. مردانی در صورتیکه این مبارزه را با موفقیت پشت سر بگذارد باید به مصاف برنده دیدار گابن و انگلیس برود. مبارزه سجاد مردانی و تکواندوکار تونگا ساعت 18:45 به وقت ایران انجام خواهد شد.

حریفان تکوادوکاران ایران در المپیک 2016

حریفان تکوادوکاران ایران در المپیک 2016
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ورزش سه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف