نمناک اخبارفرهنگ و هنر تکذیب تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر
تک خوانی زنان ، حسین نوش آبادی
خبر تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر 93 از سوی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکذیب شد.
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393
بازدید : 2,323 نفر

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن رد خبر مطرح شده در برخی سایت های خبری درخصوص برنامه تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت:هیچ مجوزی برای تکخوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر ارائه نشده و آنچه برخی سایت ها نقل کردند مبنی بر اینکه قرار است یکی از اساتید موسیقی خانم در جشنواره موسیقی فجر تکخوانی کند از اساس غلط و کذب محض است.

حسین نوش آبادی

حسین نوش آبادی تصریح کرد:آنچه وجود دارد برنامه گروه های همخوانی است که وزارت ارشاد در قالب چارچوب های قانونی و شرعی مجوز اجرای برنامه را به آنها ارائه داده است و این گروه ها نیز بر اساس همین مجوزها به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
وی یادآور شد:در واقع هیچ اتفاقی نیفتاده است که باعث نگرانی کسی بشود و ما نه در جشنواره و نه در غیر جشنواره مجوز تکخوانی به کسی نداده ایم و آنچه تاکنون اجرا شده و در آینده نیز اجرا خواهد شد، برنامه گروه های همخوانی است.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارشاد با اشاره به انتشار چندین باره اخبار نادرست در این خصوص توسط برخی سایت های خبری خاطرنشان کرد:بعضی از اخبار و مطالب غیرواقعی که بدون سند و به دروغ توسط برخی سایت ها منتشر می شود، مشمول پیگرد قانونی هستند. متأسفانه بعضی از سایت ها مجوز فعالیت هم ندارند که این در واقع جرم دوم آنها است؛ یکی فعالیت بدون مجوز و دیگری نشر اخبار دروغ.
نوش آبادی خاطرنشان کرد:این گونه فعالیت ها قطعاً به لحاظ حقوقی قابل پیگیری هستند و ما ابتدا تذکر می دهیم که اخبار بی اساس و دروغ منتشر نکنند تا مشمول پیگرد قانونی نشوند. بنای وزارت ارشاد فعلاً بر برخورد قهری نیست. ما علاقمندیم که همه بر اساس اصل امانتداری و انصاف در بیان اخبار، کمک کنند تا فضای فرهنگی جامعه به سمت پیشرفت و اعتلا برود، چراکه این گونه اطلاع رسانی های مغرضانه و جهت دار کمکی به پیشرفت کشور نمی کند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارشاد افزود:کشور ما نیازمند توسعه و پیشرفت به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری است، البته با رعایت چارچوب های پذیرفته شده ذیل سیاست های کلی نظام و منویات رهبری معظم انقلاب و با احترام به نظرات و دیدگاه های فقهای معزز و مراجع عظام. حال اگر کسی بخواهد جلوتر حرکت کند و فضا را بسته جلوه بدهد مشکل از خودش است. ما باید به دور از پیش داوری ها و قضاوت های عجولانه و فارغ از نگاه های شخصی و حزبی و گروهی به فضای فرهنگی کشور کمک کنیم.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:در دهه مبارک فجر نباید با انتشار اخبار نادرست مردم و هنرمندان را دچار تشویش و نگرانی کرد. باید برای ملت خودمان ارزش قائل باشیم. هیچ کس راضی نیست حوزه پاک فرهنگ دستخوش رفتارهای غیرقانونی بشود و این را همه ما قبول داریم. لذا برخی به شایعات بی اساس دامن نزنند و با انتشار اخبار مجعول فضای فرهنگی جامعه را بی جهت ملتهب نکنند.

تکذیب تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر

تکذیب تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف