نمناک اخباراقتصاد کرایه تاکسی بعد از تک نرخی شدن قیمت بنزین
بنزین ، تک نرخی شدن بنزین
با تک نرخی شدن قیمت بنزین، کرایه تاکسی ها دچار نوسان شده و رانندگان تاکسی کرایه ها را بر اساس سلیقه خود می گیرند، این در حالی است که مدیریت شهری اعلام کرده هیچگونه افزایش نرخ کرایه ای در دستور کار ندارد.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1394

برخی رانندگان تاکسی در تهران همزمان با اجرای تک نرخی شدن قیمت نرخ بنزین، دست به افزایش کرایه ها زدند. بطوریکه مسیرهای 1000 تومانی به 1200 تا 1500 تومان نرخ کرایه افزایش یافته است.

این در حالی است که طی روزهای گذشته اعضای شورای شهر تهران، فرمانداری و استانداری تهران اعلام کرده اند که هیچ گونه افزایشی در نرخ کرایه های تاکسی نخواهند داشت.

در این زمینه اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تک نرخی شدن بنزین باید تجزیه و تحلیل و مشخص شود چقدر بر هزینه های رانندگان تاکسی افزوده خواهد شد، گفت:افزایش 300 تومانی تاثیر چندانی بر هزینه ها نخواهد گذاشت. همچنین افزایش سالیانه کرایه تاکسی ها قابل قبول بوده و ما چنین مواردی را پیش بینی کرده بودیم.

وی اضافه کرد:نرخ افزایش کرایه تاکسی ها 20 درصد بود، در حالی که نرخ تورم سالیانه 14 درصد و ما بیش از متوسط نرخ تورم، کرایه ها را افزایش داده ایم، زیرا چنین شاخص هایی را پیش بینی کرده بودیم.

شاکری با تاکید بر اینکه در لایحه نرخ کرایه تاکسی ها، بندی بود که در آن اعلام شده بود در صورت نیاز به تغییر نرخ کرایه ها، امکان ارائه دوباره لایحه وجود دارد، گفت:اگر معاونت حمل و نقل لازم ببیند که کرایه ها نیاز به افزایش دارد، دلایل خود را به شورا می آورد و نمایندگان آن را بررسی می کنند اما افزایش کرایه ها در دستور کار ما نیست.

کرایه تاکسی بعد از تک نرخی شدن قیمت بنزین

کرایه تاکسی بعد از تک نرخی شدن قیمت بنزین
:
امتیاز : 1.4 تعداد رای : 22
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 16
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف