نمناک ورزشفوتبال تیم استقلال قهرمان فصل نقل و انتقالات
تیم استقلال ، فصل نقل و انتقالات لیگ برتر
تیم استقلال با خریدهای این فصل به هیبت یک مدعی ششدانگ قهرمانی درآمده و می تواند امسال از همان هفته های نخست برای قهرمانی بجنگد.
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396

فصل نقل و انتقالات تیم استقلال

اگر فصل نقل و انتقالات، جام و سکو و مقام داشت، بی هیچ تردیدی نشان قهرمانی اش به تیم استقلال می رسید که در یارگیری موفق تر از تمام تیم های لیگ برتری عمل کرد و اگرچه برخی خروجی هایش ذهن هواداران مجموعه آبی را قلقلک می دهد و تولید دغدغه می کند اما خریدهایش هم برای آنهایی که استقلال را دوست دارند، غرورآفرین است.
استقلال برعکس فصل قبل که خریدهایش احساسی و یک جورهایی از روی چشم و هم چشمی بود، این بار بر حسب نیاز یار خرید و منصوریان صرف نظر از یکی، دو ایراد، کمبودهای باقی مانده از فصل قبل را برطرف کرد. شاید اگر کاوه رضایی ناگهان سر از بلژیک درنمی آورد و رابسون برزیلی از دست استقلال نمی پرید و بهنام برزای قربانی ترافیک خط هافبک و فاز تهاجمی نمی شد، استقلال الان کامل ترین مجموعه آسیا از لحاظ نیروی انسانی بود.

تیم استقلال در مورد کاوه رضایی غفلت کرد، درخصوص رابسون حریف هیاهوی مدیر برنامه های این مدافع جوان برزیلی نشد و در مورد بهنام برزای هم دو، دو تا چهار تا کرد و او را بعد از غربال کردن لیستش کنار گذاشت و گذشت زمان ثابت می کند در مورد برزای که رد شد تا مهره های مد نظر منصوریان بمانند یا بیایند، دو دو تای استقلال چهار تاست یا کمتر!
کارشناسان می گویند استقلال با وجود تمام خریدهایش در جریان لیگ، چوب رفتن کاوه رضایی و رابسون را می خورد اما فعلاً شواهد و ظواهر امر می گوید برای پر کردن جای خالی کاوه رضایی، استقلال می تواند روی حسن بیت سعید و سجاد شهباززاده حساب باز کند و البته که آمادگی علی قربانی و جابر انصاری هم به منصوریان قوت قلب می دهد.
در فاز تهاجمی فعلاً دغدغه چندانی نیست اما در دفاع پر کردن جای رابسون به این سادگی ها نخواهد بود. استقلال، پژمان منتظری را برگردانده که با یک پا و یک دست (!) از رابسون بهتر است ولی آسیب دیدگی پادوانی و نوسان هرایر مکویان، دست و پای استقلال را می لرزاند.

 

تیم استقلال

قهرمان مطلق فصل نقل و انتقالات

 با این وجود، خریدهای استقلال به کامل شدن مجموعه این تیم کمک کرده اند. استقلال غیر از رامین رضاییان، در فصل نقل و انتقالات دست روی هر گزینه ای گذاشت، خرید؛ مهدی قائدی از ایرانجوان بوشهر، حسن بیت سعید از استقلال خوزستان، سجاد شهباززاده از نفت، داریوش شجاعیان از گسترش فولاد، پژمان منتظری و مجتبی جباری از الاهلی قطر، آرمین سهرابیان از سپاهان، سرور جپاروف هم یک جورهایی از سپاهان و روزبه چشمی از لیست سابق خودشان... در این میان، استقلال، قائدی و شجاعیان را از چنگ پرسپولیس بیرون کشید تا این خریدهایش 3 امتیازی باشد... استقلال با این خریدها مانع تقویت رقیب دیرینه شد.

حالا منصوریان است و تیمی که با هوش و ظرافت بسته شده و غیر از برگرداندن مجتبی جباری که جذبش در پازل تاکتیکی اولیه کادر فنی نبود و به نوعی انجام شد تا دل هواداران به دست بیاید، بقیه خریدها بر حسب نیاز بود. استقلال با این خریدها از قامت تیمی که شانس قهرمانی داشت، به هیبت یک مدعی ششدانگ قهرمانی درآمده و می تواند امسال از همان هفته های نخست برای قهرمانی بجنگد اما تنها موضوع نگران کننده در مورد استقلال، تعداد بالای ستاره هاست. حتی آنها که منصوریان را بابت بستن این استقلال تحسین می کنند، همین نگرانی را دارند که مبادا بیرون ماندن برخی ستاره ها که مدعی فیکس بازی کردن هستند و به نشستن روی نیمکت عادت ندارند، به استقلال لطمه بزند.

منصوریان که با این خریدهای عالی توقع را از تیم خودش بالا برده، البته در مورد سطح توقعات از استقلال اعتقاد جالبی دارد؛ «اینجا استقلال است چه یار داشته باشی و چه نداشته باشی، همه توقع دارند قهرمان شوی پس همان بهتر که یار در اختیار داشته باشی» اما منصوریان فعلاً ترجیح می دهد درباره حاشیه های احتمالی ناشی از بیرون نشستن ستاره ها سکوت کند، به این امید که حاشیه ای تولید نشود. البته فعلاً که نیمی از این ستاره ها مصدوم هستند و ادعای بازی ندارند. باید دید در ادامه راه چه می شود؟

تیم استقلال قهرمان فصل نقل و انتقالات

تیم استقلال قهرمان فصل نقل و انتقالات
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 9
برگرفته از خبر ورزشی/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف