نمناک ورزشفوتبال صعود شیرین تیم دورتموند با پی یر امریک اوبامیانگ
تیم دورتموند ، اوبامیانگ در دورتموند
اوبامیانگ موفق شد گل سوم خود در این بازی را به ثمر برساند و خیال هوداران تیم دورتموند بابت صعود راحت شود.
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1395

پیروزی تیم دورتموند

بروسیا دورتموند یک باشگاه فوتبال آلمانی است که در دورتموند قرار دارد. این باشگاه در بوندس لیگا بازی می کند و تا کنون 8 بار قهرمان بوندسلیگا شده است و یک بار قهرمان جام در جام اروپا و دو بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه دارد.

در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم دورتموند در زیگنال ایدونا پارک میزبان بنفیکا بود. دورتموند که در بازی رفت در زمین بنفیکا 1-0 مغلوب این تیم شده بود برای جبران این نتیجه و صعود به جمع 8 تیم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به بازی برگشت چشم داشت و در پایان شاگردان توماس توخل توانستند با ارائه یک بازی برتر با نتیجه 4-0 نماینده پرتغال را شکست دهند راهی مرحله بعدی رقابت ها شوند.
نیمه اول با برتری دورتموند همراه بود و اوبامیانگ خیلی زود توانست دروازه ادرسون را باز کند. بعد از این گل بازیکنان دورتموند توانستند تا پایان نیمه بازی بهتری را نسبت به تیم میهمان انجام دهند و چند بار دیگر هم دروازه بنفیکا با خطر جدی تهدید شد اما نیمه اول با نتیجه 1-0 به نفع دورتموند خاتمه یافت. در نیمه اول بازیکنان بنفیکا چند بار روی ضد حملات و ضربات آزاد دروازه بورکی را تهدید کرد.
نیمه دوم برای بنفیکا بهتر آغاز شد و این تیم نزدیک بود گل خورده را جبران کند اما ضربه پیتزی به مدافعین دروتموند برخورد کرد و به کرنر رفت. 

تیم دورتموند

برد شیرین زنبورها

 بعد از این صحنه دوباره دورتموند جریان بازی را در دست گرفت و تا دقیقه 60 ضمن زدن دو گل چند بار دیگر به صورت جدی دروازه ادرسون را تهدید کردند. بعد از زدن گل سوم بازی متعادل دنبال شد و بازیکنان دورتموند بیشتر سعی در حفظ جریان بازی داشتند. دقیقه 82 دورتموند تا آستانه زدن گل چهارم پیش رفت اما ضربه سر مارک بارترا به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد، اما دقایقی بعد اوبامیانگ موفق شد گل سوم خود در این بازی را به ثمر برساند و خیال هوداران دورتموند بابت صعود راحت شود.

پی یر امریک اوبامیانگ یک بازیکن فوتبال متولدفرانسه و بازیکن تیم ملی گابن است. از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به باشگاه فوتبال بروسیا دورتموند اشاره کرد.

صعود شیرین تیم دورتموند با پی یر امریک اوبامیانگ

صعود شیرین تیم دورتموند با پی یر امریک اوبامیانگ
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از نود/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف