نمناک ورزشفوتبال 10 قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ فوتبال ایران
تیم پرسپولیس ، تیم پرسپولیس ایران
دهمین قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران در فاصله سه هفته به پایان فصل مسجل شد.
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396

دهمین قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ

تیم پرسپولیس در فاصله سه هفته به پایان فصل برای دهمین بار قهرمان لیگ ایران شد.
سرخپوشان پایتخت با 10 قهرمانی رکورددار بیشترین قهرمانی در تاریخ لیگ ایران هستند و در هر دوره با ثبت رکوردهای خاصی موفق به کسب این مهم شده اند:
1؛ قهرمانی با 93 درصد پیروزی
لیگ 1350:در دومین دوره لیگ ایران، پرسپولیس در لیگ 8 تیمی با اقتدار به قهرمانی دست یافت. پرسپولیس به رهبری آلن راجرز انگلیسی در 14 بازی موفق به کسب 13 برد شد و فقط در یک بازی جنجالی در مسجد سلیمان مغلوب تیم این شهر شد. سرخپوشان به جز این تیم، مقابل 6 تیم دیگر دبل کردند و با رکورد 93 درصد پیروزی، قاطع ترین قهرمانی تاریخ را رقم زدند. پرسپولیس در این فصل 45 گل زد و فقط 6 گل دریافت کرد. صفر ایرانپاک و حسین کلانی با 12 گل زده بهترین گلزنان فصل پرسپولیس بودند که در نهایت آقای گل لیگ نیز شدند.

 

تیم پرسپولیس

10 قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

 
2؛ قهرمانی بدون شکست
لیگ 1352:در اولین دوره لیگ تخت جمشید، پرسپولیس با انجام 22 بازی و کسب 15 برد و 7 تساوی موفق به کسب دومین عنوان قهرمانی در لیگ شد. پرسپولیس در این دوره بدون شکست قهرمان شد که تا امروز این رکورد پابرجاست. سرخپوشان 46 گل به ثمر رسانده و مثل دوره قبل فقط 6 گل دریافت کردند. صفر ایرانپاک و حسین کلانی با 8 گل مشترکاً بهترین گلزنان پرسپولیس بودند. بهترین نتیجه پرسپولیس نیز پیروزی 6- صفر بر استقلال بود. در این سال مربیگری تیم بر عهده آلن راجرز بود.
3؛ قهرمانی با جوان ترین مربی تاریخ
لیگ 1354 :پرسپولیس فصل را با همایون بهزادی شروع کرد و در ادامه بیوک وطن خواه هدایت تیم را بر عهده گرفت و با انجام 30 بازی و کسب 16 برد ، 12 تساوی و 2 شکست برای سومین بار به عنوان قهرمانی لیگ دست یافت. وطن خواه نیز به عنوان جوانترین مربی در تاریخ لیگ موفق شد تیم را به قهرمانی هدایت کند. صفر ایرانپاک با 10 گل بهترین گلزن فصل پرسپولیس بود.
4؛ قهرمانی با معجزه استانکو
لیگ 1374:پرسپولیس پس از 20 سال و در حالی که در دور رفت تیم بهمن با اقتدار قهرمان شده بود، در دور برگشت با کسب امتیازات متوالی به صدر جدول بازگشت و در نهایت برای چهارمین بار به قهرمانی لیگ دست یافت. پرسپولیس در 30 بازی، 15 برد و 12 تساوی و 3 باخت بدست آورد. پرسپولیس در 12 بازی با هدایت گده و در 18 بازی با مربیگری استانکو به میدان رفت و در فاصله یک هفته به پایان لیگ و در تبریز قهرمانی خود را مسجل کرد.

 

تیم پرسپولیس

10 قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

 
5؛ زودهنگام ترین قهرمانی تاریخ
لیگ 1375:پرسپولیس برای دومین فصل متوالی با هدایت استانکو قهرمان لیگ شد و این در حالی بود که قهرمانی سرخپوشان در فاصله 5 بازی تا پایان لیگ مسجل شده بود که این زودهنگام ترین قهرمانی تاریخ لیگ است. پرسپولیس در 30 بازی، 17 برد و 8 تساوی و 5 شکست بدست آورد و 52 گل نیز به ثمر رساند. ادموند بزیک با 11 گل بهترین گلزن فصل بود. پیروزی رفت و برگشت مقابل استقلال از نتایج قابل توجه پرسپولیس در این فصل بود که باعث شد پرسپولیس پس از 7 سال موفق به شکست رقیب دیرینه در بازی دربی شود.
6؛ قهرمانی با 14 برد متوالی
لیگ 1377:پس از یک فصل غیبت در لیگ، پرسپولیس فصل 77 را با مت کوویچ آغاز و با علی پروین به پایان رساند و و با 14 برد متوالی رکورد تاریخی را بر جای گذاشت و با 19 برد، 8 تساوی و 3 شکست و کسب 65 امتیاز رکورد بی سابقه ای را ثبت کرد. ادموند بزیک با 11 گل بهترین گلزن فصل پرسپولیس بود. پیروزی مقابل استقلال و پاس از نتایج مهم سرخپوشان در این فصل بود.
7؛ قهرمانی با دو دربی تاریخی
لیگ 1378:اقتدار پرسپولیس در این فصل نیز تداوم داشت؛ بطوری که در هفته بیست و سوم قهرمانی سرخپوشان مسجل شد. پرسپولیس در 26 بازی موفق به کسب 15 برد و 9 تساوی شد و فقط دو شکست داشت که هر دو در سه هفته پایانی لیگ رقم خورد. بهنام سراج با 10 گل زده بهترین گلزن پرسپولیس لقب گرفت و این در حالی بود که سراج اغلب بازیهای فصل را روی نیمکت بود و به عنوان یک ذخیره طلایی برای پرسپولیس عمل کرد. تساوی 9 نفره مقابل استقلال در دور رفت و پیروزی در دور برگشت از نتایج قابل توجه پرسپولیس در این فصل بود.

 

تیم پرسپولیس

10 قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

 
8؛ قهرمانی در دقیقه 90
لیگ 1380:هشتمین قهرمانی سرخپوشان در لیگ بر خلاف ادوار قبلی در آخرین روز لیگ مسجل شد. پرسپولیس در وضعیتی قرار داشت که باید یک معجزه صورت می گرفت تا این تیم قهرمان شود که این امر نیز تحقق یافت. پرسپولیس در یک روز رویایی در ورزشگاه آزادی جشن قهرمانی در اولین دوره لیگ برتر را برپا کرد و علی پروین با بدست آوردن سومین عنوان قهرمانی به عنوان مربی، رکوردار کسب قهرمانی در تاریخ لیگ لقب گرفت. پرسپولیس در 26 بازی ، 13 برد و 10 تساوی و 3 باخت بدست آورد. سهراب انتظاری با 9 گل زده بهترین گلزن فصل پرسپولیس شد.
9؛ قهرمانی با افشین امپراطور و بدون 6 امتیاز
لیگ 1386:پس از 6 سال بدون جام، پرسپولیس در یک روز تاریخی و در آخرین دقیقه لیگ عنوان قهرمانی را برای دومین بار بدست آورد و افشین قطبی به عنوان پنجمین مربی تاریخ پرسپولیس موفق به فتح لیگ شد. پرسپولیس علیرغم از دست دادن 6 امتیاز به دلیل حکم فیفا، تا روز آخر مدعی ماند و این در حالی بود که سرخپوشان در مقطعی حتی 7 امتیاز از رقیب اصلی خود یعنی سپاهان عقب افتادند. محسن خلیلی با 18 گل بهترین گلزن فصل لقب گرفت و برای دومین بار از سال 50 تاکنون ، پرسپولیس ضمن قهرمانی در لیگ ، آقای گل را نیز معرفی کرد.
10؛ قهرمانی با شکست رکوردها
دهمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ در فاصله سه هفته به پایان فصل مسجل شد. سرخپوشان پایتخت با کسب 19 برد در 27 بازی با رکورد بیشترین پیروزی کسب شده طی یک فصل در تاریخ لیگ برابری کردند و با ادامه روند خوب شان می توانند همه رکوردهای تاریخ لیگ را از نظر تعداد پیروزی و امتیاز جابجا کنند. پرسپولیس تاکنون 10 گل خورده در کارنامه دارد و فعلا بهترین خط دفاع تاریخ لیگ را به نام خود ثبت کرده است. مهدی طارمی با 15 گل فعلا بهترین گلزن تیم است که می تواند برای دومین بار آقای گل شود.

10 قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ فوتبال ایران

10 قهرمانی تیم پرسپولیس در لیگ فوتبال ایران
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از هوادار/ی
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف