نمناک دنیای مدگوناگون ماجرای تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فیلم فجر
تیپ بازیگران زن ، جشنواره فیلم فجر
تیپ بازیگران زن در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بسیار مورد توجه قرار گرفته زیرا اکثر آن ها رنگ مشکی را انتخاب کردند, آیا این انتخاب دلیل خاصی دارد؟
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1395

تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فجر

در این مطلب نگاهی می اندازیم به تیپ بازیگران زن در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر که بیشتر بازیگران لباس مشکی پوشیدند و معلوم نیست دلیل این کار چیست.

سالن همایش های برج میلاد، این روزها میزبان جمع بسیاری از چهره های بنام سینمای کشورمان است و سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر همچون همیشه با استقبال پرشور مخاطبان همراه شده است.

اما این بار قصد داریم که از دریچه ای دیگر به مخاطب هدف در برابر لنز دوربین عکاسان خبری در جریان این رویداد مهم و قابل توجه نگاهی بیندازیم.

مرگ رنگ در دنیای ستارگان… این عنوانی است که می تواند برای پوشش سلبریتی های ایرانی در جریان برگزاری جشنواره تا به امروز انتخاب کرد.

جشنواره فیلم فجر

پریناز ایزدیار در جشنواره فیلم فجر

بازیگران زن

تیپ مشکی لیلا حاتمی در جشنواره فیلم فجر

مراسم افتتاحیه

تیپ سارا بهرامی در جشنواره فیلم فجر

مراسم فرش قرمز

شقایق فراهانی با تیپ مشکی در جشنواره فجرسی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی سپری می شود که جای خالی رنگ های شاد در پوشش ستارگان سینمای ایران به شدت به چشم می آید.

اغلب بازیگران زن سینمای ایران، چه در مراسم افتتاحیه و چه برای حضور در مراسم فرش قرمز و یا نشست های خبری جشنواره سی و پنجم از لباس های تیره و اغلب مشکی استفاده کرده اند و با توجه به جریانی که طی سال های اخیر در ارتباط با موضوع انتخاب لباس بازیگران برای حضور در جشنواره های متعدد هنری به چشم می آمد، این گونه از انتخاب کمی عجیب به نظرمی رسد.

البته شاید بتوان چنین گزینشی را به حال و هوای تیره حاکم بر پایتخت از زمان آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو و از دست رفتن جمعی از آتش نشانان فداکار سرزمینمان نسبت داد که اگر چنین باشد پس شاید پرسش رسانه ای مطرح در این مجال محلی ازاعراب نداشته باشد اما اگر همچنان تا پایان جشنواره شاهد تداوم این سبک پوشش از جانب ستارگان سینما باشیم بجاست که این رفتار را زیر یک علامت سوال بزرگ قرار داد.

به هر روی توقع می رفت که بازیگران سینمای کشورمان که همواره در نزد جامعه جوان ایرانی به عنوان یک الگو در انتخاب مد معرفی شده اند با وسواس بیشتری خود را برای حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر مهیا کنند تا اینگونه گزارش های تصویری منتشر شده در رسانه های رسمی کشور مرجعی برای نمایش پوشش های تیره و عاری از رنگ و نشاط میان چهره ها نباشند.

نشست های خبری

لباس شیک و مشکی بهنوش طباطبایی

لباس های تیره

تیپ مشکی بازیگران در جشنواره فیلم فجر


در این بین و با مراجعه به نظریه های روانشناسی در ارتباط با موضوع انتخاب رنگ سیاه در پوشش و با علم به این نکته که رنگ سیاه را به عنوان جذب کننده انرژی های منفی می شناسیم، یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که لباس سیاه در بسیاری از فرهنگ ها برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به فضای حاکم بر یک جشنواره پویای سینمایی، به نظر نمی آید که انتخاب مکرر آن از سوی میزبانان اصلی این جریان فرهنگی و هنری، توجیه منطقی داشته باشد.

ماجرای تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فیلم فجر

ماجرای تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فیلم فجر
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 43
برگرفته از هنر آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 32 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف