نمناک دنیای مدگوناگون راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل
تیپ گلابی ، تیپ بدنی گلابی
خیلی از خانم های تیپ گلابی بالا تنه و شانه های لاغر و کمر باریکی دارند. پس باید سعی کنید در بدن تناسب ایجاد کنید و برای این کار باید کاری کنید توجه به سمت بالاتنه برود و پایین تنه کمتر به چشم بیاید.

تیپ گلابی ها چگونه لباس بپوشند

تا به حال برایتان پیش آمده که لباسی را از پشت ویترین فروشگاه می پسندید اما تن که می کنید اصلا آن چیزی نیست که انتظارش را داشتید؟ این به خاطر عیب یا نقصی در هیکل شما نیست. تنها مشکل این است که بر اساس تیپ بدنی خودتان آن لباس را انتخاب نکرده اید. اما دیگر نیازی به نگرانی نیست چون ما برای حل این مشکل چند نکته در این باره آورده تا بتوانید با انتخاب درست لباس بهترین تیپ را برای خودتان بسازید.

تیپ بدنی گلابی

شانه ها را کمی برجسته تر کنید تا در فرم تیپ تان تعادل ایجاد شود. برای این کار می توانید از شال و دستمال گردن یا گردنبندهای درشت استفاده کنید.

بیشتر تاپ های طرح دار و کارشده بپوشید. با لباس های یقه قایقی و آستین های پفی شانه ها را وسیعتر کنید.

شلوارهای تنگ، شلوارک های زیر زانوی تنگ، دامن کوتاه و دامن مدادی استفاده نکنید. در عوض شلوارهای دم پا، راسته و دامن های گشاد بپوشید.

برای پایین تنه رنگ های تیره و برای بالا تنه رنگ های شاد و طرح دار انتخاب کنید.

تیپ های گلابی

 

قسمت اول:جلب توجه به بالا تنه.

تاپ و پیراهن های رنگ و طرح روشن انتخاب کنید

هدف اصلی تیپ های گلابی توجه بیشتر به بالا تنه و توجه کمتر به پایین تنه می باشد. لباس های طرح جیغ یا طرح درشت بپوشید. این مدل لباس ها توجه دیگران را بیشتر به سمت خود جلب می کند و شانه ها و سینه را درشت تر از آن چیزی که هستند نشان می دهد.

 

تیپ های گلابی

به دنبال یقه مناسب باشید

یقه های باز مثل یقه قایقی و یقه گرد معمولا شانه ا را درشت تر نشان می دهد. یقه هایی که سینه را بزرگ تر نشان می دهد مثل یقه قلبی توجه را بیشتر به سمت سینه ها جلب می کند و آن را درشت تر نشان می دهد. یقه های دکلته هم شانه ها و سینه ها را بزرگ تر نشان می دهد اما ممکن است برای همه خانم های تیپ گلابی مناسب نباشد.

تیپ های گلابی

حواستان به سایز لباس باشد

انتخاب از بین لباس های تنگ و گشاد کمی سخت است چون هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. لباس هایی که روی کمر تنگ هستند و بیشتر هیکل را به شکل ساعت شنی می کند انتخاب کنید. لباس های گشاد باید کمی بلند باشند و روی باسن را بپوشانند. در واقع لباسی که می پوشید باید کمر و شانه ها را برجسته تر نشان دهد. پس باید لباسی که انتخاب می کنید ترکیبی از تنگ و گشاد باشد.

تیپ های گلابی

لباس های چند لایه بپوشید

لباس های چند لایه به بالا تنه حجم می دهد و قسمت های بدن را به یک نسبت متعادل نشان می دهد. تاپ و ژاکت و پیراهن را با هم بپوشید تا حجم بالا تنه را بیشتر کند. اگر چند لایه لباس باعث می شود که دیگر کمر باریک تان مشخص نشود یک کمر بند ببندید تا اندامتان به شکل ساعت شنی نشان داده شود.

تیپ های گلابی

تاپ های مدل دار بپوشید

لباس های یقه کار شده شانه ها را بزرگ تر نشان می دهد. لباس هایی با یقه های چین دار و مدل دار انتخاب کنید. این مدل یقه ها توجه را به سمت بالا تنه جلب می کند. برای این منظور می توانید از شال هم استفاده کنید.

تیپ های گلابی

لباس های آستین گشاد بپوشید

همیشه انتخاب چنین لباس هایی آسان نیست. سعی کنید لباس های آستین کیمونو یا آستین پفی انتخاب کنید. آستین های گشاد بازوها را درشت تر نشان می دهد بنابراین اندازه آن نسبت به باسن متعادل تر می شود. علاوه بر تمام این ها می توانید لباس های آستین ساده بپوشید و بالا بدهید. این کار هم بازوها را درشت تر نشان می دهد.

تیپ های گلابی

در قد لباس ها دقت کنید

لباس هایی انتخاب کنید که روی باسن را بپوشاند. این نوع لباس ها بالا تنه را درشت تر نشان می دهد و بزرگی باسن را کمتر نشان می دهد. لباس هایی که قدشان تا ران ها می آید نپوشید. زیرا این لباس ها درشتی ران ها را بیشتر نشان می دهد. از پوشیدن لباس های کوتاه بالا تر از کمر هم شدیدا پرهیز کنید.

قسمت دوم:کوچک تر نشان دادن باسن.

تیپ های گلابی

رنگ های تیره بپوشید

معمولا شلوارهای تیره هیکل را لاغر تر نشان می دهد و توجه کمتری جلب می کند. معمولا چشم ها کمتر جذب رنگ های تیره می شوند. جین هم مناسب است اما سعی کنید جین های تیره بپوشید و جین های سنگ شور استفاده نکنید. در لباس ها و شلوارهای خود از رنگ های مشکی، قهوه ای، طوسی، آبی نفتی و سبز زیتونی استفاده کنید. این رنگ ها را می توان با هر لباسی ست کرد.

تیپ های گلابی

در انتخاب مدل شلوار دقت کنید

درست مثل لباس هایی که برای بالا تنه استفاده می کنید در لباس های پایین تنه هم هدف ایجاد تناسب بین قسمت های مختلف اندام است. شلوارهای راسته یا گشاد انتخاب کنید تا حجم پایین تنه را کاملا پر کند. شلوارهای اسکینی باسن را بیشتر نشان می دهد در حالی که شلوارهای راسته و گشاد توجه دیگران را کمتر به سمت باسن جلب می کند. شلوارهای سیگاری نپوشید که اصلا برای تیپ های گلابی مناسب نیستند.

دامن های زیر زانو بپوشید

این دامن ها توجه را به پایین پاها جلب می کند اما دامن های کوتاه تمام توجه را ناخودآگاه به سمت قسمت های درشت بدن جلب می کند. کمر دامنی که انتخاب می کنید باید دقیقا از بالای باسن و نزدیک کمر باشد و قد آن بالاتر از زانو نباشد. دامن های مدادی نپوشید و به دنبال مدل های چین دار و مدل هایی که روی لبه پایین آن کار شده است باشید.

بالای شلوار مدل دار نباشد

شلوارهایی که قسمت بالا و کمر آن تزئینات دارد به نظر زیبا می آیند اما نه برای تیپ های گلابی چون نظر دیگران را به سمت باسن بیشتر جلب می کند.

تیپ های گلابی

پیراهن های سایز های مختلف امتحان کنید

پیراهن های مدل A-line که بالاتنه تنگ و پایین تنه گشادی دارند بپوشید و از مدل هایی که روی باسن تنگ و چسبان هست دوری کنید. پیراهن هایی که کمر بند دارند و روی شانه ها را می پوشانند برای درشت تر نشان دادن بالا تنه مناسب هستند.

قسمت سوم:انتخاب جواهرات و بدلیجات مناسب.

جواهرات درشت انتخاب کنید

گردن بندهای درشت و بلند توجه را بیشتر به سمت بالا تنه جلب می کند. کمی تزئینات روی سینه آن را درشت تر نشان داده و بین بالا تنه و پایین تنه تعادل ایجاد می کند. گردن بندهای مدل یقه گردن و شانه ها را حجیم تر و بالا تنه را برجسته تر می کند.

تیپ های گلابی

گوشواره های درشت انتخاب کنید

بهترین راه برای جلب چشم ها به بالا تنه استفاده از گوشواره های پر زرق و برق است. برای این کار گوشواره های لوستری یا آویز استفاده کنید.

راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل

راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 24
برگرفته از بدونیم-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 24 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف