نمناک اخبارجامعه آغاز ثبت نام زائران عتبات در محرم و اربعین سال 94
ثبت نام عتبات ، عتبات عالیات
مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت با اشاره به اینکه روزانه 2 تا سه هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می شوند، گفت: پیش ثبت نام برای اعزام ایام محرم و اربعین زائران از شهریور ماه آغاز می شود.
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394

محسن نظافتی مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت با اشاره به اینکه روزانه 2 تا سه هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می شوند، گفت:پیش ثبت نام عتبات و عالیات برای اعزام ایام محرم و اربعین زائران از شهریور ماه آغاز می شود. در حال حاضر با ثبت نامی که از قبل انجام شده، اعزام ها از 23 تیر آغاز ضده و تا 25 شهریور ادامه دارد.

مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت
 
وی گفت:اوایل شهریور ثبت نام برای دوره بعدی اعزام ها که سه ماهه است و عاشورا و اربعین نیز جزو آن هستند، آغاز می شود که البته به دلیل افزایش تعداد متقاضیان برای اعزام در این ایام، پیش ثبت نام انجام خواهد شد و از میان آنها برای اعزام نهایی با توجه به ظرفیت مان قرعه کشی می کنیم.
 
مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت با اشاره به اینکه ثبت نام در هر استان انجام می گیرد، افزود:مطابق با سهمیه ای که به استان های مختلف داده ایم، ثبت نام ها در سایت خودشان انجام می شود.
 
نظافتی از کاهش 8 تا 10 درصدی قیمت اعزام زائران به عتبات خبر داد و گفت:با توجه به کاهش هزینه های اقامت، اعزام ها نیز مبلغ شان کاهش یافت، اما برای اعزام های ایام اربعین و عاشورا هنوز تصمیمی نگرفته ایم و باید منتظر نرخ ها در آن ایام باشیم.
 
وی با تاکید بر اینکه روزانه دو تا سه هزار نفر به طور متوسط در ایام عادی سال به عتبات اعزام می شوند، افزود:البته در برخی مواقع تعداد اعزام ها به کمتر از این حد می رسد و در برخی ایام نیز مانند عاشورا به دلیل تقاضای زیاد، افزایش سهمیه و ظرفیت خواهیم داشت.
 
مدیرکل عتبات و عالیات سازمان حج زیارت گفت:مدتی است که اعزام زائران به سامرا را نداریم، اما به دنبال آن هستیم که زائران اعزامی بتوانند علاوه بر کاظمین و عراق، به سامرا نیز برای زیارت اعزام شوند.

آغاز ثبت نام زائران عتبات در محرم و اربعین سال 94

آغاز ثبت نام زائران عتبات در محرم و اربعین سال 94
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 149
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 121 28
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف