برو به :
نمناک اخبارجامعه برای ثبت نام سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم؟
سهام عدالت ، سود سهام عدالت
پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی جزئیاتی از چگونگی ثبت نام مشمولان سهام عدالت را اعلام کرد .
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396
بازدید : 99,428 نفر

مشمولان سهام عدالت برای ثبت نام کجا مراجعه کنند؟

بحث پرداخت سود سهام عدالت و زمینه سازی برای آزاد ساختن خرید و فروش آن پس از 10 سال از اجرای طرح، در سال گذشته مطرح شد و در اسفندماه به طور رسمی کلید خورد.

 بر این اساس طرح ساماندهی سهام عدالت و پذیرش 49 میلیون نفر سهامدار از هفده اسفندماه سال 95 آغاز شد که تا کنون نزدیک به 30 میلیون مراجعه به سامانه انجام گرفته است.
 
سود سهام عدالت
 
در این مرحله ورود افراد به سامانه سهام عدالت با کد ملی صورت می گیرد و به مشمولان صورت حساب ارائه می شود.
 
بر اساس این گزارش روز گذشته پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی از آغاز مرحله دوم طرح ساماندهی سهام عدالت خبر داد و تصریح کرد :در این مرحله مشمولان با مراجعه به بانکها و موسسات مالی و اعتباری مورد تأئید بانک مرکزی باید شماره شبا بانکی خود را تهیه نمایند و در سامانه ثبت کنند.
  
بر این اساس از تاریخ 30 فروردین سال 1396 (نیمه شب سه شنبه) سامانه سهام عدالت samanese.ir پاسخ گوی متقاضیان است و مشمولان باید شماره شبا بانکی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه ثبت نمایند.
 
لازم به ذکر است طبق مقررات هر مشمول سهام عدالت باید یک شماره حساب اختصاصی داشته باشد چراکه سود سهام فقط به حساب خود مشمولان واریز خواهد شد.
  
به گفته پوری حسینی امکان افتتاح حساب برای افراد صغیر که به سن قانونی نرسیده اند، به منظور ارائه شماره آنها به سامانه سهام عدالت وجود دارد اما موضوع حق برداشت بر اساس مقررات بانکی خواهد بود.
  
بر اساس این گزارش سامانه سهام عدالت samanese.ir به گونه ای برنامه ریزی شده که در خصوص خطای اپراتوری شبا اخطار داده و کمک می کند تا اصلاح شود همچنین در کنار ثبت شماره شبا بانکی، از متقاضیان شماره تلفن همراه نیز دریافت خواهد شد که پس از بررسی شماره شبا و صحت یا سقم آن به مشمولان از طریق پیامک اطلاع رسانی شود و اگر برای شخصی پیامک ارسال نشد می بایست بعد از 10-15 روز به سایت و صفحه خود مراجعه نموده و از صحت آن اطلاع یابد.

برای ثبت نام سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم؟

3.1583
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 362 221
برچسب ها :
نظر کاربران
محمد عظیمی

محمد عظیمی

سلام.از اینکه به فکر مردم با عزت ایران هستید.از شما تقدیر و تشکر می کنم

16 37
مریم

مریم

با سلام دوروز پیش برای ما کد شبا اومد اما وقتی در سایت سهام عداالت شماره ملی میدیم میگه شما مشمول نیستید اگر من بیکار مشمول نیستم عدالت نصیب کیا میشه عدالت تعریفش چیه این چه مدل ثبت نامیه کی تشخیص میده که من مشمول این سهام هستم یا نه من از بیکاری رو موتور کار میونم جونم در میاد سه چارتا مسافر سوار ونم نون زن و بچم رو در بیارم کی تحقیق کرده که من مشمول نیستم نه خونه دارم نه ماشین نه کار دارم خونه ی پدری اجاره میدم زنم کار میکنه خودم کار میکنم اگه مشمول سهام نیستم اولا چرا شماره شبا برام پیامک شده دوما چرا مشمول نشدم کجا میرن برا ثبت نام منکه فقط یه کد ملی وارد میکنم رد میکنه اسمم رو مردم رو سر کار گذاشتن یا انتخاباتی و نمایشیه خدا ازشون نگذره که ما رو سر کار گذاشتن عدالتی که به من بدبخت نمیرسه بدرد لای جرز دیوار میخوره

100 13
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .