هدفمندی یارانه ها

ثبت نام مجدد برای دریافت یارانه نقدی 93 !

تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392کد مطلب : 5668زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز عصر کمیسیون تلفیق مجلس تبصره هدفمندی یارانه ها را تصویب کرد که افراد نیازمند با درآمدی زیر رقمی که دولت مشخص خواهد کرد بایستی مجددا برای دریافت یارانه ثبت نام کنند.

برای مطالعه فرم ثبت نام و شیوه ثبت نام لطفا کلیک کنید.

امروز عصر و پس از پایان جلسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خبرهای داغ یارانه ای برای سال 1393 منتشر شد. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس یکی از اعضای کمیسیون تلفیق پس از پایان جلسه خبرهای مهمی از این جلسه ارائه کرد.

حسینعلی در خصوص مصوبات نوبت عصر روز دوشنبه کمیسیون تلفیق پیرامون تبصره هدفمندی، گفت:کمیسیون حمایت از تولید ملی پیشنهادی برای قطع یارانه دهک های بالای جامعه ارائه داد که به تصویب کمیسیون رسید.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بر این اساس پیشنهاد شد یارانه نقدی صرفا به سرپرست خانوارهای نیازمند متقاضی پرداخت شود که مجموعه درآمدشان از خط درآمدی مناسب که دولت اعلام می کند، پایین تر باشد.

وی افزود:این افراد می توانند متقاضی دریافت یارانه باشند و افرادی که بالاتر از حد درآمدی که دولت اعلام می کند درآمد داشته باشند می توانند در موعدی که دولت اعلام می کند نسبت به قطع یارانه نقدی خود اعتراض کنند تا قوه مجریه به این اعتراضات رسیدگی کند.

ثروتمندان دریافت کننده یارانه سه برابر مبلغ یارانه نقدی جریمه می شوند

عضو کمیسیون برنامه اظهار داشت:چنانچه افرادی که دارای درآمد بالاتر از حد درآمد مناسب باشند یارانه نقدی دریافت کنند سه برابر مبلغ واریزی یارانه جریمه می شوند.

این پیشنهاد به تصویب کمیسیون تلفیق رسید.

عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد:علاوه بر این مقرر شد 2 هزار میلیارد تومان از محل درآمد هدفمندی یارانه ها به بیمه بیکاری اختصاص یابد.

وی افزود:در لایحه بودجه دولت پیشنهاد داده بود که در تبصره هدفمندی اجازه جا به جایی 20 درصد اعتبارات را داشته باشد که با تصویب کمیسیون تلفیق این اختیار به 10 درصد کاهش یافت.

به گزارش مهر، پیش از این دولت همزمان با ارائه لایحه اصلاحی قانون بودجه سال 92 بندی را در قسمت های الحاقی بودجه آورده بود که بر اساس آن یارانه دهک های بالای جامعه حذف می شد اما با اعتراضات نمایندگان این بند حذف شد.

نمایندگان معتقد بودند که در دولت ساز و کار لازم برای شناسایی دهک های بالا و پایین جامعه وجود ندارد.

برای مطالعه فرم ثبت نام و شیوه ثبت نام لطفا کلیک کنید.

یارانه 93 ، جدیدترین تغییرات در دریافت یارانه نقدی سال 93

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
برگرفته از مهر - /م
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی