نمناک اخباراقتصاد جزئیات سامانه پیامک ثبت نام مشمولان “قانون کار”
قانون کار ، مشمولان قانون کار
سامانه ثبت نام از کلیه مشمولان “قانون کار” آغاز به کار کرد و به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی، افراد باید شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی خود را پیامک کنند.
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1394

هادی ابوی از آغاز به کار سامانه پیامکی ثبت نام از کلیه مشمولان قانون کار کشور به منظور تشکیل اولین بانک اطلاعاتی شاغلان کارگری کشور خبر داد و گفت:تمامی افرادی که مشمول قانون کار کشور هستند، باید اطلاعات مربوط به شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی شان را به شماره 30001633 پیامک کنند.

کارگرها
 
این مقام مسئول کارگری با بیان اینکه سامانه هوشمند شناسایی کلیه شاغلان کشور به صورت پایلوت از مشهد مقدس در هفته گذشته آغاز به کار کرده است، اظهار داشت:با ارسال اطلاعات اولیه از سوی شاغلان، کلیه نیروهای کارگری و مشمول قانون کار کشور شناسایی می شوند.
 
ابوی خاطرنشان کرد:فرایند بعدی این است که اطلاعات ارائه شده از سوی شاغلان راستی آزمایی می شود و سپس آنها می توانند در سایت کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ثبت نام کنند. در مرحله آخر کارت هوشمند به نام هر مشمول قانون کار تهیه و به وی تحویل می شود.
 
وی، کارت های هوشمند را حاوی اطلاعات شغلی افراد، اطلاعات بیمه ای و مسائل مربوط به شغل دانست و گفت:همچنین از این طریق می توان انجام برخی حمایت های دولتی را برای نیروهای مشمول قانون کار دنبال کرد.
 
عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران افزود:در کنار موارد یادشده، مسائل مربوط به بیمه های تکمیلی و درمان و مباحث رفاهی نیروی کار می تواند در قالب کارت های هوشمند پیگیری شود. پیش بینی می شود تعداد شاغلان و نیروهای مشمول قانون کار کشور از آمارهایی که در حال حاضر ارائه می شود، بیشتر باشند.

جزئیات سامانه پیامک ثبت نام مشمولان قانون کار

جزئیات سامانه پیامک ثبت نام مشمولان “قانون کار”
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف