نمناک سرگرمیگوناگون رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس 2016
گینس ، رکورد
همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

هشت رکورد عجیب مردم هند در سال 2016 که درلیست جهانی گینس ثبت شد

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا و دارای مردمی با خصلت های مختلف و گاهی عجیب است. در ادامه هشت رکورد جالب را که مردم این کشور برای ورود به لیست جهانی گینس در سال 2016 ثبت کرده اند با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

قراردادن بیشترین تعداد شمع روشن در دهان

گینس
 
آقای "دینش شیاوان اوپادیایا” اهل بمبئی که علاقه ی خاصی به قرار دادن اجسام در دهان خود و ثبت رکورد دارد، این بار 17 شمع روشن را در دهان خود قرار داد. رکورد قبلی این بخش نیز متعلق به خود او بود، وی در سال گذشته 15 شمع روشن را در دهان خود قرار داده بود.
 
 

بزرگترین شیرینی لدو

گینس

لدو یکی از شیرینی های بسیار پر طرفدار در شبه قاره هند است. لدویی که در تصویر مشاهده می کنید 29465 کیلوگرم وزن دارد و توسط Mallikharjuna Rao در ایالت جنوبی آندراپرادش ساخته شده است. این شیرینی با استفاده از کره ی صاف شده، روغن، مغز بادام زمینی، شکر، بادام، هِل و آب پخته می شود.

79بار بغل کردن در یک دقیقه

گینس
 
آقای کریشنا کومار اهل حیدر آباد در جنوب هندوستان 79 نفر را که بیشتر آنها دانش آموزان نوجوان مدرسه ای بودند به سرعت یکی پس از دیگری و در مدت زمان 60 ثانیه در آغوش گرفت. البته او در این رکوردگیری 83 نفر را بغل کرده بود، اما تیم ارسالی توسط رکوردهای گینس 4 تا از این در آغوش گرفتن ها را به خاطر اینکه کامل انجام نشده بودند رد کرده و 79 تا را قبول کردند.
 

بیشترین تعداد نفراتی که روی سر ایستاده اند

گینس
 
در فستیوال جهانی یوگا که دسامبر امسال در شهر چنای در جنوب هند برگزار شد، 648 نفر همزمان روی سرهای خود ایستادند. رکورد قبلی این بخش ژوئن امسال، در روز جهانی یوگا ثبت شده بود. در این روز 408 نفر از فریدآباد هند به طور همزمان روی سرهای خود ایستاده بودند.
 

نصب بزرگترین کارت شارژ

گینس
 
این کارت شارژ را شرکت معروف ارائه دهنده ی خدمات ارتباطی، وودافون در شهر آگرا در شمال هندوستان نصب کرد. این کارت 1.9 متر طول و 1.22 متر بلندی دارد. البته متاسفانه این کارت هیچ خطی را شارژ نمی کرد!
 

بزرگترین کیکِ گِل مانند

گینس
 
یک شرکت شیرینی پزی به نام "دوستان کیک پز” این کیک را که 1078 کیلوگرم وزن دارد در شهر IT ایالت بنگلور تولید کرد. این کیک با استفاده از 220 کیلوگرم پنیر خامه ای، 190 لیتر خامه ی زده شده، 550 کیلوگرم کلوچه های ساندویچی خرد شده، 65 کیلو شکر، 180 لیتر شیر، 45 کیلو پودر کاستارد، 35 کیلو شکلات و شیرینی، 85 کیلو شکر و 35 کیلو تزئینات قابل خوردن پخته شده است. ساخت این کیک 10 ساعت زمان برده است.
 

بزرگترین پتوی قلاب دوزی شده

 

گینس
 
حدود 2500 زن هندی که عضو گروه فیسبوکی Mother India’s Crochet Queens بودند در چِنای دور هم جمع شده و بزرگترین پتوی دنیا را که 11148.5 متر مربع مساحت داشت و تقریبا به اندازه ی یک زمین فوتبال بود درست کردند. بعد از ثبت رکورد این پتوها از هم جدا شده و به بنگاه های خیریه هدیه داده شدند.
 

بزرگترین اتومبیل انسانی

گینس
 
کلوپ های موسوم به چرخنده در شهر تیروچیراپالی ایالت جنوبی تامیل نادو گردهمایی ای ترتیب دادند که در آن 1660 نفر برای ساخت این خودروی بزرگی که در تصویر می بینید جمع شدند. تمام شرکت کنندگان پیراهن های سبز یا سیاه پوشیده بودند تا تصویر این خودروی سبز با چرخ ها و شیشه های سیاه را تشکیل دهند.

رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس 2016

رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس 2016
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از آخرین خبر-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف