دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیموفقیت 10 ثروتمند برتر دنیای تکنولوژی + عکس
ثروتمندان دنیای تکنولوژی ، ثروتمندان
در لیست قدرتمندترین افراد سال 2016 نام اشخاص سرشناسی به چشم می خورد که در بین آنها نام بسیاری از بزرگان دنیای تکنولوژی وجود دارد. افرادی چون خالق فیس بوک، بنیانگذار گوگل و ...
بازدید : 1,331 نفر

10 ثروتمند برتر دنیای تکنولوژی را بشناسید

در بین ثروت مندترین افراد دنیا و مشهورترین افراد ثروت مند همیشه نام برخی از بزرگان دنیای فناوری هم به چشم می خورد که البته هوش و درایت خاص شان آن ها را به این جایگاه رسانده است.
 
اما نکته جالب این است که در جدیدترین فهرستی که از 10 میلیاردر برتر دنیای تکنولوژی منتشر شده، نام افرادی وجود دارد که روزی دانشگاه را ترک کرده و به دنبال علاقه و استعدادشان رفتند و نکته دیگر این که تمام این افراد مرد بوده، از کشورهای آمریکا و چین هستند و در حال حاضر مدیریت کمپانی هایشان را بر عهده دارند یا در گذشته این سمت را داشته اند.

ثروت این افراد واقعا زیاد است به طوری که میزان پایه آن (با احتساب پول نقد، سهام و شرکت های زیر مجموعه) برابر با 18.2 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر بخواهند می توانند با ثروت خود به قدرت های بزرگی در کنترل دنیا تبدیل شوند، با این حال برخی از این افراد به دنبال ایجاد تغییرات مثبت در جهان، با استفاده از دارایی هایشان هستند، برخی به دنبال تصاحب تیم های ورزشی هستند و بعضی هم ادامه فعالیت کمپانی هایی که سرمایه شان از آن طریق به دست آمده. از دهمین فرد این لیست شروع می کنیم تا به نفر اول برسیم:

10. پانی ما

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:18.2 میلیارد دلار

سن:44 سال

کشور:چین

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:هولدینگ Tencent

ما هائوتنگ (پانی ما) خیلی زود به دنبال کسب ثروت از طریق بازار سهام رفت و با دوستان کالج خود Tencent را راه انداخت. اولین محصول عمده این کمپانی یک سرویس پیام رسانی در چین بود که QQ نامیده می شد و با وجود این که هزینه ای نداشت در دوران اولیه پیام رسانی آنلاین در چین، به یک استاندارد تبدیل شد.
 
از آن زمان تا به حال Tencent به طور شگفت انگیزی توسعه یافته و در کسب و کارهای بسیاری سرمایه گذاری می کند، مانند توزیع موسیقی و استودیوهای بزرگ بازی های ویدیویی مانند Riot Game توسعه دهنده بازی محبوب League of Legends.

9. مایکل دل

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:18.9 میلیارد دلار

سن:51 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ شرکت Dell

هنگامی که مایکل دل یک دانشجو مقدماتی دوره پزشکی در دانشگاه تگزاس در Austin در سال 1984 بود، شرکتی را با نام PC ltd تاسیس کرد که بعدا تبدیل به کمپانی دل شد. او خیلی زود از دانشگاه انصراف داد و به طور تمام وقت به کمپانی خود پرداخت که یکی از سریع ترین نرخ های رشد در بین کمپانی های آمریکایی را دارد.

هنگامی که به 23 سالگی رسید، شرکتش به محبوبیت رسید و 30 میلیون درآمدزایی کرد که 18 میلیون آن به خود مایکل دل می رسید. پس از مدت کوتاهی، دل کمپانی همنام خود را توسعه داد و بیش از 100 هزار نفر را در کشورهای مختلف به استخدام درآورد. هنوز مقر اصلی شرکت دل در تگزاس است و پس از اپراتور AT&T، دومین شرکت بزرگ غیر نفتی تگزاس نام می گیرد.
 

8. استیو بالمر

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:25.9 میلیارد دلار

سن:59 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ مایکروسافت

استیو بالمر مدرسه تجارت در استندفورد را در 1980 ترک کرد و به دوست خود بیل گیتس که دانشجوی هاروارد بود پیوست و تبدیل به اولین مدیر تجاری مایکروسافت شد که حقوق 50 هزار دلاری و سهمی از کمپانی را به دست آورد.
 
در طول فعالیت خود در مایکروسافت تا سمت مدیر عاملی هم پیش رفت و مدتی در این مقام بود و آن سهم اولیه در مایکروسافت برای او ثروت زیادی به هم زد. او دومین فرد دنیاست که تنها از طریق سهام کارمندی (نه بنیان گذاری و سرمایه خانوادگی) به میلیاردر تبدیل شد.

این روزها و پس از جایگزینی ساتیا نادلا با او، به عنوان مدیر عامل مایکروسافت، او سمتی در این شرکت ندارد. او در سال 2014 مبلغ دو میلیارد دلار را صرف خرید تیم لوس آنجلس کلیپرز کرد. همچنین او علاقه شدیدی به بسکتبال و ضربات اسلم دارد.
 

7. جک ما

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:26.3 میلیون دلار

سن:51 سال

کشور:چین

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ کمپانی علی بابا

جک ما را به عنوان جف بزوس (موسس آمازون) چینی می شناسند. او کمپانی علی بابا را در چین تاسیس کرد و حالا هم مدیر و مالک آن است. این کمپانی را معادل چینی فروشگاه آنلاین آمازون می دانند. در سال 2014 علی بابا در بین عموم به شهرت رسید و بیشترین سهام را در بین شرکت ها در طول تاریخ عرضه کرد:25 میلیارد دلار. بر خلاف تشابه اسمی، جک ما و پانی ما هیچ نسبتی با هم ندارند.

6. سرگی برین

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:36.2 میلیارد دلار

سن:42 سال

کشور:آمریکا

صنعت:تکنولوژی

منبع سرمایه:خود ساخته؛ گوگل

سرگی برین و لری پیچ در 1995 در استندفورد با هم ملاقات کردند و با همکاری یکدیگر در سال 1998 گوگل را بنیان گذاری کردند. با وجود تغییرات زیادی که گوگل در این چند سال به خود دید، اما همچنان بسیاری از محصولات و خدماتش بر پایه همان چیزی است که برین و پیج در دهه 90 میلادی ایجاد کردند، یعنی موتور جستجو گوگل.

این روزها برین در هولدینگ آلفابت که گوگل هم زیر مجموعه ای از آن است، فعالیت دارد و به دنبال تحقق ایده های بلند پروازانه در سطح جهانی است، مانند پروژه Loon که به وسیله بالون هایی برای مناطق مختلف که دسترسی آن ها به اینترنت محدود است یا دسترسی ندارند، اینترنت رایگان فراهم می کند.
 

5. لری پیج

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:37.8 میلیارد دلار

سن:42 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ گوگل

لری پیج کمی ثروتمندتر از شریک خود است و در حال حاضر به عنوان مدیرعامل آلفابت مشغول به کار است که برین هم به عنوان رییس آن مشغول است و ریاست گوگل در حال حاضر بر عهده ساندار پیچای است. لری پیج خالق الگوریتمی است که در قلب موتور جستجوی گوگل فعال است، الگوریتمی که نتایج را با رده بندی خاص ارایه می کند.

پیج در 30 سالگی یک میلیاردر شد و کسی بود که اندروید را به تملک گوگل درآورد. پس از آن برای یک دهه از مدیریت گوگل کناره گیری کرد و در سال 2011 دوباره مدیر عامل این غول بزرگ دنیای اینترنت شد.

4. لری الی سن

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی اصلی:46.1 میلیارد دلار

سن:71 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ کمپانی اوراکل

لری الی سن یکی از موسسین شرکت اوراکل، از بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری جهان است. شاید شما تا به حال نام اوراکل را نشنیده باشید، این شرکت به تجارت نرم افزارهایی می پردازد که ما کاربران معمولی از آن استفاده نمی کنیم.
 
نرم افزارهای پایگاه داده برای تجارت و دولت ها را که به اصطلاح میان افراز نامیده می شوند و به توسعه دهندگان نرم افزارها کمک می کنند تا برنامه خود را بنویسند و نرم افزارهای متناسب با محیط کاری تولید کنند. این کمپانی پس از مایکروسافت دومین شرکت نرم افزاری بزرگ دنیاست.

ال سن زمانی بیشترین حقوق را در بین مدیر عامل ها در دنیا دریافت می کرد. او مالک یک جزیره در هاوایی به نام لانای هست و با استیو جابز هم رفاقت داشته.
 

3. مارک زاکربرگ

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی خالص:46.2 میلیارد دلار

سن:31 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ فیس بوک

حتما شما هم زاکربرگ و فیس بوک را می شناسید. او کسی است که هنگام تحصیل در هاروارد فیس بوک را توسعه داد و پس از مدتی دانشگاه را ترک کرد و دیگر سراغ آن نرفت.

مارک اکنون 31 سال دارد و علاوه بر مدیریت کمپانی و پروژه هایش، به وظایف همسری و پدری هم مشغول است. با وجود این سن کم، ثروت زیادی به هم زده. او و همسرش متعهد شده اند که 99 درصد از سرمایه خود را در طول زندگی وقف کنند و گاهی هم پول خود و یا سهام فیس بوک را برای اموری مانند مبارزه با بیماری ابولا یا امور آموزشی مانند هزینه در مدرسه دولتی نیوجرسی صرف می کنند.

2. جف بزوس

ثروتمندان دنیای تکنولوژی
 
دارایی خالص:51.2 میلیارد دلار

سن:52 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ فروشگاه اینترنتی آمازون

مثل بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیای فناوری، همه چیز از یک گاراژ شروع شد و تا میلیاردر شدن جف بزوس ادامه یافت. در ابتدای کار آمازون تنها کتاب می فروخت، اما حالا همه چیز در آن یافت می شود. این شرکت حالا مالک روزنامه بزرگ و معتبر آمریکایی، واشنگتن پست است و به وسیله کمپانی دیگرش، بلو اوریجین، موشک به فضا می فرستد.

آمازون علاوه بر مالکیت شرکت های بزرگ و فروشگاه اینترنتی اش، به استریم محتوای رسانه ای و سرگرمی در Amazon Prime، تامین سرویس های مورد نیاز سایر وب سایت ها توسط Amazon Web Services و عرضه خوار و بار در بخش AmazonFresh مشغول است. در آینده نزدیک این شرکت قصد ایجاد یک انقلاب در بخش ارسال کالا را هم دارد و به زودی از درون ها و پهپادها برای تحویل کالا به مشتریان استفاده خواهد کرد.

1. بیل گیتس

ثروتمندان دنیای تکنولوژی

دارایی خالص:89.4 میلیارد دلار

سن:60 سال

کشور:آمریکا

صنعت:فناوری

منبع سرمایه:خود ساخته؛ مایکروسافت

بیل گیتس را همه می شناسیم. او ثروتمندترین فرد در این لیست و همچنین ثروتمندترین فرد در کره زمین است. او خیلی زود توانست به سرمایه ای هنگفت دست یابد؛ در 30 سالگی و زمانی که مایکروسافت به شهرت رسید و عرضه سهام را آغاز کرد، بیل گیتس هم به یک میلیاردر تبدیل شد.
 
او علاوه بر این که یکی از موسسین مایکروسافت است، مدتی هم هدایت این مجموعه را بر عهده داشت و در سال 2000 از مدیر عاملی کنار کشید ولی همچنان در هیئت مدیره شرکت هم حضور دارد. اما اکنون بیشتر وقت خود را صرف کارهای بشر دوستانه می کند.

او و همسرش ملیندا گیتس، بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کرده و در حال اداره آن هستند. او در یکی از جدیدترین مصاحبه هایش درباره کارهای این بنیاد بر ضرورت اکتشافات جدید و تولید و مصرف انرژی تاکید داشته است؛ انرژی های قابل اطمینان، ارزان و تجدیدپذیر نسبت به سوخت های فسیلی و ذغال سنگ. او برای 15 سال آینده در حوزه سوخت معجزه ای می بیند که می تواند مشکلات و اثرات مخرب سوخت ذغال سنگ و فسیلی را برطرف کند.

10 ثروتمند برتر دنیای تکنولوژی + عکس

برگرفته از آی تی رسان -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف