نمناک اخبارسیاست ثروت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چقدر است؟ + تصاویر
ثروت پوتین ، ثروت ولادیمیر پوتین
ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه ثروت عظیمی دارد. یک کشتی تفریحی شخصی لوکس تنها بخشی از ثروت پوتین است.
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394

میزان ثروت پوتین چقدر است؟

ولادیمیر پوتین ثروت شخصی عظیمی دارد که یک کشتی تفریحی لوکس 57 متری را نیز رومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی، به او هدیه داده نیز از جمله این دارایی هاست. این ادعایی است که در یک مستند جدید دربارۀ او مطرح شده است.
ثروت پوتین
 
به گزارش تلگراف، رومن آبراموویچ قایقی 35 میلیون دلاری به او هدیه داده و این یکی از چندین انتقال مالکیتهایی که پوتین در جمع آوری پنهانی ثروتش کمک کرده است. این اتهامات سنگین در حالی مطرح می شود که یک مسئول ارشد آمریکایی به تازگی آشکارا پوتین را به فساد، پارتی بازی و دست اندازی به منابع دولتی متهم کرده است. در حالی که سالهاست، ادعاهای فراوانی پیرامون ثروت شخصی پوتین و فساد او مطرح می شود، اما مدارک کمی برای حمایت از این اتهامات ارایه شده است.
 
ثروت پوتین
 
پوتین در پاسخ به این ادعاها دربارۀ ثروتش، آنها را "چرند محض" خوانده است. اما یک قسمت تازه از برنامۀ مستند پانوراما که بناست امشب در بی بی سی پخش شود، جزییاتی از سیستم پیچیدۀ "آموزش و اقدام در جهت پنهان کردن شخصی" که پوتین به کار بسته را افشا خواهد کرد.
 
از جملۀ این جزییات، چگونگی تصاحب المپیا، یک قایق تفریحی 57 متری، توسط پوتین است. دیمیتری اسکارگا، رییس سابق شرکت حمل و نقل دولتی روسیه به نام "سووکومفلوت" گفته است که این قایق هدیه ای از سوی آقای آبراموویچ بوده که توسط یک واسطه به رییس جمهور منتقل شده است.
ثروت پوتین
 
 
آقای اسکارگا به پانوراما گفته است:"این حقیقت دارد که آقای آبراموویچ از طریق یکی از کارکنانش مالکیت قایق تفریحی را به آقای پوتین منتقل کرده است." آقای اسکارگا همچنین گفته است که این قایق با وجود اینکه در مالکیت آقای پوتین قرار دارد، به هزینۀ دولت روی آب است و نگهداری می شود.
 
آدام سزوبین، مسئول نظارت بر تحریم ها در خزانه داری آمریکا، آشکارا در گفتگو با این برنامه گفته است که باور دارد آقای پوتین "فاسد" است و ایالات متحده "سالهای سال" است که از اختلاسهای او خبر دارد.
 
سزوبین در گفته هایی که امشب از برنامۀ پانوراما پخش خواهد شد، گفته است:"ما شاهد بودیم که دوستانش و متحدان نزدیکش را ثروتمند کرده و کسانی را در زمرۀ دوستانش نمی بیند از استفاده از دارایی های دولتی محروم کرده است. چه پای ثروث انرژی روسیه در میان باشد و چه پای قراردادهای دولتی وسط باشد، او اینها را به سمت کسانی سوق می دهد که باور دارد در خدمتش هستند و دیگران را عملاً از رقابت محروم می کند. این موضوع برای من عین فساد است."
 
عکس پوتین و دخترانش
 

پوتین و دخترانش در داخل کشتی تفریحی شخصی و بخشی از ثروت پوتین

 اگرچه آقای سزوبین رقمی را در مورد میزان ثروت آقای پوتین اعلام نکرده، اما گفته است که میزان دریافتی سالانۀ رییس جمهور روسیه که به طور رسمی منتشر می شود، "به صورت درست میزان ثروت او را نشان نمی دهد." در سال 2007، استانیسلاو بلکووسکی، یک تحلیلگر سیاسی روس، مدعی شد که پوتین از طریق سهامهایی که در سه شرکت انرژی روسیه در اختیار دارد، ثروتی 40 میلیارد دلاری جمع آوری کرده است.
 سال گذشته، بیل برودر، یک مدیر صندوق سرمایه گذاری و از منتقدان پرسروصدای پوتین، مدعی شد که ثروت رییس جهمور روسیه 200 میلیارد دلار است. رقمی که اگر حقیقت داشته باشد، او را با فاصلۀ بسیار زیاد در صدر میلیاردرهای جهان قرار می دهد.
 
ثروت پوتین
نمایی از داخل کشتی المپیا
 
در سال 2014، دولت ایالات متحده اعلام کرد که پوتین در بخش انرژی به صورت پنهانی سرمایه گذاری کرده است، اما ارزش آنها را تعیین نکرد و علناً او را به فساد متهم نکرد. مدارک بسیار اندکی تاکنون در تایید این ادعاها ارایه شده و سخنگوی آقای پوتین آنها را "چرند محض" خوانده است. کرملین به بی بی سی گفته است که این اتهامات نیازی به پاسخگویی ندارند، "چرا که داستان سرایی محض هستند." وکلای آقای آبراموویچ ادعاها در رابطه با قایق اهدایی را "غیرمستدل" خوانده اند.

ثروت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چقدر است؟ + تصاویر

ثروت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چقدر است؟ + تصاویر
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 26
برگرفته از فرادید /ن
این مطلب مفید بود ؟ 18 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف