ثریا قاسمی

اشک ریختن ثریا قاسمی در خندوانه + تصاویر

تاریخ انتشار : 4 شهریور 1395کد مطلب : 35566زمان مطالعه : 3 دقیقه
ثریا قاسمی بازیگر معروف کشورمان مهمان برنامه خندوانه بود که گفتگوی جالبی بین او و رامبد جوان شکل گرفت از گلایه ثریا قاسمی از مادرش تا گریه نمایشی او.

ثریا قاسمی در خندوانه

ثریا قاسمی؛ بانوی هنرمند و پرطرفدار سینما و تلوزیون که سال ها است با بازی اش در فیلم ها و سریال ها خاطره آفرینی می کند ثریا قاسمی سال 1319 در تهران متولد شد. وی دختر حمیده خیرآبادی بازیگر معروف ایرانی است.و این بار روی صندلی «خندوانه» نشست.


وی ابتدا از سفری که به دزفول در زمان آلودگی شدید آن روزها داشت تعریف کرد و گفت:دیدن آن وضع آب و هوایی از نزدیک با حرف ها و عکس ها خیلی فرق می کند و این شرایط واقعأ سخت و دشوار است.

قاسمی بعد به سراغ حرفه اش رفت و در خصوص کار بازیگری عنوان کرد:ما وقتی یک نقش را بازی می کنیم آن را به وجود می آوریم و این کار درست مثل مادری است که فرزندی را به دنیا می آورد. علاوه بر این در این عرصه هنرجو باید فیلم را جور دیگری ببیند همچنین خواندن رمان نمایشنامه خیلی اهمیت دارد چرا که هنر تنها این نیست که خوب جلو دوربین ظاهر شوی بلکه شیوه این قرار گیری اهمیت دارد.
 

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی در خندوانه


این بازیگر در بخش دیگری بد اخلاقی، بی حوصلگی و کم حرفی را از ویژگی های خودش برشمرد، گفت:چیزی که خیلی من را عصبانی می کند، حضور نابلد هایی است که کاری را به زور عهده دار می شوند. من هنگام رویارویی با آن ها مدام با خودم کلنجار می روم و حرف می زنم تا آرام شوم و بتوانم به کار ادامه دهم.

بازیگر «شب دهم» در ادامه درباره ماندگاری در بازیگری بیان کرد:بازی صادقانه مهمترین نکته ای است که به ماندگاری و تأثیرگزاری نقش روی مخاطب کمک می کند، خود من همیشه واقعأ اشک می ریزم، می خندم و عصبانی می شوم چرا که این انرژی قطعأ به بیننده هم منتقل می شود و او را به باورپذیری کار نزدیک و نزدیک تر می کند.

ما بین همین صحبت ها قاسمی اشک ریخت و بعد عنوان کرد که این اتفاق هم یک تمرکز و نمایش بود.

ثریا قاسمی

گریه نمایشی ثریا قاسمی


پس از یک رفت و برگشت، صحبت از حمیده خیرآبادی شد و قاسمی پس از تعریف رامبد از خیرآبادی، مادرش و هم نسلانشان را جاده صاف کن خواند و گفت:آن زمان به شدت بازی در تئاتر و این دست موارد از همه پنهان می شد، حتی مردها هم برای این کار از خانه بیرون می آمدند، به همین جهت تلاش این افراد بود که الان چنین نگاهی به تئاتر و به طور کلی بازیگری وجود دارد.

وی در گلایه ای از مادرش بیان کرد:او تمام عمرش کار می کرد، یا مشغول فیلم هایش بود و یا در تئاتر فعال بود، به همین جهت از طرفی واقعأ زندگی نمی کرد و سهم من بیشتر این بود که پیش مادربزرگم باشم. الان که به این سن رسیدم تازه می فهمم که همه چیز کار نیست و نباید این طور زندگی کرد ولی با همه این ها مادرم با کارهایش دین خود را به جامعه ادا کرد.

او هچنین از نگرانی مادرش بابت افتادن در بستر بیماری و ناتوانی گفت و اظهار کرد:خدا حرف او را گوش کرد و مادرم ایستاده به سوی نور رفت.

پس از این ها، وقتی جناب خان وارد شد و از احلام گفت، قاسمی عنوان کرد که می خواهد از خانواده این خانم در تماس تلفنی خواستگاری کند تا او هم تلاشی در این زمینه داشته باشد.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی مهمان برنامه رامبد جوان


در پایان این گفتگو هم جناب خان شعری برای ثریا قاسمی خواند و وی پس از دریافت لوح «خندوانه» استودیو را به همراه پسرش ترک کرد.

در بخش دیگر نوبت به استندآپ کمدی رسید و برای این اتفاق حسین کلهر به عنوان کمدین جدید «خندوانه» وارد شد.

وی طی اجرایش خاطرات گوناگونی از آمپول زدن و بعد هم رخدادهای مراجعه به بیمارستان های آموزشی و خصوصی را به طور مجزا با رسم شکل تعریف کرد و رفت.

جوان هم در پایان با آرزوی سلامتی، پرروزی و کنار خانواده بودن، همراه حاضران خاتمه این قسمت از «خندوانه» را اعلام کرد.

ثریا قاسمی ، گلایه ثریا قاسمی از مادرش در خندوانه

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
نظرات
وبگردی