نمناک اخبارجامعه ماجرای جابجایی 2 نوزاد در بیمارستان خصوصی
نوزاد ، جابجایی نوزاد در زایشگاه
چند ساعت پس از جابجایی 2 نوزاد دختر بعد از تولد در یکی از بیمارستان های خصوصی غرب تهران یکی از خانواده ها به این حقیقت تلخ پی برد.
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394

دو دختری که شباهت های بسیاری به یکدیگر داشتند پس از گذشت 4 روز در نهایت با انجام آزمایش های مختلف به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.
پدر یکی از این دو دختر روز گذشته به همشهری گفت:همسرم باردار بود و ما منتظر تولد دومین فرزندمان بودیم. نخستین فرزندم پسر است و وقتی شنیدیم که قرار است صاحب دختری شویم خیلی خوشحال شدیم تا اینکه صبح 22فروردین همسرم حالش بد شد و من فورا او را به بیمارستانی در شمال غرب پایتخت بردم.

درحالی که قرار بود همسرم در بیمارستان دیگری زایمان کند اما آن روز چون همسرم از شدت درد به خود می پیچید من ترسیدم و او را به نزدیک ترین بیمارستان بردم. وی ادامه داد:پزشکان اورژانس بعد از انجام معاینات عنوان کردند که برای انجام عمل سزارین باید او را به اتاق عمل ببرند. وی گفت:من نیز پشت در اتاق عمل بودم تا اینکه اعلام کردند دخترم به سلامت به دنیا آمده و حال هردو خوب است. آن لحظه واقعا خوشحال بودم و بی صبرانه انتظار دیدن دخترم را می کشیدم اما آنها اعلام کردند که چند ساعت بعد هردو به بخش منتقل خواهند شد.

وی افزود:سرانجام هردو به بخش منتقل شدند و آن لحظه اقوام و آشنایانمان به دیدن همسرم و دخترم آمده بودند. آن شب درحالی که خوشحال بودم راهی خانه شدم و روز بعد برای تسویه حساب و برگرداندن همسر و دخترم به بیمارستان رفتم. بعد از انجام همه کارهای اداری در بیمارستان، همراه دختر تازه متولد شده و همسرم به خانه برگشتیم غافل از اینکه او دختر ما نبود.

وی گفت:با خوشحالی هر سه به خانه برگشتیم در شرایطی که فامیل هایمان در خانه منتظر دیدن همسر و دخترم بودند. هنوز چند دقیقه ای از رسیدن ما به خانه نگذشته بود که موبایلم زنگ خورد. وقتی تلفن را جواب دادم یکی از کارکنان بیمارستان با اضطراب از من خواست تا هرچه سریع تر با همسر و نوزادم به بیمارستان برگردیم. وقتی علتش را پرسیدم او هراسان گفت که متأسفانه دختر شما با نوزاد دختر دیگری جا به جا شده است. این جمله را که شنیدم حسابی شوکه شدم. همسرم چهره دگرگونم را که دید ترسید و من مجبور شدم به او و اقواممان که در خانه بودند بگویم.

آنها همان موقع به سراغ دستبند نوزاد رفتند و آنجا بود که متوجه شدیم مشخصات درج شده با مشخصات دخترمان تفاوت دارد. بلافاصله راهی بیمارستان شدیم و البته باید بگویم که مسئولان بیمارستان مرتب از ما به خاطر این اشتباه عذرخواهی کردند. گویا دختری که ما با خود به خانه برده بودیم شباهت زیادی با دخترخودمان داشت. مادر آن دختر نیز همان روز 22فروردین ماه زایمان کرده بود اما پس ازآن به خاطر یک اشتباه هردو جابه جا شده بودند و این موضوع را پدر همان دختر از روی دستبند نوزادش که نخستین فرزند آنها بود متوجه شده و با عصبانیت به بیمارستان مراجعه کرده بود.

مرد جوان بیان داشت:درحالی که همچنان شوکه بودیم به اعتراض نسبت به این سهل انگاری بسیار بزرگ پرداختیم. مسئولان بیمارستان عنوان کردند که برای حل مشکل باید هر دو مادر و نوزادهای تازه متولد شده در بیمارستان بمانند تا آزمایش های لازم صورت گیرد. در عین حال از من و مرد جوان دیگری که تازه پدر شده بود نیز نمونه برداری های لازم صورت گرفت. اما متأسفانه از طریق آزمایش خون نتیجه ای حاصل نشد ضمن اینکه چهره بچه ها نیز شباهت زیادی به هم داشت و از این بابت نیز با مشکل روبه رو بودیم.

پدرنوزاد جابه جا شده اظهارداشت:درحالی که ما و خانواده هایمان شرایط بحرانی و پراسترسی داشتیم به ما اعلام شد تنها راهکار تشخیص هویت بچه ها انجام آزمایش های دقیق ژنتیک است که البته این روند نیز نیازمند طی مراحل قضایی و اداری بود. با این حال قرار شد تا زمان انجام این آزمایش ها و اعلام نتایج، هر دو مادر و نوزادانی که تحویل آنها شده بود در بیمارستان بمانند و ضمن شیردهی و مراقبت از بچه ها منتظر اعلام نتایج آزمایش ها باشیم.

وی افزود:4روز شرایط بسیار سخت و بحرانی را پشت سر گذاشتیم اما متأسفانه در نخستین آزمایش های ژنتیک نیز نتیجه لازم به دست نیامد. به همین خاطر دو باره مجبور به انجام این آزمایش ها شدیم تا اینکه سرانجام روز چهارشنبه نتایج آزمایش های اولیه اعلام ومشخص شد نوزادی که ما به اسم فرزندمان به خانه آورده بودیم دختر خودمان نبود و سرانجام دختر واقعی مان را تحویل گرفتیم. در همین حال پایگاه خبری شفا آنلاین نیز گزارش داد طی چند روز اخیر بارها با بیمارستان مذکورتماس گرفته و خواستار شنیدن توضیحات در این باره شدند اما مسئولان بیمارستان این اتفاق را تکذیب کردند.

ماجرای جابجایی 2 نوزاد در بیمارستان خصوصی

ماجرای جابجایی 2 نوزاد در بیمارستان خصوصی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 37
برگرفته از همشهری - /م
این مطلب مفید بود ؟ 34 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف