نمناک سرگرمیگوناگون جاده هراز در 60 سال پیش + عکس
جاده هراز ، هراز
تصویری دیده نشده از جاده هراز که متعلق به دهۀ شصت یعنی 60 سال پیش می باشد را در این بخش از سایت نمناک مشاهده می کنید.
بازدید : 6,875 نفر

جاده 77 یا جاده هراز با چشم اندازی جذاب و خیره کننده، به همراه جاده 59 (کرج-چالوس)، مهم ترین جاده تهران-مازندران است. این جاده از درهٔ رود هراز می گذرد و نزدیک ترین راه اصلی به قله دماوند است. این جاده یکی از زیباترین و تاریخی ترین جاده های جهان است که به انتخاب مردم ایران در سال هشتاد و نه زیباترین جاده ایران انتخاب شده است، همچنین این جاده تاریخ منطقه عظیم البرز و لاریجان، آمل و ایران را بیان می کند.عکس زیر مربوط به 60 سال پیش جاده هراز می باشد.

جاده هراز

این جاده کوتاه ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است. برآورد می شود که فقط در ایام نوروز، این جاده میزبان 5 میلیون مسافر باشد. حجم زیاد تردد در کنار ظرفیت کم جاده گاهی موجب به وجود آمدن ترافیکهای بسیار طولانی می شود. به همین لحاظ پروژه چهاربانده کردن این جاده در دست اجرا بوده و هم اکنون حدود نیمی از این مسیر چهاربانده شده است. جاده هراز دارای 14 تونل بوده که طولانی ترین آن ها بیش از 1500 متر طول دارد. کار ساخت این جاده 23 سال به طول انجامید.

اگرچه استفاده از دره هراز به عنوان راه ارتباطی آمل به شهر ری سابقه بسیار طولانی دارد، ولی جاده هراز یکی از جدیدترین جاده های اتوموبیل روی منتهی به شمال کشور است. در اطراف این جاده جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی وجود داشته و همین امر نیز موجب ترغیب مسافران بیشتری به استفاده از این جاده شده است.

جاده هراز در 60 سال پیش + عکس

جاده هراز در 60 سال پیش + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از صراط - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف