نمناک سبک زندگیگردشگری وحشت و فریادهای شبانه در جنگل سربرج مشهد
جنگل سربرج ، جنگل در مشهد
در جنگل سربرج جنگل سربرج مشهد ، شب هنگام صدایی عجیب و وحشت آور از درختان به گوش می رسد. صدایی شبیه صوت یا جیغ که به محض تاریک شدن هوا در فضا پخش می شود که باعث وحشت گردشگران میشود.

جنگل سربرج ترسناک ترین جنگل ایران در مشهد

در نزدیکی های مشهد ابتدای روستای سربرج از توابع بخش طرقبه ، جنگلی انبوه دیده می شود که با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری از میان درختان آن به گوش می رسد که به گفته اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کرده اند، شبیه جیغ است.

جنگل سربرج مشهد سربرج روستایی از توابع بخش طرقبه شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی ایران است در ابتدای روستای “سربرج” جنگلی انبوه دیده می شود.

جنگل سربرج مشهد ، شب هنگام صدایی عجیب و وحشت آور از درختان به گوش می رسد. صدایی شبیه صوت یا جیغ که به محض تاریک شدن هوا در فضا پخش می شود باعث شده تا گردشگران از این منطقه فراری شوند.

سربرج روستایی از توابع بخش طرقبه شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی ایران است در ابتدای روستای “سربرج” جنگلی انبوه دیده می شود که روزهای این جنگل عادی و آرام است و با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری از میان درختان آن به گوش می رسد که به گفته ی اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کرده اند، شبیه جیغ است.

صداهایی که از درختان این منطقه به گوش می رسد هیچ شباهتی به صدای جیر جیرک نداشته .


صدای باد نیز نیست چرا که زمامی که این صدا ها را شنیده می شود، حتی برگ یک درخت هم به دلیل باد تکان نمی خورد.

جنگل سربرج

با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری از میان درختان جنگل سربرج به گوش می رسد

درعین حال هیچ پدیده ای غیر طبیعی نیز در منطقه به چشم نمی خورد، اما در لابه لای درختان و همچنین علفزارهای اطراف آن هجوم ملخ ها مشاهده می شود.

برخی ساکنان منطقه، این صداهای وحشت آور را از ملخ هایی می دانند که به این منطقه هجوم آورده اند، شب ها به درختان پناه می برند، برخی دیگر نیز عواملی ناشناخته را از جمله آب و هوا،
عده ای نیز این جنگل را نفرین شده و محل سکونت اجنه می دانند. به گفته ی برخی، شیاطین و روح های نفرین شده شب هنگام در این روستا پرسه می زنند، این اصوات دلخراش مربوط به آن ها است، جالب است بدانید، که این صداها چندسالی است که به گوش می رسد و قبلا از آن خبری نبوده.

این منطقه که در دره رودخانه ای واقع شده که یکی از سرچشمه های سد طرق است، هرساله در این فصل خشک می شد ولی از سال 1390، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن ها از این پدیده شگفت انگیز شده است. وحشتی که می تواند گردشگران کنجکاو را به سوی خود جلب کند.

جنگل سربرج

برخی ساکنان منطقه، این صداهای وحشت آور را از ملخ هایی می دانند که به جنگل سربرج هجوم آورده اند


این جنگل می تواند برای آنهایی که قصدشان از سفر تجربه ترس است و ترشح آدرنالین، کمپ زدن در آن گزینه خوبی برایشان باشد.

حال بهتر است پرده از راز این جنگل مخوف برداشته شود:
آیا واقعا شیاطین در این جنگل سکنی گزیدن؟ آیا این جنگل واقعا نفرین شده است و محل سکونت اجنه؟ یا فرضیه هجوم ملخ ها حقیقت دارد؟

دهیار روستای سربرج طرقبه می گوید:

هنگاهی که این صدا باعث ترس برخی اهالی روستا و گردشگران شد، موضوع را به بخشداری منطقه اطلاع دادیم و آن ها نیز با اعزام کارشناس به این منطقه و تحقیقات ویژه اعلام کردند، این صدا مربوط به نوعی خاص از جیرجیرک است که در زبان محلی به آن «کز» می گویند.

در واقع سال های پربارش که آب فراوان است و رودخانه سربرج خشک یا کم آب نمی شود، این جیرجیرک ها به روستا حمله می کنند و در لابه لای درخت ها و گیاهان پنهان می شوند.

ممکن است بر روی هر درخت نزدیک 3 هزار جیرجیرک بنشیند. تمام این جیرجیرک ها در حاشیه ی دو کیلومتری رودخانه هستند، تعداد زیاد آن ها باعث شده که آواز دسته جمعی شان مانند صدای جیغ و زوزه به نظر برسد. این جیرجیرک ها تا 40 روز زنده هستند و بعد از بین می روند.

وحشت و فریادهای شبانه در جنگل سربرج مشهد

وحشت و فریادهای شبانه در جنگل سربرج مشهد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف