نمناک اخبارجامعه به جای هسته خرما تریاک جاسازی شده!
جاسازی تریاک ، جاسازی تریاک در خرما
ماموران حوزه ٣ گمرک امانات فرودگاه امام خمینی در ماه گذشته نیز 655 گرم تریاک جاسازی شده داخل بسته های خرما را کشف و ضبط کردند.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396

جاسازی تریاک به جای هسته خرما

ماموران گمرک در جدیدترین عملیات مبارزه با مواد مخدر برای دومین بار در هفته های اخیر موفق شدند تریاک جاسازی شده در داخل خرما را کشف کنند. قاچاقچیان قصد داشتند به شیوه ماهرانه ای 770 گرم تریاک را که به جای هسته داخل خرما جاسازی کرده بودند، در بسته های پستی جا به جا کنند اما ماموران گمرک امام خمینی (ره) با هوشیاری به این ترفند قاچاقچیان پی برده و توانستند مواد جاسازی شده را کشف کنند. ماموران حوزه ٣ گمرک امانات فرودگاه امام خمینی در ماه گذشته نیز 655 گرم تریاک جاسازی شده داخل بسته های خرما را کشف و ضبط کردند.

**کشف یک کیلو و 100 گرم ماده مخدر کریستال از داخل چمدان

هفته گذشته نیز ماموران گمرک در تازه ترین عملیات کشف و مبارزه با قاچاق مواد مخدر، موفق به کشف یک کیلو و 100 گرم ماده مخدر کریستال از داخل چمدان یک مسافر شدند. مسافری که تبعه کشور افغانستان بود، قصد داشت یک کیلو و 100 گرم ماده مخدر کریستال را وارد کشور کند که توسط ماموران گمرک دوغارون کشف و ضبط شد. این مسافر مواد مخدر کریستال را با ظرافتی در جداره چمدان جاسازی کرده بود که با هوشیاری ماموران گمرک دوغارون و به کمک ایکس ری چمدانی کشف و متهم که تبعه کشور افغانستان بود تحویل مراجع قضایی شد.

جاسازی تریاک

جاسازی تریاک در خرما

«دی متامفتامین هیدروکلرید» یا به زبان عامیانه کریستال یک ماده قدرتمند، اعتیادآور، مخدر محرک و به شکل ترکیبی و مصنوعی است. متامفتامین جزو دسته مواد گروه امفتامین به شمار می رود که دارای اثرات محرک بسیار خطرناکی بر روی مغز انسان است. کریستال به شکل بزرگ و شفاف و مانند کریستال های واقعی و به رنگ های صورتی، آبی و سبز یافت می شود.

این ماده همچنین به اسامی «مت»، «تینا» و در بعضی مواقع «آیس» و «شیشه» شناخته شده است. گمرک دوغارون یکی از مجهزترین گمرکات به پیشرفته ترین دستگاه های کنترلی در مرز ایران و افغانستان است. این گمرک براساس استانداردهای جهانی از سگ های موادیاب هم برای کشف مواد مخدر استفاده می کند.گمرک ایران رتبه نخست جهانی را در مبارزه با مواد مخدر در سال 2017 کسب کرده و ماموران گمرک در سال جاری میلادی براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک بیشترین تعداد کشف قاچاق مواد مخدر را داشته اند.

*تصویر مطلب تزئینی می باشد.

به جای هسته خرما تریاک جاسازی شده!

به جای هسته خرما تریاک جاسازی شده!
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از اقتصاد آنلاین/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف