نمناک سرگرمیدیدنی ها پاتوق جاسوس های جهان + تصاویر
جاسوس ، مکان جاسوس های جهان
در ادامۀ این مطلب با پاتوقهای جاسوس های جهان آشنا می شوید که بر خلاف تصورتان که باید جایی مخفی و به دور از دید باشد در مکان هایی عمومی هستند.

پاتوق جاسوس های جهان کجاست؟

 

یکی از مشخصه های شغل جاسوسی بدست آوردن اطلاعات طبقه بندی شده بدون اجازه و اطلاع صاحب آن است که بیشتر تصور می شود یک کار مخفی و محرمانه است،جالب است که با وجود مخفی بودن شغل جاسوسها ، آنها از محیطهای عمومی برای انجام داد و ستدهایشان استفاده می کنند. در زیر با پاتوقهای جاسوسهای جهان از بخارست تا استانبول آشنا می شوید.

هتل آتن، بخارست

هتل آتن در پایتخت رومانی به خاطر نقشی که به عنوان لانۀ جاسوسها در جنگ جهانی دوم و جنگ سرد داشت، مشهور است. این هتل در سال 1914 درست قبل از جنگ جهانی اول ساخته شد و در سال 1937 درست پیش از جنگ جهانی دوم مورد تعمیر قرار گرفت. این هتل کمینگاه جاسوسان بریتانیایی و جاسوسان گشتاپو بود که در آستانۀ جنگ جهانی دوم اطلاعات جمع آوری می کردند. دولت کمونیستی تازه، این هتل را در سال 1948 ملی کرد و در همۀ اتاقها و تلفنها شنود کار گذاشت و کارکنان هتل نیز هم خبرچین بودند. هیلتون این هتل را در سال 1994 خریداری کرد.

پاتوق جاسوس های جهانلو میوریس، پاریس

در این رستوران فرانسوی بود که فلیکس بلوش، از وزارت خارجۀ آمریکا، در سال 1989 با رینو گیکمان، مامور کا گ ب ملاقات کرد. ماموران ضداطلاعات فرانسه از بلوش در حالی که با یک کیف سیاه وارد می شد عکس و زمانی که بدون کیف رستوران را ترک می کرد عکس گرفته بودند. در مقابل عکس ورود بدون کیف و خروج با کیف گیکمان نیز گرفته شده بود. اف بی آی هرگز نتوانست اتهامی را در مورد بلوش اثبات کند، و او که یک کلکسیون دار تمبر بود، ادعا کرد که به گیکمان تمبر داده است.

پاتوق جاسوس های جهانمیدان سرخ، مسکو

میدان مرکزی مسکو احتمالاً وعده گاه دهها ملاقات جاسوسی بوده است، اما در یکی از این ملاقاتها که به تازگی افشا شده، گویا ولادیمیر پوتین، رییس جمهور کنونی روسیه که در آن زمان برای آژانس اطلاعاتی روسیه کار می کرد، در جریان نقشۀ کا گ ب برای شرمسار کردن رونالد ریگان، رییس جمهور وقت آمریکا، در سفرش به روسیه، نقش داشته است. گفته می شود که پوتین در پوشش مبدل مسئولیت داشته تا در مقابل دورینها از کارنامۀ حقوق بشری آمریکا سوال کند.

پاتوق جاسوس های جهانپارک هتل، استانبول

استانبول در زمان جنگ جهانی دوم، "پایتخت جاسوسان" اروپا بود. این هتل نیز به خاطر محبوبیتش نزد ماموران مخفی مشهور است. این هتل که در دهۀ 40 میلادی در نزدیکی کنسولگری آلمان قرار داشت، میزبان الایِزا باسنا، جاسوس مشهور نازی که نام مستعارش "سیسِرو" بود، بوده است. کیم فیلی، جاسوس دوجانبۀ مشهور بریتانیایی که برای اتحاد شوروی کار می کرد نیز در زمان ماموریتش از سوی دولت بریتانیا در سال 1947 در استانبول زیاد به این هتل سر می زد.

پاتوق جاسوس های جهانچِرینگ کراس هتل، لندن

در سال 2003، در اینجا بود که دانشمند ارشد وزارت دفاع، دکتر دیوید کلی به صورت پنهانی با گزارشگر بی بی سی اندرو گیلیگان ملاقات کرد و نگرانی خود را راجع به سلاحهای کشتار جمعی صدام حسین، در واقع عدم وجود این سلاحها، ابراز کرد. در حالی که جنگ عراق نزدیک می شد، بی بی سی نظری را پخش کرد که گفته بود در مورد سلاحهای کشتار جمعی عراق بزرگنمایی شده است. کلی در پی این ماجرا تحت فشار افکار عمومی و استرس و هراس قرار گرفت و نهایتاً در 17 جولای آن سال در نزدیکی خانه اش خودکشی کرد.

پاتوق جاسوس های جهانپل واترلو، لندن

گئورگی مارکوف، مخالف دولت بلغارستان، در سال 1978 بر روی این پل ترور شد. یکی از ماموران پلیس مخفی بلغارستان با چترش ساچمۀ قرص رایسین به او شلیک کرده بود.

پاتوق جاسوس های جهانلاکونفیلد هاوس، لندن

این ساختمان در اوایل 1945، ساختمان مرکزی MI5 شد و از آن زمان نوسازی و مدرنیزه شده است. ساختمان اصلی پنجره های خاصی داشت که می شد روی آنها تیربار نصب کرد که اگر آلمانها زمانی به لندن رسیدند به کارگرفته شود.

پاتوق جاسوس های جهانگیبسون گاردنز، لندن

آنا چپمن، متهم به جاسوسی برای روسیه، در سال 2002 به همراه شوهرش در این مجتمع آپارتمانی زندگی می کردند.

رستوران آرگاوی، مسکو

در دهۀ 1950، پیوتر سمیونویچ پوپوف برای شاخۀ اطلاعاتی اتحاد شوروی و همین طور سازمان سیا کار می کرد. بعد از این که کا گ ب به او مشکوک شد، کیفیت اطلاعاتی که پوپوف برای آمریکایی ها جمع آوری می کرد افت کرد، که چرا که مجبور بود احتیاط بیشتری به خرج دهد. در دستشویی این رستوران بود که پوپوف یادداشتی به رابط سیا داد که در آن گفته بود کا گ ب او را تحت نظر دارد. او چند ماه بعد اعدام شد.

پاتوق جاسوس های جهان
 

 

پاتوق جاسوس های جهان + تصاویر

پاتوق جاسوس های جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از فرادید - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف