دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه جاعل حرفه ای جواز دفن خود را جعل کرد!
جواز دفن ، جاعل حرفه ای
جاعل حرفه ای برای این که دوباره به زندان برنگردد با جعل جواز دفن، خودش را یک مرده جا زده بود تا از دست قانون فرار کند دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396
بازدید : 1,075 نفر

دستگیری مرده ای که جواز دفن جعل می کرد

جاعل حرفه ای برای این که دوباره به زندان برنگردد با جعل گواهی فوت برای خودش مجلس ختم گرفت و قبر خرید. او با هویت جعلی، اقداماتش را ادامه داد تا این که در دام پلیس گرفتار شد.

جاعل حرفه ای

اوایل مرداد امسال گزارشی از پلیس شهر اراک در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت که نشان می داد چند نفر از افرادی که برای ثبت نام و دریافت گواهینامه به یک آموزشگاه رانندگی در شهر اراک رفته اند، مدارک گواهی اشتغال به تحصیل و کارت پایان خدمت جعلی به این آموزشگاه ارائه کرده اند. در ادامه معلوم شد این افراد در دام اعضای یک باند جعل که در کرج و تهران فعالیت می کنند، گرفتار شده اند و برای گواهی اشتغال به تحصیل و کارت پایان خدمت سربازی پول پرداخت کرده اند.

همزمان با این گزارش، پرونده ای در شعبه13 بازپرسی دادسرای جنایی کرج تشکیل شد و با دستور بازپرس حسن علایی اصل ثمرین، تحقیقات پلیسی برای دستگیری اعضای این باند جعل و کلاهبرداری آغاز شد.

جست وجو ها در این باره ادامه داشت تا این که ماموران سرنخ هایی به دست آوردند که نشان می داد، اسناد و مدارک جعلی که این باند آن را تهیه کرده و می فروشند از طریق پیک های موتوری جابه جا می شود. همین سرنخ کافی بود که ماموران تحقیقات خود را روی پیک های موتوری متمرکز کنند. در این مرحله سه پیک موتوری شناسایی و به پلیس آگاهی فراخوانده شدند.

این افراد بازجویی شده و گفتند از ماجرای مدارک جعلی و فعالیت این باند خبری نداشتند. آنها فقط در تماس هایی که افرادی به عنوان سفارش دهنده با آنها می گرفتند به مقابل در خانه یا محله هایی می رفتند، بسته هایی را تحویل گرفته و به نشانی ای که آنها می دادند، می بردند. در ادامه تحقیقات معلوم شد گفته های این افراد صحت داشته و آنها از ماجرای فعالیت اعضای این باندخبری نداشته اند. جست وجوها ادامه داشت تا این که چند روز پیش یکی از اعضای این باند را شناسایی و بازداشت کردند.

او با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اظهارات ضد و نقیضی را بیان کردو مدعی شد که اشتباهی بازداشت شده است. این در حالی بود زمانی که این متهم در مواجهه حضوری با پیک های موتوری قرار گرفت، آنها او را به عنوان یکی از افرادی معرفی کردند که بسته های سفارشی را به آنها می داده تا به مقصد برسانند.

در این مرحله متهم که راز فعالیت خود را فاش شده می دید، سکوت خود را شکست و به همدستی با مردی به نام بهروز که سرکرده باند بود و چهار مرد دیگر که همگی از اقوامش هستند و در ارتباط با جعل اسناد و مدارک فعالیت داشتند، اعتراف کرد. با اعتراف های این مرد بود که سرکرده باند و چهار همدست دیگرش نیز بازداشت شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

بهروز 23 ساله، سرکرده باند به افسر تحقیق گفت:معتاد بودم و به خاطر نگهداری و خرید و فروش مواد مخدر چند بار به زندان افتادم. در آنجا با یک جاعل حرفه ای آشنا شدم و مدتی بعد با هم از زندان آزاد شدیم. او بعد از آزادی به من کارهای مربوط به جعل اسناد ملکی و مدارک هویتی را آموزش داد. مدتی با او همدستی کردم و بعد خودم تنهایی به کار جعل ادامه دادم.

وی افزود:دو بار به اتهام جعل اسناد و مدارک و فروش آن به زندان افتادم. یک بار در مرخصی از زندان فرار کردم و یک بار هم با سپردن وثیقه، دیگر به زندان برنگشتم، چون می دانستم که پلیس در تعقیبم است به اقدام عجیبی دست زدم. این بار برای خودم گواهی فوت صادر کردم و به کمک خانواده ام آن را به ثبت احوال ارائه داده و شناسنامه ام به این طریق باطل شد و شناسنامه جعلی برای خودم درست کردم. حتی برای این که ماجرای مرگ دروغین من واقعی تر به نظر برسد، قبری در گورستان برای خود خریدم و مراسم خاکسپاری دروغین راه انداختم.

متهم به قتل ادامه داد:بعد با هویت جعلی به زندگی ام ادامه دادم. از یک سال پیش با پنج نفر از اقوامم گروه جدیدی را تشکیل داده و جرایم خود را از سر گرفتیم. مدرک تحصیلی از مقطع ابتدایی تا دکترا، گواهینامه اشتغال به تحصیل، شناسنامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه، سند املاک، سند موتورسیکلت، خودرو و... برحسب سفارشی که می گرفتیم برای خریداران ارسال می کردیم. قیمت مدارک جعلی فرق می کرد. مبلغ فروش آن از یکصد هزار تومان شروع می شد و به میلیون ها تومان می رسید.

سرکرده باند افزود:در این مدت مبالغ کلان نصیب هر کدام از اعضای باند می شد. مدارک جعلی را برای متقاضیان در تهران، کرج و دیگر شهرها از طریق پیک موتوری و پیک خودرویی ارسال می کردیم و خریداران پول مدارک را برایمان کارت به کارت می کردند. با پولی که از این کلاهبرداری ها نصیبم شد، خودروی مدل بالا و خانه ای در یکی از محله های شمالی تهران که ارزش میلیاردی داشت، خریدم.

با اعتراف این متهم و همدستانش آنها به اتهام مشارکت در جعل اسناد و مدارک روانه زندان شدند.

جاعل حرفه ای جواز دفن خود را جعل کرد!

جاعل حرفه ای جواز دفن خود را جعل کرد!
51
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف