نمناک ورزشفوتبال ساعت بازیهای امروز جام جهانی 2018 روسیه
جام جهانی 2018 روسیه ، روز دوازدهم جام جهانی 2018 روسیه
روز دوازدهم جام جهانی 2018 روسیه با برگزاری 4 مسابقه پرونده گروهای A و B بسته خواهد شد.
تاریخ انتشار : 4 تیر 1397

برنامه روز دوازدهم جام جهانی 2018 روسیه

در ادامه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه دوشنبه چهار مسابقه برگزار می شود.

در روز دوازدهم جام جهانی روسیه، دوشنبه چهار مسابقه برگزار می شود.

ساعت 18:30، روسیه – اروگوئه، ورزشگاه سامارا

ساعت 18:30، مصر – عربستان، ورزشگاه وولگوگارد

جام جهانی 2018 روسیه

 ساعت دیدارهای روز دوازدهم جام جهانی

سرنوشت گروه یک کاملا تعیین شده و هر دو بازی این گروه جنبه تشریفاتی دارد. البته دیدار روسیه و اروگوئه جدالی برای سرگروهی است. در این مسابقه زاگوئف به دلیل مصدومیت غایب خواهد بود و نمی تواند تیمش را همراهی کند. از طرف دیگر اروگوئه با توجه به این که تفاضل گل کمتری نسبت به روسیه دارد باید بتواند برنده مسابقه شود تا تیم نخست باشد.

در دیگر دیدار گروه، دو تیم عربی مصر و عربستان باید به مصاف یکدیگر بروند. دو تیم تلاش می کنند جام جهانی را بدون امتیاز ترک نکنند.

ساعت 22:30، ایران – پرتغال، ورزشگاه سارانسک

ساعت 22:30، اسپانیا – مراکش، ورزشگاه کالینینگراد

 جام جهانی 2018 روسیه

 برنامه روز دوازدهم جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران یک فرصت تاریخی پیش روی خود می بیند و آن هم صعود به دور دوم است. ملی پوشان ایران با کسب یک برد می توانند از گروه مقدماتی بالا بروند. گفته می شود پرتغال، موتینیو را به دلیل بیماری و گوئدس را نیز به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.

در دیگر دیدار این گروه، اسپانیا با علم به این که یک امتیاز صعودش را قطعی خواهد کرد با مراکش از پیش حذف شده بازی خواهد کرد. البته اگر بازی با شکست با اختلاف دو گل اسپانیا به پایان برسد، تیم ملی ایران با یک تساوی هم همراه پرتغال صعود خواهد کرد.

ارزیابی شرایط تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه

باوجود نمایش جنگجویانه تیم ملی، ایران های سرانجام با ضربه زانوی دیگو کاستا ناکام ماندند که این برای اولین پیروزی اسپانیا در جام جهانی کافی بود. عملکرد ناامید کننده (ایران) در نیمه اول به اسپانیا مالکیت 81 درصدی توپ را داد ... بدن ها در هر جای محوطه جریمه پرواز و ایران شجاعانه دفاع می کرد اما ایران زمانی که توپ به کاستا کمانه کرد، شکست خورد. مردان کارلوس کی روش پس از آن بیشتر بازی کردند و فرصت هایی داشتند؛ هرچند گل سعید عزت اللهی آفساید اعلام شد اما تیم ملی اعتقاد داشت که می توانند مساوی کنند.

جام جهانی 2018 روسیه

ترکیب ایران

کی روش در بازی با اسپانیا در قیاس با بازی مراکش سه تغییر ایجاد کرده بود. او شناخته شده است به اینکه ترکیب 11 نفره اش را بسته به حریف تغییر می دهد. بنابراین او می تواند دوباره این کار را تکرار کند. ایران که به پیروزی نیاز دارد ممکن است با ترکیب هجومی تری آغاز کند؛ با تغییر سیستم 1-4-5 به سیستم 1-4-1-4 و امید ابراهیمی یک پست جلوتر حضور خواهد داشت. علیرضا جهانبخش هم روی نیمکت قرار می گیرد.

نقطه ضعف پرتغال

نقطه ضعف پرتغال در خط دفاع است. بخصوص رافائل گئریرو که عملکرد ضعیفی در بازی با مراکش داشت. این به این معناست که ماریو روی می تواند جایگزین این بازیکن شود. گونزالو گودنس هم همینطور و اندرس سیلوا می تواند خودش را در ترکیب اصلی به جای او ببیند.

جام جهانی 2018 روسیه

 ارزیابی شرایط تیم ملی ایران

یکه تازی آزمون در دوئل های هوایی

تیم ایران در بازی با اسپانیا کاملا دفاعی بود و فقط 22 درصد از مالکیت توپ را در اختیار داشت. این مسئله حضور یک مهاجم هدف را مهمتر جلوه می داد... آزمون تاکنون در هشت دوئل هوایی برتر بوده است، بیشتر از هر بازیکن دیگری.

نبرد کلیدی؛ سردار آزمون و ژوزه فونته

این موضوع در مقابل پرتغال حیاتی است. بخصوص مقابل زوج مسن دفاع وسط. پپه از دو مدافع دیگر بهتر و بازی مقابل او دشوارتر است. به این دلیل است که آزمون باید ژوزه فونته را برای تقابل های رو در رو انتخاب کند. مدافع وسط تیم وستهام به عنوان یک فوتبالیست افت کرده است و ایران باید روی تحت فشار قراردادن این بازیکن روی هوا در مقابل آزمون نگاه داشته باشد.

 جام جهانی 2018 روسیه

 شرایط تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه

از کار انداختن رونالدو

از کار انداختن رونالدو؛ این همان چیزی است که کارلوس کی روش بعد از آمار بازی های گذشته روی آن متمرکز است. اسپانیا بازیکن کلیدی نداشت و کل این تیم نیاز به مدیریت داشت؛ از این رو سیستم 1-4-5 انتخاب شد که فضای کمی در اختیار قرار می داد و آنها را مجبور می کرد که باز بازی کنند. با رونالدو آزمایش این است که دو بازیکن با او باشند و مطمئن شد همواره یک نفر اضافه برای پوشش وجود دارد.

هشدار به خط دفاع ایران

با این حال، این غفلت از سایر بازیکنان (پرتغال) است، به عنوان مثال بازیکنان باکیفیت دیگری مثل برناردو سیلوا و گونزالو گدس. همچنین مهار رونالدو با دو بازیکن به بازیکنان دیگر (پرتغال) این امکان را می دهد که از فضای ایجاد شده در دفاع استفاده کنند.

مروری بر بازی های روز دوازدهم جام جهانی 2018 روسیه

ساعت بازیهای امروز جام جهانی 2018 روسیه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از فرتاک ورزشی / ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف