نمناک ورزشفوتبال همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی روسیه 2018
جام جهانی 2018 ، بزرگترین رویداد فوتبالی
مردم ایران می دانند که در جام جهانی 2018 در صورت قرار گرفتن در گروهی سخت یا به اصطلاح، مرگ نمی توان انتظار زیادی داشت.
تاریخ انتشار : 9 آذر 1396

قرعه کشی جام جهانی 2018 بزرگترین رویداد فوتبالی

فردا (جمعه) قرعه کشی بزرگترین رویداد فوتبالی جهان برگزار می شود. برخی از 32 تیم حاضر در این مسابقات، به دنبال بخت و اقبال اند و برخی دیگر، بی هیچ هراسی، منتظر شناختن حریفان خود. در نهایت بعد از چندین ماه انتظار، یکم دسامبر 2017 (10 آذر 1395) فرارسید. روزی که قرار است سرنوشت حریفان ایران در جام جهانی روسیه مشخص شود و همه منتظر هستند که ببینند تیم ملی کشورشان در این دوره با چه تیم هایی هم گروه می شود. این بار انتظارات از فوتبال ایران صعود به دور دوم است. اتفاقی که بخش زیادی از آن، در گرو قرار گرفتن در یک گروه معقول است.

مردم فوتبال فهم ایران می دانند که در صورت قرار گرفتن در گروهی سخت یا به اصطلاح، مرگ که امکان آن وجود دارد، نمی توان انتظار زیادی داشت. هم گروهی با تیم های آلمان، اسپانیا و نیجریه برای ایران یک اتفاق بد محسوب می شود و در این جا فقط باید انتظار داشت تیم ملی ایران عملکرد آبرومندانه ای در روسیه داشته باشد.

 جام جهانی 2018

همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی

از طرفی ممکن است قرعه روی خوش خود را به ایران نشان دهد و تیم ملی ایران در گروهی با تیم های روسیه، پرو و پاناما قرار گیرد که اتفاق بزرگی برای فوتبال ایران است و می تواند به صعود به دور دوم بسیار امیدوار باشیم. به همین خاطر قرعه کشی تاثیر زیادی در صعود و عدم صعود نه تنها تیم ایران، بلکه خیلی از تیم های جام جهانی دارد.

درباره قرعه کشی بزرگترین رویداد فوتبالی جهان:

* 32 تیم کدام ها هستند؟
روسیه به عنوان میزبان پیش از این بدون حضور در بازی های انتخابی جام جهانی مجوز حضور در بیست و یکمین دوره جام جهانی را به دست آورد. 32 تیم راه یافته به جام جهانی 2014 برزیل به این شرح است:
آسیا:ایران - کره جنوبی - ژاپن - استرالیا - عربستان
آفریقا:نیجریه - مراکش - مصر - تونس - سنگال
آمریکای جنوبی:برزیل- آرژانتین - کلمبیا - پرو - اروگوئه
آمریکای شمالی و مرکزی:کاستاریکا - پاناما - مکزیک
اروپا:بلژیک - ایسلند - آلمان - انگلیس - اسپانیا - پرتغال - فرانسه - صربستان - سوئد - کرواسی - سوئیس - روسیه - دانمارک و لهستان
سوئد، ایسلند و دانمارک سه تیم بزرگی که قطعا در قرعه کشی جام جهانی به ایران نخواهند خورد
* قرعه کشی چه زمانی است؟
مراسم قرعه کشی جام جهانی ساعت 18 به وقت محلی (18:30 به وقت ایران) آغاز می شود و یک ساعت بعد یعنی در سال 19:30 دقیقه به وقت ایران، کنفرانس های خبری مربیان که معمولا کوتاه صحبت می کنند، آغاز می شود و کارلوس کی روش یکی از افرادی است که باید در این نشست شرکت کند.
* محل قرعه کشی جام جهانی کجا است؟
قرعه کشی جام جهانی قرار است در مسکو و در کاخ کرملین برگزار شود که ظرفیت 6000 نفر را دارد.
* مجریان برنامه چه کسانی هستند؟
گری لینه کر ستاره سابق و خوش اخلاق انگلیسی ها که امروزه یکی از مطرح ترین کارشناس های فوتبال است در کنار ماریا کوماندنایا خبرنگار روسی اجرای مراسم قرعه کشی جام جهانی را بر عهده خواهند داشت.
* مهمانان اصلی مراسم قرعه کشی جام جهانی چه کسانی هستند؟
لورن بلان کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه، گوردون بنکس دروازه بان تیم ملی فوتبال انگلیس، کافو مدافع پیشین برزیل، فابیو کاناوارو مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا، دیگو مارادونا اسطوره تیم ملی فوتبال آرژانتین، دیگو فورلان مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال اروگوئه، کارلس پویول مدافع پیشین تیم ملی فوتبال اسپانیا و نیکیتا سیمونیان مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال شوروی، مهمانان اصلی قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه هستند. در دوره قبل فابیو کاناوارو قرعه ایران را برداشت.
* مراسم از چه شبکه هایی پخش می شوند؟
بی بی سی در کنار فاکس اسپورت و تله موند اسپانیا حق پخش این مراسم را خریداری کردند. در ایران نیز قرار است در برنامه 90 که به مناسبت قرعه کشی جام جهانی قرار است جمعه بعد از ظهر روی آنتن برود، این مراسم پوشش داده شود.
* فرآیند قرعه کشی به چه صورت است؟
روسیه به عنوان میزبان و یکی از تیم های سید نخست، در گروه A قرار گرفته است. ابتدا 7هفت تیم سید نخست به ترتیب انتخاب می شوند و در گروه های B تا G قرار می گیرند. در ادامه دو قرعه کشی برای بقیه تیم ها صورت می گیرد. در یک گلدان اسم تیم ها قرار گرفته است و در گلدان دیگر نام گروه ها. بر این اساس که ابتدا یک تیم از گلدان برداشته می شود و در ادامه گروهی که آن تیم قرار است در آن قرار گیرد انتخاب می شود.

 جام جهانی 2018

همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی

همچنین غیر از قاره اروپا، بقیه قاره ها نمی توانند بیش از یک نماینده در هر گروه داشته باشند. اروپا نیز در نهایت دو تیم برای هر گروه خواهد داشت. بر همین اساس تیم ملی ایران با تیم های عربستان، استرالیا، کره جنوبی و ژاپن هم گروه نخواهد شد. همچنین هفت تیم دیگر سید سه یعنی تیم های سوئد، تونس، مصر، سنگال، کاستاریکا، ایسلند و دانمارک تیم هایی هستند که با ایران روبه رو نخواهند شد. به عبارت دیگر تیم ملی ایران با 11 تیم از 32 تیم جام جهانی روبه رو نمی شود و از بین 21 تیم باقی مانده حریفان ایران مشخص می شوند.
* سیدبندی تیم ها چگونه است؟
سیدبندی تیم ها براساس رده بندی فیفا بوده است و برای اولین بار است که تنها معیار، رده بندی فیفا است.
سید یک
روسیه (میزبان)، آلمان، برزیل، لهستان، بلژیک، آرژانتین، فرانسه و پرتغال
سید دو
اسپانیا، انگلیس، کلمبیا، سوییس، مکزیک، اروگوئه، کرواسی و پرو
سید سه
ایران، سوئد، تونس، مصر، سنگال، کاستاریکا، ایسلند و دانمارک
سید چهار
استرالیا، ژاپن، نیجریه، مراکش، عربستان، کره جنوبی، پاناما و صربستان

همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی روسیه 2018

همه چیز درباره قرعه کشی جام جهانی روسیه 2018
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف