نمناک اخبارورزشی آشنایی با تیم های همگروه با ایران در جام جهانی 2018
جام جهانی 2018 ، همگروه های ایران در جام جهانی
تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شد. در این گزارش به بررسی تیم های همگروه ایران در جام جهانی می پردازیم.
تاریخ انتشار : 10 آذر 1396

اسپانیا؛ تکرار یک ماجرای باشکوه

تیم ملی فوتبال اسپانیا با قدرت به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرد. این تیم با رهبری یولن لوپتگی یک سال بدون شکست را پشت سر گذاشت و دوباره به عنوان یکی از مدعیان اصلی برای قهرمانی در بازی های پیش رو خود را مطرح کرد. لاروخا از بازیکنان توانمندی برخوردار است که می توانند به بهترین ها دست پیدا کنند. حضور بازیکنان جوان در کنار بازیکنان باتجربه، اسپانیا را به تیم کاملی تبدیل کرده است. آن ها می خواهند خاطره تلخ خود را از جام جهانی گذشته پاک کنند. لاروخا با قاطعیت در مرحله مقدماتی بالاتر از ایتالیا قرار گرفت و توانست به مرحله نهایی صعود کند.

*ستاره تیم

ایسکو

ایسکو

ایسکو، ستاره اسپانیا در جام جهانی خواهد بود

شاید پارسال کمتر کسی فکر می کرد که هافبک جوان مالاگایی به ستاره لاورخا تبدیل شود. ایسکو با آسیب دیدگی گرت بیل در رئال مادرید توانست خود را نشان بدهد و سپس به عنوان یک ستاره مطرح شود. بازی تکنیکی او در میانه میدان، چشم نواز است. ایسکو علاوه بر درخشش در رئال مادرید توانست جایگاه خود را در تیم ملی پیدا کند. اسپانیا مانند سال های گذشته از هافبک های خوبی برخوردار است اما بازی خاص ایسکو او را از دیگر بازیکنان جدا کرده است. بازیکن مادرید قرار است در جام جهانی از میانه میدان تیمش را هدایت کند و امیدوار است در پایان با خاطره خوشی از این بازی ها خداحافظی کند.

* سرمربی

یولن لوپتگی

یولن لوپتگی

یولن لوپتگی سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا

پس از خداحافظی ویسنته دل بوسکه در پایان یورو 2016، فدراسیون فوتبال اسپانیا یولن لوپتگی را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کرد. سرمربی اسپانیایی پیش از آن هدایت پورتو را بر عهده داشت. لوپتگی توانست عملکرد فوق العاده ای در تیم ملی داشته باشد و بدون شکست، تیم ملی را به جام جهانی برساند. سرمربی اسپانیایی در شروع کار خود، ایکر کاسیاس را به تیم ملی دعوت نکرد و با انتقاد هوداران این دروازه بان روبه رو شد. با این حال نتایج خوب این تیم باعث شد دیگر انتقادی مطرح نشود. باید دید سرمربی اسپانیایی می تواند این موفقیت را در جام جهانی ادامه دهد یا نه.

* تیم ملی اسپانیا در یک نگاه

افتخارات:قهرمانی در سال 2010

بهترین گلزن:داوید ویا (59)

بیشتری بازی:ایکر کاسیاس (167)

نحوه صعود:تیم نخست در گروه خود در منطقه اروپا

عملکرد دوره قبل:حذف در مرحله گروهی

هم گروه ها:ایران- اسپانیا - پرتغال و مراکش

مراکش؛ پسران جنگجوی صحرا

مراکش بعد از سال ها توانست جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. این تیم آفریقایی آخرین بار در سال 1998 در جام جهانی در گروه نخست با برزیل، نروژ و اسکاتلند هم گروه بود که از صعود به مرحله بعد بازماند. این تیم تنها یک بار در جام ملت های آفریقا قهرمان شده که به سال 1976 برمی گردد. این تیم در چهار دوره حضور خود در جام جهانی تنها یک بار توانسته به دور دوم راه یابد که آن دوره سال 1986 بود که مراکش توانست راهی دور دوم جام جهانی شود.

با این حال بعد از سال ها غیبت پسران صحرا توانستند در رقابت با ساحل عاج به عنوان تیم نخست گروه جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورند. فرصت خوبی که حالا در اختیار مراکشی ها قرار گرفته تا بتوانند خود را به باشگاه های بزرگ دنیا نشان دهند.

* ستاره

مهدی بن عطیه

مهدی بن عطیه مدافع باصلابت مراکش

مهدی بن عطیه

مهدی بن عطیه مدافع تیم ملی مراکش که در عضویت تیم یوونتوس قرار دارد و سابقه بازی برای بایرن مونیخ را در کارنامه ورزشی خود دارد، ستاره مراکشی ها است که تاثیر زیادی هم در صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی ایفا کرد. او که بیش از 50 بازی ملی در کارنامه دارد سابقه بازی برای رم ایتالیا را نیز دارد. دو قهرمانی در بوندسلیگا و یک قهرمانی در سری A از افتخارات او محسوب می شود که در تابستان مهمترین رویداد خود را تجربه خواهد کرد.

* سرمربی

هرو رنارد

هرو رنانرد سرمربی مراکش

هرو رنارد

هرو رنارد از مربیان کارکشته ای است که از سال 2016 هدایت تیم ملی مراکش را بر عهده داشته و با این تیم توانست جواز حضور در جام جهانی را در گروهی سخت به دست بیاورد تا محبوبیت او بیش از قبل شود. او در خیلی از کشورهای آفریقایی از جمله ساحل عاج و زامبیا مربیگری کرده است و در لیگ فرانسه نیز سابقه مربیگری در لیل و سوشو را دارد. این مربی 49 ساله فرانسوی در پست دفاع برای چند تیم فرانسوی از جمله کان بازی کرده است.

* تیم ملی مراکش در یک نگاه

افتخارات:یک قهرمانی در جام ملت های آفریقا 1976

بهترین گلزن:احمد فراس (42 گل زده)

بیشترین بازی:نورالدین نایبت (115بازی)

نحوه صعود:تیم اول گروه

عملکرد دوره قبل:-

هم گروه ها:ایران - پرتغال - اسپانیا و مراکش

پرتغال؛ کریستیانو در لباس یک قهرمان

بهترین افتخار تیم دوم شبه جزیره ایبری، مقام سوم جام جهانی است. پرتغال حتی با حضور بهترین بازیکن اروپایی جهان در جام جهانی نتایج چندان درخشانی نگرفته است. با این حال قهرمانی در یورو 2016 فرانسه باعث شد امید ها نسبت به این تیم در جام جهانی پیش رو بیشتر شود. کریستیانو رونالدو می تواند در روسیه جام جهانی متفاوتی را به همراه هم تیمی هایش تجربه کند اما باید بزرگان دیگری همچون آلمان، برزیل، اسپانیا، فرانسه یا حتی آرژانتین لیونل مسی را کنار بزند. این تیم توانست با پشت سر گذاشتن سوییس قدرمند به صورت مستقیم راهی روسیه شود.

* ستاره

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی پرتغال

مهاجم پرتغالی پس از سال ها توانست به آرزوی خود یعنی تجربه قهرمانی با تیم ملی برسد. او به همراه کشورش، قهرمان یورو 2016 شد و توانست عنوان بهترین بازیکن سال و توپ طلا را کسب کند. رونالدو در سال جاری نیز دوباره بهترین بازیکن جهان شد و به زودی برنده توپ طلا نیز می شود. او می تواند با درخشش در جام جهانی روسیه دوباره این عناوین را به خود اختصاص دهد و بهترین عنوان ملی را به ویترین افتخاراتش اضافه کند. مهاجم رئال مادرید در حال حاضر فصل عجیبی را تجربه می کند. او در لالیگا تنها یک گل به ثمر رسانده اما در لیگ قهرمانان اروپا شرایطش کاملا متفاوت است. با این حال رونالدو در هر شرایطی امید اول تیمش در جام جهانی خواهد بود.

* سرمربی

فرناندو سانتوس

فرناندو سانتوس

فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال

دومین سرمربی پرتغالی حاضر در جام جهانی پس از کارلوس کی روش، سانتوس است. او از سال 2014 هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و دو سال بعد توانست این تیم را برای نخستین بار قهرمان اروپا کند. پرتغال در فینال، فرانسه میزبان را شکست داد. این قهرمانی در حالی به دست آمد که رونالدو به علت آسیب دیدگی در نیمه اول مجبور شد از کنار زمین به بازیکنان انرژی دهد. سانتوس با این قهرمانی بهترین افتخار تاریخ کشورش را به ثبت رساند و سپس توانست تیمش را به جام جهانی بفرستد. او اکنون فرصت دارد که یک افتخار دیگر را به کارنامه اش اضافه کند.

* تیم ملی پرتغال در یک نگاه

افتخارات:عنوان سومی جهان در سال 1966

بهترین گلزن:کریستیانو رونالدو (79)

بیشترین بازی:کریستیانو رونالدو (147)

نحوه صعود:تیم نخست گروه خود در منطقه اروپا

عملکرد دوره قبل:حذف در مرحله گروهی

هم گروه ها:ایران - پرتغال - اسپانیا و مراکش

آشنایی با تیم های همگروه با ایران در جام جهانی 2018

برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف