نمناک ورزشفوتبال تیم های بزرگی که از جام جهانی روسیه جا ماندند
جام جهانی ، جام جهانی روسیه
جام جهانی روسیه 2018 غایبان بزرگی دارد، تیم هایی که در جام جهانی دوره های قبلی جزو تیم های بزرگ محسوب می شدند.
تاریخ انتشار : 24 آبان 1396

غایبان بزرگ جام جهانی روسیه 2018

با صعود شب گذشته سوئد به جام جهانی 2016 روسیه 29 تیم از 32 تیم حاضر در این بازی ها شناخته شدند. تکلیف سه تیم دیگر، بامداد فردا (چهارشنبه) و روز چهارشنبه مشخص می شود. بنابراین فردا همه 32 تیم حاضر مشخص خواهند شد اما جای خالی تیم هایی که در دوره های قبلی جام جهانی یک تیم بزرگ محسوب می شدند کاملا احساس خواهد شد. آن ها باید اکنون جام جهانی پیش رو را از تلویزیون ببینند.

نبود ایتالیا قابل توجه ترین آنها است. آتزوری با چهار عنوان قهرمانی (2006، 1982، 1938 و 1934) در 120 دقیقه نتوانست دروازه سوئد را باز کند و جای خالی این تیم در روسیه به شدت احساس خواهد شد. ایتالیا همه جام جهانی را به جز 1930 (به این بازی ها دعوت نشد) و 1958 تجربه کرده بود. جالب این جا است که تنها جام جهانی که آتزوری به آن نرسیده بود در سوئد برگزار شد. هلند تیم سوم جام جهانی 2014 برزیل و نایب قهرمان 2010 آفریقای جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 حذف شد و حتی شانس صعود به پلی آف را پیدا نکرد.

 جام جهانی

 تیم های بزرگی که در جام جهانی 2018 حضور ندارند

شگفتی، تنها در قاره اروپا رخ نداد. در آمریکای جنوبی هم مدافع عنوان قهرمانی کوپا آمه ریکا یعنی شیلی از صعود به جام جهانی باز ماند. این تیم حتی شانس حضور در پلی آف را پیدا نکرد. این اتفاق برای پاراگوئه نیز رخ داد. این تیم در چهار دوره قبلی جام جهانی حضور داشت. این قضیه در رابطه با کامرون نیز عجیب بود. قهرمان پنج دوره آفریقا و آخرین قهرمان این رقابت ها نتوانست جواز حضور در جام جهانی روسیه را کسب کند.

کشورهای دیگری که به حضورشان در دوره های اخیر عادت کرده بودیم از صعود باز ماندند. بهترین آنها آمریکا بود. این تیم در شش دوره اخیر جام های جهانی حضور داشت اما در مرحله مقدماتی 2018 پایین تر از مکزیک، کاستاریکا و پاناما قرار گرفت و حتی نتوانست در پلی آف شرکت کند و آن جایگاه را هندوراس به دست آورد که می تواند بامداد فردا (چهارشنبه) به تاریخ سازی اش ادامه دهد. در نقطه مقابل، در جام جهانی پیش رو کشورهایی هستند که نخستین حضورشان را در این بازی ها تجربه می کنند. ایسلند و پاناما رویای صعود را به حقیقت تبدیل کردند.

از طرفی تیمی که در همه رقابت های جام جهانی حضور داشته برزیل است. دیگر کشورهای حاضر در روسیه برای یک بار یا بیشتر، به دلایل مختلفی حضور نداشته اند. سه کشور دیگر هنوز فرصت دارند که خود را به روسیه برسانند. ایرلند یا دانمارک، استرالیا یا هندوراس و پرو یا نیوزیلند می توانند جام جهانی را دوباره تجربه کنند. با توجه به این که هنوز سیدبندی ها قطعی نشده است، اگر پرو صعود کند در سید دو خواهد بود. اگر صعود نکند بین دانمارک یا ایرلند جنوبی یک تیم به این سید راه خواهد یافت. دیگر تیم ها اگر صعود کنند در سید سه یا چهار قرار می گیرند.

تیم های بزرگی که از جام جهانی روسیه جا ماندند

تیم های بزرگی که از جام جهانی روسیه جا ماندند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف