نمناک اخبارسیاست افسر صدام جانشین ابوبکر البغدادی سرکرده داعش؟!
ابوبکر البغدادی ، جانشین ابوبکر البغدادی
همچنان شخصیتی که در صورت تأیید کشته شدن ابوبکر البغدادی ، سرکرده داعش جانشین وی خواهد شد، در ابهام قرار دارد، اما با این وجود گزینه های احتمالی اعلام شده است که در ادامه می خوانید.
تاریخ انتشار : 3 تیر 1396

افسران سابق صدام، گزینه های احتمالی برای جانشینی ابوبکر البغدادی

در حالی که سرنوشت ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، کارشناسان در امور گروه های تندرو نام دو تن از افسران سابق صدام را به عنوان محتمل ترین گزینه های جانشینی البغدادی مطرح می کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، همچنان شخصیتی که در صورت تأیید کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش جانشین وی خواهد شد، در ابهام قرار دارد.
 
کارشناسان امور گروه های تروریستی نیز به رغم آن که از بردن نام مشخصی از جانشین ابوبکر البغدادی خودداری کرده اند اما یکی از دو معاون البغدادی یعنی "ایاد العبیدی" و "عیاد الجمیلی" را نامزدهای قوی برای جانشینی وی می دانند؛ هرچند که به هیچ کدام از این دو لقب خلیفه داده نشده است.
ابوبکر البغدادی
 
العبیدی و الجمیلی از افسران سابق ارتش صدام هستند.
 
وزارت دفاع روسیه اخیرا اعلام کرد اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد ابوبکر البغدادی در حملات هوایی روسیه در رقه سوریه کشته شده است.
 
ریان دیلون، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش در یک جلسه پنتاگون گفت:هیچ مدرک موثقی درباره زنده یا مرده بودن او وجود ندارد.
 
ایاد العبیدی، وزیر جنگ داعش و الجمیلی، مسئول امنیت داعش است. این دو بعد از حمله آمریکا به عراق به گروه های شورشی تندرو در این کشور ملحق شدند.
 
بعد از کشته شدن ابوعلی الانباری و ابوعمر الشیشانی، دو معاون البغدادی و ابومحمد الجولانی، مسئول تبلیغات داعش، العبیدی و الجمیلی به مهم ترین معاونان ابوبکر بغدادی تبدیل شده اند.
 
شبکه رسمی عراق ماه آوریل اعلام کرده بود که الجمیلی کشته شده است اما مرگ وی تاکنون تأیید نشده است.
 
هشام الهاشمی، کارشناس امور مربوط به داعش گفت:الجمیلی به مقدم بودن العبیدی اذعان دارد اما البغدادی جانشینی ندارد و برای همین برحسب شرایط ممکن است یکی از این دو جانشین وی شود.
 
وی افزود:"خلیفه" باید سرزمینی داشته باشد که براساس "شرع اسلامی" بر آن حکومت کند برای همین اگر این سرزمین محقق نشود جانشین وی فقط امیر محسوب می شود نه خلیفه.
 
ابوبکر البغدادی در سال 2014 خود را خلیفه نامید. بعید است که یکی از دو معاون البغدادی خلیفه شود چون جایگاه دینی ندارند و داعش بسیاری از مناطقش را از دست داده اشت.
 
انتخاب رهبر داعش به موافقت مجلس شورا نیاز دارد که متشکل از هشت عضو است و لذا به دلایل امنیتی بعید است که این اعضا گردهم بیایند.

افسر صدام جانشین ابوبکر البغدادی سرکرده داعش؟!

افسر صدام جانشین ابوبکر البغدادی سرکرده داعش؟!
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف