نمناک اخبارجامعه آخرین وضعیت پرونده پرداخت دیه جان باختگان منا
جان باختگان منا ، جان باختگان حادثه منا
عربستان قصد دارد دیه جان باختگان حادثه منا را پرداخت کند و تا مرز پذیرش پرداخت دیه نیز پیش رفته است.
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396
بازدید : 1,619 نفر

جزئیات پرداخت دیه جان باختگان منا

رئیس کمیسیون فرهنگی درباره جزئیات روند پرداخت دیه فاجعه دیدگان منا گفت:با اینکه عربستان اصرار دارد دیه را تحت عنوان هبه پرداخت کند، این اقدام گام مثبتی در جریان پیگیری های جمهوری اسلامی خواهد بود.

نصرا... پژمان فر، با اشاره به پرداخت دیه جانباختگان منا گفت:در وهله اول، این مبلغ حق الناسی است که باید به لحاظ شرعی به صاحبان اولیای دم پرداخته شود و از سوی دیگر لازم است عربستان قصور خود را در زمینه فاجعه منا بپذیرد. عربستان قصد پرداخت هبه به فاجعه دیدگان منا را درحالی دارد که تاکنون سابقه پرداخت آن را نداشته است.

عربستان تا مرز پذیرش قصور در فاجعه منا پیش رفته است. وی به خانه ملت گفت:عربستان از طرفی با پرداخت هبه به جای دیه می خواهد کوتاهی صورت گرفته را بپذیرد و از طرفی نمی خواهد با پرداخت پول به عنوان دیه، دعاوی سیاسی آن را پذیرا باشد لذا بازی را به این شکل طراحی کرده است.

 

جان باختگان منا

پرداخت دیه جان باختگان حادثه منا

 وی افزود:پرداخت هبه هیچ گاه در عربستان سعودی سابقه نداشته است و حتی در قانون آنها نیز وجود ندارد، همچنین عربستان هیچ گاه اهل بذل و بخشش نبوده که همین امر نشان دهنده پذیرش قصور صورت گرفته است اما به شکلی که در جامعه جهانی این پذیرش نشان داده نشود.

پژمان فر ادامه داد:از سوی دیگر عربستان قصد دارد با پرداخت هبه به خانواده فاجعه دیدگان منا، پرونده را به لحاظ جهانی ببندد و این بار حقوقی را از دوش خود بردارد.

وی گفت:مبلغی که تحت عنوان هبه به جای دیه به خانواده های شهدای منا پرداخت می شود عین مبلغ دیه انسان کامل است و عربستان پرداخت آن را پذیرفته است و به احتمال قوی به صورت یک جا به خانواده ها پرداخت خواهد شد.

آخرین وضعیت پرونده پرداخت دیه جان باختگان منا

آخرین وضعیت پرونده پرداخت دیه جان باختگان منا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از خراسان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف