نمناک سرگرمیگوناگون جان سخت ترین موجود جهان را بشناسید + عکس
جان سخت ترین ، جان سخت ترین موجود دنیا
یک جانور میکروسکوپی با نام علمی Tardigrada جان سخت ترین موجود جهان است.

جان سخت ترین موجود دنیا

خرس ابی یا خوکچه خزه ای یک جانور میکروسکوپی است که به عنوان جان سخت ترین موجود جهان شناخته شده است.

وقتی صحبت از جان سخت ترین موجود جهان می شود هیچ چیز به پایtardigrade نمی رسد. این جانور بسیار ریز متعلق به رده بی مهره ها بوده و در محیطهای آبی زندگی می کند. برخی به این جانور عنوان «خرس آبی» هم داده اند.

خرس آبی یا خوکچه خزه ای ( نام علمی : Tardigrada )  جانور آبزی کوچکی با هشت پا است که به عنوان گونه ای از پیچیده ترین جانوران شدت دوست شناخته شده است.این جانور یک شاخه از پوست اندازان است که کُندروتباران (به انگلیسی :Tardigrade ) نیز خوانده می شود.

خرس آبی

خرس آبی جان سخت ترین موجود دنیا

به نوشته نشنال جغرافی این جانور مقاومت خیره کننده ای در برابر دماهای بسیار پایین، دوره های طولانی مدت خشکسالی و پرتوهای زیاد دارد و جالب اینکه این جانور تنها موجودی است که می تواند در خلاء هم زنده بماند. اکنون این پرسش مطرح می شود که tardigrade از چه ساخته شده است؟ تازه ترین مطالعه ای که در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد بخش قابل توجهی از tardigrade متشکل از DNA خارجی است، یعنی چیزی درحدود 17.5 درصد بدن جانور.

در ادامه این گزارش آمده است:تیمی از دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی به توالی سازی ژنوم گونه های خاصی از این جانور میکروسکوپیکی از جمله Hypsibius dujardini پرداخته اند تا متوجه شوند که این جانور چگونه می تواند در محیطهای بسیار سخت و خشن نیز به زندگی خود ادامه دهد؟ آنها در خلال بررسیهایشان دریافتند که ژنوم این گونه از tardigradeمتشکل از چندین نوع باکتری، قارچ و سایر موجودات ذره بینی است. بر این اساس اعلام شده که 16 درصد شامل باکتری، 7 دهم درصد قارچ، 5 دهم درصد گیاه، یک دهم درصد ریزارگانیسم های تک سلولی و یک دهم درصد هم ویروس می شود.

جان سخت ترین موجود جهان را بشناسید + عکس

جان سخت ترین موجود جهان را بشناسید + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از مهر - /ک
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف