نمناک سرگرمیگوناگون جایزه نوبل متعلق به مردی که بز شد! + تصاویر
جایزه نوبل ، جایزه نوبل برای بز شدن
مرد بزی جایزه ایگ نوبل(Ig Nobel Prize) امسال را از آن خود کرد این مرد با پوشیدن اندام مصنوعی بز به مدت سه شبانه روز در یک مزرعه واقع در رشته کوه های آلپ زندگی کرد تا موفق به بردن این جایزه شود.

جایزه نوبل حماقت به مرد بزی رسید

 
اقدام عجیب و غریب این مرد باعث شد تا جایزه نوبل به وی تعلق بگیرد ،توماس توایتس ملقب به "مرد بُزی"، یک مرد انگلیسی است که 3 روز را در میان بزها در مزرعه ای در کوههای آلپ سپری کرد تا نحوه زندگی آنها را بررسی کند؛ وی اندامی مصنوعی طراحی کرد تا به او امکان راه رفتن بر روی چهاردست و پا را بدهد.
 
جایزه نوبل
 
به گزارش اسکای نیوز، توایتس می گوید که سه روز از زندگی بشری فاصله گرفت و در جهان بزها پا گذاشت؛ و این تجربه سه روزه خود را در کتابی به نام "مردبُزی" به رشته تحریر درآورد.
 
جایزه نوبل
 
یکی دیگر از برندگان، احمد شفیق دانشمند فقید مصری است که در سال 2007 درگذشت؛ وی در یک پژوهش که نتایج آن در سال 1993 منتشر شد، ثابت کرد که موشهایی که شلوارهایی از پلی استر ترکیب شده با پنبه می پوشند، در زمینه جنسی ضعیف تر از موشهایی هستند که شلوارهایی از پنبه می پوشند. او برای انجام تحقیق خود تعدادی شلواراز جنس پنبه و پلی استر دوخت و آن را به تن موش ها کرد.
 
جایزه سوم به طور مشترک به دو ژاپنی به نامهای اتسوکی هیگاشیاما و کوهی اداچی به خاطر پژوهش آنها درباره چگونگی دیدن اشیا زمانی که شخص خم می شود و از میان دو پای خود به آنها نگاه می کند، اهدا شد.
 
جایزه نوبل
 
مارک آبراهامز رییس کمیته اعطای جوایز گفت:جوائز به اقدام های غیرعادی و نامتعارف تعلق می گیرد، بهترین اقدام یا بدترین آن مدنظر قرار نمی گیرد.
 
یادآور می شود که جایزه نوبلِ حماقت سالانه به عجیب ترین دستاوردها و اختراعات اهدا می شود، دستاوردهایی که گاهی اوقات بیهوده به نظر می آیند.

جایزه نوبل

جایزه نوبل

جایزه نوبل

جایزه نوبل متعلق به مردی که بز شد! + تصاویر

جایزه نوبل متعلق به مردی که بز شد! + تصاویر
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف