نمناک اخبارسیاست جایگاه اعتبار “پاسپورت ایرانی” در جهان
پاسپورت ایرانی ، پاسپورت
“پاسپورت ایرانی” در جدیدترین گزارش منتشر شده درباره اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف جهان اتیوپی، اریتره و سودان در مکان 98 قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1394

رتبه پاسپورت ایرانی در دنیا

موسسه بین المللی «هنلی و شرکاء» که در حوزه مسائل مربوط به اقامت و شهروندی فعالیت می کند، در گزارش سالانه خود درباره اعتبار پاسپورت کشور های مختلف ، ویزای آلمان را با 177 امتیاز در مکان نخست قرار داده، این در حالیست که اعتبار ویزای صادر شده از سوی ایران در این گزارش به صورت مشترک با کشورهای اریتره، اتیوپی، نپال ، فلسطین و سودان با 37 امتیاز در رتبه 98 قرار دارد.

در این گزارش که هر سال با همکاری انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) به عنوان دارنده بزرگترین پایگاه اطلاعاتی سفر و براساس آزادی سفر شهروندان کشورهای مختلف تنظیم می شود ، بیش از 200 کشور بررسی و در رتبه های انفرادی یا مشترک 1 تا 104 قرار گرفته اند که این رتبه بندی بر اساس تعداد کشورهایی برآورده شده که شهروندان یک کشور می توانند بدون دریافت ویزا به آنجا سفر کنند.

در گزارش موسسه «هنلی و شرکا» درباره اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف جهان، ایران در حالی به صورت مشترک با کشورهای اریتره، اتیوپی، نپال ، فلسطین و سودان 37 امتیاز در رتبه 98 قرار دارد که تنها کشورهای لیبی، سوریه، سومالی، عراق، پاکستان و افغانستان دارای اعتبار ویزایی پایین تر از ایران هستند.

پاسپورت ایرانی

پس از آلمان که در مکان نخست معتبرترین پاسپورت جهان جای گرفته، کشور سوئد با 176 امتیاز در رتبه دوم را به خود اختصاص داده و جایگاه سوم نیز با 175 امتیاز بصورت مشترک در اختیار کشورهای فنلاند، فرانسه ، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس است.

بلژیک، دانمارک ، هلند و ایالات متحده آمریکا کشورهایی هستند که با 174 امتیاز مشترکا در جایگاه چهارم گزارش سال 2016 موسسه «هنلی و شرکاء» درباره اعتبار ویزاهای کشورها قرار دارند.

همچنین در جایگاه پنجم کشورهای اتریش ، ژاپن ، سنگاپور، جایگاه ششم کانادا ، ایرلند، کره جنوبی، لوکزامبورگ ، نروژ ، پرتغال ، سوئیس، رتبه هفتم یونان و نیوزلند، رتبه هشتم استرالیا ، جایگاه نهم مالت و مکان دهم مجارستان، جمهوری چک و ایرلند قرار گرفته اند.

در میان کشورهای آسیایی بالاترین رتبه در اختیار ژاپن و سنگاپور است که با 173 امتیاز در رتبه پنجم جای گرفته اند و کره جنوبی نیز یکی از کشورهای حاضردر رتبه ششم بالاترین اعتبار پاسپورت در جهان است.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/

 

جایگاه اعتبار پاسپورت ایرانی در جهان

جایگاه اعتبار “پاسپورت ایرانی” در جهان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف