نمناک اخبارورزشی علت جدایی فرهاد ظریف از همسرش
فرهاد ظریف ، خط خوردگان تیم ملی
فرهاد ظریف از غیبت اش در المپیک و دلیل جدایی از همسرش میگوید که با وجود تمام دغدغه ها چه رابطه خوبی با دخترش دارد.
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395

فرهاد ظریف از المپیک جا ماند

لیبروی تیم ملی والیبال گفت بزرگ ترین آرزوی وی حضور در المپیک بوده که این آرزو با نظر سرمربی آرژانتینی تیم ملی از وی گرفته شد.

بعد از انتخاب لیست تیم ملی والیبال ایران برای المپیک غیبت فرهاد ظریف بیشترین عکس العمل ها را به همراه داشت. مردی که 16 سال پیش کار خود را به عشق حضور در المپیک آغاز کرد اما در آخرین لحظه این رویا را از دست داد. ظریف لمس این رویا را از دست داد و پس از این اتفاق تلخ برای خودش و والیبال دوستان درباره حس و حال خود گفت:« بعد از خط خوردن از تیم ملی و نبودنم کنار دوستانم در خلوت خودم خیلی گریه کردم. خیلی سخت است، اما جلوی بچه ها خودم را کنترل کردم. آقای لوزانو و سیچلو را بغل کردم و از آنها تشکر کردم. برای همه نه تنها برای من این خداحافظی سخت بود. یک اتفاق ملی است و بحث شخصی نیست. شاید مهدی مرندی خیلی به نسبت من آماده تر باشد. متاسفانه مسابقات المپیک به نحوی است که چون تنها باید 12 نفر داخل دهکده باشند و مربی نمی تواند 2 لیبرو با خود همراه داشته باشد و مجبور است که یکی را انتخاب کند حتی در المپیک آسیایی هم همین شرایط حاکم است و سرمربی تیم ملی والیبال تنها یک لیبرو می تواند با خود ببرد. آدم دلش می گیرد، بغض همه جای آدم را می گیرد.»

 

فرهاد ظریف

خط خوردن فرهاد ظریف

جدایی فرهاد ظریف از همسرش

او در سال هایی که پیراهن تیم ملی را بر تن داشت مشکلات ریز و درشتی را پشت سر گذاشت که این مشکلات به زندگی شخصی او هم ورود کرد. ظریف این طور تعریف می کند که:« من از همسرم جدا شدم و همیشه سعی داشتم زندگی شخصی ام را از زندگی ورزشی ام جدا کنم؛ ثانیه به ثانیه در تیم ملی بودم و هرگز حتی ثانیه ای تاخیری در تمرینات نداشتم و خود آقای لوزانو در جریان کامل این قسمت از زندگی من بودند، بعضی تایم ها من با ترمه(دخترش) در زمین حضور پیدا می کردم، با دخترم رابطه خیلی خوبی دارم. همه، تمام تلاششان را برای حضورم انجام دادند اما خب در لیگ جهانی آسیبی برای انگشتم ایجاد شد که 2 هفته در ایران تمریناتم را انجام می دادم اما در ژاپن 5 بازی اول را بازی کردم و در 2 بازی پایانی که خیلی برای تیم ملی مهم نبود و قبل از آن صعود کرده بودیم، صبح بازی به آقای لوزانو گفتم که اوضاع جسمی خوب نیست و مهدی مرندی بیشتر می تواند کمک کند اما من در کنارتان در زمین هستم و هر پوئنی که بخواهید من از جان و دل برایتان مایه می گذارم و از آن زمان به بعد تقریبا نیمکت نشین شدم.»

او در ادامه می گوید:« همانطور که گفتید من از سال 1379 وارد زمین 12 هزارنفر آزادی شدم، آن زمان شرایط مثل امروز نبود، سفرها، تمرینات، اردوهای تدارکاتی، تیم اسپانسر نداشت، سفرهای داخلی را با اتوبوس می رفتیم و شرایط سختی در تیم حاکم بود. زمان خوبش بودم، زمان بدش بودم و همه جوره گرمی و سردی هایش را چشیدم. آنقدر که برای تیم ملی وقت گذاشتم برای خانواده ای که یک زمانی داشتم، وقت نگذاشتم. شاید یکی از دلایل جدایی من از همسرم همین بود که هیچ وقت نبودم. در بازی های آخر تیم ملی ما به 3 قاره سفر کردیم و در یک ماه اصلا در کنار خانواده هایمان نبودیم.»

بزرگترین آرزوی لیبرو خاطره انگیز والیبال ایران در صندوقچه خاطرات او جای گرفت. ظریف بزرگترین رویای ورزشی خود را حالا دست نیافتنی می بیند:« تنها اتفاقی که دوست داشتم و دارم به آن برسم و تازه خبردار شدم که نمی توانم در آن باشم، باید بگذارم درون صندوقچه خاطراتم، حضور در المپیک 2016 ریو بود. به نظر مسئولین فدراسیون والیبال احترام می گذارم اما بعد از زحمت 12 ساله واقعا نمی توانم به تنها آرزویم ورزشی ام طی این سال ها برسم، جایگاه خیلی بزرگی، نه تنها ورزشکاران ایران بلکه تمام ورزشکاران دنیا دوست دارند در این جایگاه حضور داشته باشند. 3 دوره در مقدماتی اش شرکت کردم، 2 دوره گذشته تیم ملی انتخاب نشد، در دوره جدید شرکت کردم تا در المپیک شرکت کنم و بعد کارم را در تیم ملی به پایان برسانم اما خب قسمت این بود که حضور نداشته باشم و مطمئنم که نمی توانم بازی ها را نگاه کنم.»

فرهاد ظریف

فرهاد ظریف و دخترش ترمه

رابطه فرهاد ظریف با دخترش

ظریف مثل تمام پدرها رابطه فوق العاده نزدیک و صمیمی با دخترش دارد اما او از ذهنیات ترمه در مورد کار خود راضی نیست. او می گوید:« بعد از مسابقات جهانی به مشهد رفتم و دخترم ترمه را دیدم و لحظات خوبی در کنار هم داشتیم، خیلی حالم خوب بود. دخترم به من می گوید که دلم برایت تنگ می شود و من از شغل ات متنفرم و این خیلی من را اذیت می کند. این صحبت خیلی آدم را اذیت می کند و هیچ کاری اش نمی شود کرد. می گوید دوست داشتم راننده اتوبوس باشی چون صبح می روی و عصر به خانه برمی گردی...»
رفت و آمدهای ظریف به تیم ملی کمی پر حرف و حدیث شده بود و گفته می شد او چندین بار خداحافظی کرده و بازمی گردد. او این موضوع را رد می کند:« من فقط یک بار آن هم سال 2013 زمان حضور آقای ولاسکو و با اجازه ایشان از تیم ملی خداحافظی کردم. 2 بار پیش از آن از تیم ملی کنار گذاشته شدم. در بازی های ژاپن بعد از بوسیدن چهارگوشه زمین که فکر کنم من جز اولین یا دومین نفری بودم که این کار را انجام دادم و از والیبال خداحافظی کردم. یک بار توسط آقای گائیچ کنار گذاشته شدم و توسط مرحوم معدنی دوباره به تیم ملی دعوت شدم و دوباره کنار گذاشته شدم و 2 سال زمان آقای ولاسکو آمدم و دوباره 2، 3 سال در تیم ملی حضور داشتم در جام قهرمانان در سال 2013 در کشور ژاپن همانطور که گفتم چهارگوشه زمین را بوسیدم و رسما از والیبال خداحافظی کردم. آقای ولاسکو که رفتند آقای کواچ آمدند دقیقا من را خواستند و پس از صحبت هایی که با هم و با حضور آقای داورزنی انجام دادیم دوباره از من خواسته شد که برگردم و من هم برای کمک به تیم ملی بازگشتم. من 3 بار از لیست تیم ملی خط خوردم و رسما یک بار از تیم ملی خداحافظی کردم.»

لیبرو نه چندان بلندقد تیم ملی چهره محبوبی در چند سال اخیر نشان داده است و می گوید:« تمام مقام ها چه سیاسی، چه ورزشی و ... که هر کسی دارد به نظرم خدا نصیب مان کرده است به هر حال همه ما انسان هستیم و اینکه یک آدم سیاستمدار یا ورزشکار معروفی می شود آن فقط یک جایگاه زودگذر است، آن چیزی که در دل مردم می ماند این است که مردمی باشیم. سعی کردم که همیشه با مردم باشم و در کنارشان قرار بگیرم.»

او در پایان درباره شرایط هواداری معتقد است:« در این سال ها شرایط حمایتی هواداران والیبال به نسبت سال های گذشته متفاوت شده است و یک مسائلی پبش آمده که قبل ها در فرهنگ ما نبوده است. یک طرف قضیه برد و باخت ماست و طرف دیگر مردم، قطعا با باختمان استرسی بر تیم حاکم خواهد بود اما بحث دیگری که وجود دارد این است که پس از باخت مان در صفحات مجازی مردم به ما کم لطفی می کنند. صحبت هایی و نوشته هایی را در صفحات اینستاگرام می بینیم که در شأن والیباست های ایرانی نیست.»

فرهاد ظریف ، دلیل طلاق فرهاد ظریف و همسرش

علت جدایی فرهاد ظریف از همسرش
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 411
برگرفته از ورزش سه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 292 119
نظر کاربران
بی نام

بی نام

زندگی که به آخر نرسیده حالا که تیم ملی دعوت نشدی برگرد پیش خانواده ات واقعا ناراحت شدم از جداییت

پاسخ دادن 96 12
یاس

یاس

من که نمیدونم واقعیه یافتوشاپ ولی درجواب کسانی که گفتن لباس پوشیدن سلیقه ایه،بایدبگم توخونه خودت آره سلیقه ایه ولی وقتی وارد جامعه واجتماع میشید دیگه امری سلیقه ای نیست وباید عرف رعایت بشه،بخصوص افرادی که ممکنه بعضیا ازشون الگو بگیرن

پاسخ دادن 53 22
هوادار

هوادار

منم با نظر ایشون موافقم مخصوصا امروزه که این الگو قرار دادن ها بیشتر هم شده

پاسخ دادن 7 8
الهام

الهام

اتفاقیه که افتاده ازتون خواهش میکنم نا امید نباشید و به زندگیتون ادامه بدید و از همسرتون بخواید که برگرده،شما تنها نیستید که فقط به فکر خودتون باشید یه دختر دارید که نیاز به کانون گرم خانواده داره ،خواهش میکنم اشتباه خیلی از خانواده ها رو تکرار نکنید چرا که اثرات جبران ناپذیر و خیلی بدی تو روحیه ترمه میزاره

پاسخ دادن 19 2
رکسانا

رکسانا

باسلام .من بجای فرهادظریف باشم ازتیم ملی خداحافظی می کنم

پاسخ دادن 6 8
احمد

احمد

من به شخصه واقعا آقای ظریف رو دوست دارم.خدا حفظشون کنه.خیلی ناراحت شدم که به المپیک نرسیدید ولی حکمت خدا بوده و ناراحت نشید.انشاالله شاید این فرصتی باشه برای بودن درکنار دختر گلتون.آرزوتون خیلی مهمه ولی اینبار خدا آرزوی دخترتون که بودن شما درکنارشه رو برآروده کرده و از این بابت خوشحال باشید

پاسخ دادن 14 5
Sahar

Sahar

به نظر من از تیم ملی خداحافظی کن و همسرت رو برگردون و با دخترت در آرامش زندگی کن. وقتی آرزوت حضور در المپیک بود چرا همسرت نباید آرزوت باشه.

پاسخ دادن 8 4
دوقلوها

دوقلوها

واقعا برای اقای لوزانو متاسفم که لیبروی بسیار خوب وباتجربه کشورمون رو از المبیک به این مهمی بازداشت و به جای ایشون اقای مرندی که تجربه چندانی ندارد و نمیتواند مانند شما دریافت کند به المبیک راه بیدا کرد وامیدوارم که هیچ کس نتواند جای شما را در تیم ملی والیبال بگیرد

پاسخ دادن 8 8
سميرا

سميرا

واقعا.متاسفم براي جداييتون ولي شما جزوبهترين بازيكن هايين نا اميدنشين شما دوباره ميتونين به روياهاتون برسين .رويا ها حقيقت دارن شما ميتونيد درمورد دختر خوب وزيباتون هم ميتونين باشغل خودتون اشناش كنين مطمئن باشين كه قبول ميكنه ،دختر ها خيلي باباهاشونو دوست دارن

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

من همکلاسی آقا فرهاد ظریف در دانشگاه تهران بودم. خدا را شاهد میگیرم از معدود ملی پوش هایی است که سرتاپا معرفت و اخلاق بود.

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف