نمناک دنیای مددکوراسیون منزل جدا کردن فضاهای منزل بدون نیاز به دیوار!
جدا کردن فضا ، فضاهای خانه
ایده های خلاقانه ای برای جدا کردن فضاهای منزل به شما معرفی میکنیم که با استفاده از این روش ها نیازی به دیوار ندارید.

ایده هایی برای جدا کردن فضاهای خانه

بنابر گفته­ ی طراحان باتجربه دکوراسیون داخلی ، تقسیم کردن یک اتاق بزرگ، باعث می شود فضای خانه تان راحت تر قابل استفاده باشد.

آیا برای جدا کردن فضاهای خانه حتما به دیوار نیازی هست؟ در اینجا می خواهیم در مورد ساختن حدودی نامحسوس و انعطاف پذیر برای حد فاصل فضاهای نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه با شما صحبت کنیم. ما عاشق این هستیم که با کمی خلاقیت، طرحی ایجاد کنیم که توسط آن حدود بین فضاهای خانه را مشخص کنیم. زمانی که فضای شما محیطی ساده بزرگ برای آشپزی، غذا خوردن، تماشای تلویزیون و تمامی این کارهاست چگونه می خواهید با فضایی که آنقدر وسیله ها کنار هم چیده شده اند که شبیه به یک مغازه بزرگ شده از مهمانان خود استقبال کنید؟

برای جدا کردن بخش های خانه، فضا را نگاه کنید.
قبل از آن که بخواهید در جدا کردن فضای خانه جای وسایل را تغییر دهید، فکر کنید که کدام فضا دقیقا مربوط به نشیمن است. تعیین کنید که کدام بخش مخصوص فرزندانتان و فضای بازی آنها و کدام بخش برای خود شما و تماشای تلویزیون خواهد بود. آیا این حدود مشخص شده برای شما کافی است یا می خواهید کمی آن را وسعت بخشید؟

 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

 در زمان تصمیم گیری درباره این موضوع رفتار، عادات و شخصیت ها را هم در نظر بگیرید. آیا از آن دسته افرادی هستید که برای استراحت کردن بر روی کاناپه به فضای بیشتری نیاز دارد؟ و یا فقط بر روی یک مبل یا صندلی می نشینید و کتاب می خوانید و یا تلویزیون می بینید؟ آیا فضایی که به تلویزیون اختصاص می دهید نسبت به شومینه اولویت بیشتری دارد؟ بنابراین به همین ترتیب درمورد مقدار فضایی که به هر قسمت اختصاص می دهید به اتفاق نظر برسید.

در جدا کردن فضای خانه کمی مرزها را مشخص کنید.

حالا وقت آن می رسد که هر فضا را به طور کامل تعریف کنید. به گفته ی شرکت مهندسی معماری مارون بهترین کار برای انجام این مرحله استفاده از فرش های مناسب در هر قسمت و یا چراغ دیواری و لوسترهای مختص به آن فضاست.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

 لازم نیست که حتما از چراغ های آویخته و لوسترها در بالای میز ناهار خوری استفاده کنید چرا که در کل وجود یک نور معلق بر روی سقف احساس بی نظیری را حتی در نور روز برای مهمانان شما به ارمغان خواهد آورد.

برای جدا کردن بخش های خانه، فضا را دو قسمت کنید.

نشیمن بسیار بزرگ و باز، معمولا احساس خوبی به مهمانان نمی دهد مخصوصا در شرایطی که تمام افراد با فاصله کنار هم قرار گرفته باشند و یا از آن بدتر نیز زمانی است که تمامی مبلمان و صندلی ها دور تا دور اتاق چیده شده باشند که محیط را شبیه به سالن انتظار می کند.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

 برای اینکه چنین اتفاقی رخ ندهد می توانید این فضای بزرگ را تبدیل به دو فضای مجزای کوچک تر و صندلی و مبلمان را کمی به یکدیگر نزدیکتر کنید تا گرما و احساس صمیمیت بیشتری را به شما و مهمانانتان القا کند. می توانید برای انجام این کار از روش های معماری گونه استفاده کنید. می توانید برای ایجاد نور بهتر برای این فضاهای مجزا شده از لامپ هایی استاندارد و تایید شده در فضای معماری بهره بگیرید تا تاثیر مناسب و کاربردی خود را برای مجزا و تعیین کردن حدود فضاها بگذارد.

جدا کردن فضای خانه با استفاده از فرش
فضای خیلی وسیع برای نشیمن بسیار خشن و سرد به نظر می رسد.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

 در جدا کردن فضای خانه استفاده از یک فرش با ابعاد مناسب می تواند چنین فضایی را گرم و مطلوب کرده و احساس صمیمیت را به شما القاکند. به این ترتیب شما حتی می توانید فضاهای تیز و خشن را نیز لطیف و گرم تر کنید.

در جدا کردن فضای خانه به دنبال مقطعی کوچکتر باشید.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

زمانی که می خواهید فضای بزرگ و بدون حدود خود را همانگونه که هست و حتی بدون ایجاد شکستگی و تفاوت حفظ کنید استفاده از مبل تخت خواب شو، یک مبل تکی کشیده و وسایلی از این دست بهترین گزینه به حساب می آید. این وسایل می توانند حدود مناسبی را برای بخش نشیمن با سایر بخش ها مشخص کنند.

برای جدا کردن فضاها در خانه یک گوشه ترتیب دهید.
همچنین شرکت مهندسی معماری مارون می گوید یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از یک مبل ال شکل است که برای محدوده نشیمن شما گوشه و مرزی تعیین می کند. فضایی که پشت این مبل قرار می گیرد می تواند آشپزخانه شما را تشکیل دهد و به این ترتیب این گزینه هم می تواند در مجزا کردن نشیمن شما با سایر بخش ها موثر باشد. همچنین می توانید از مبلمانی بخش بخش استفاده کنید که فضای شما را متفاوت تر جلوه دهد.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

لزومی ندارد که حتما مبل ال شکل خود را به شکل دایره ای قرار دهید. شما می توانید از زاویه آن برای بخشیدن زیبایی و جذابیت به محیط خودبهره بگیرید. زمانی که برخی وسایل را به گونه ای متفاوت و برخلاف انتظار چیدمان می کنید قطعا بسیار جذاب و کارآمد خواهد بود.
 
 
فضاهای خانه را به گونه ای شکیل و زیبا مجزا کنید.
شما می توانید برای زیبا و شکیل کردن فضای نشیمن خود مبلمان را به شکلی منحنی و با ظرافت بچینید تا هم چشم نواز باشد و هم محیط را جمع و جور تر و در عین حال خلوت تر کند. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم که این مبلمان را پشت به فضای آشپزخانه قرار دهید.
 
جدا کردن فضا

جدا کردن فضاهای منزل

 در این عکس می بینید که این مبلمان شکیل و زیبا به گونه ای قرار گرفته اند که فضای مناسب برای رفت و آمد هم فراهم باشد. یکی از بهترین کار هایی که برای گرم تر و زیباتر کردن فضای وسیع نشیمن خود می توانید استفاده کنید استفاده از قفسه و یا یک میز مناسب کنار مبل است. هم چنین با استفاده از لوازم تزئینی، آینه، گیاه و وسایلی از این دست نیز فضا را جذاب تر و دلنشین تر کنید.
 
نکته :حتما مطمئن شوید که فاصله لبه قفسه و یا طاقچه با مبل مناسب باشد تا در هنگام نشستن سر کسی به آن برخورد نکند.

جدا کردن فضاهای منزل بدون نیاز به دیوار!

جدا کردن فضاهای منزل بدون نیاز به دیوار!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از چیدانه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف