نمناک سرگرمیآیا میدانید کشف جد گل های جهان + عکس
گل ، قدیمی ترین گل جهان
آیا می دانید گیاه 140 ساله گل دار جد تمام گل های جهان است؟ محققان با تحلیل اطلاعات گیاه شناسی به این نتیجه رسیدند که این گیاه جد تمام گیاهان گل دار امروزی است.

جد تمام گل های جهان کشف شد

گیاهان چند ساله،سالیان متوالی تولید گل و بذر می کنند که برخی از آنها با ویژگی منحصر به فرد در صدر قرار میگیرند،بهتر است بدانید گیاه 140 ساله گل دار جد تمام گل های جهان است،محققان معتقدند یک گیاه گل دار 140 میلیون ساله شبیه نیلوفر آبی، پدر و مادر تمام گیاهان گل دار امروزی است!

البته هیچ فسیلی از این گل کشف نشده اما به نظر می رسد دانشمندان با تحلیل توده ای از اطلاعات گیاهی به این نتیجه رسیده اند.

دکتر هرو ساکه از دانشگاه پاریس- سود در فرانسه این تحقیق را انجام داده است. او وهمکارانش مدل های رشد و تکامل گیاهان را با اطلاعات مربوط به یک مخزن عظیم ذخیره اطلاعات ترکیب کردند و به این نتیجه رسیدند.

گل

ترتیب گلبرگ های نخستین گیاه گل دار بسیار ساده و حاوی ارگان های مذکر و مونث بوده است.

گیاهان گل دار در عصر دایناسورها به وجود آمدند و زمین رنگ و بویی تازه بخشیدند. سیاره خاکی پیش از رویش گل ها تحت سلطه گیاهانی مانند قارچ ها، سرخس و نوعی گیاه با برگ های سوزنی بود.

ظاهر این گل ها تاثیری عمیق بر محیط و آب و هوا داشت، به طوریکه به تکامل سریع حشره های گرده افشان نیز کمک کرد.

 

گل

کشف جد گل های جهان + عکس

کشف جد گل های جهان + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از جام نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف