نمناک سبک زندگیکار و زندگی جذابترین و هیجان انگیزترین تله کابین ها در دنیا + تصاوی
تله کابین ها ، تله‌کابین مریدادر ونزوئلا
تله کابین گونه ای آسانسور هوایی است که معمولاً گردشگران را به سفری مهیج و دلهره آور بر فراز ابرها می برد.زیبا ترین ،ترسناک ترین وپرهیجان ترین تله کابین های دنیا

10 مورد از جذاب ترین و زیباترین تله کابین های دنیا

اگر ترس از ارتفاع دارید، یا جزو افرادی هستید که تماشای زیبایی های طبیعت از ده ها متر بلندی، ضربان قلب تان را بالا می برد و لذتی از این هیجان نمی برید، بهتر است بی خیالِ سوار شدن "جذاب ترین تله کابین های" دنیا شوید.

توجه دولت ها به درآمدزایی کلان از محل جذب گردشگر موجب شده تا تنوع جاذبه های گردشگری بیش از پیش اهمیت پیدا کند؛ از صخره های مرجانی تا مرتفع ترین پل های معلق؛ از پل های شیشه ای بر روی کوه ها تا تماشای حیات وحش از داخل خودروهای مخصوص.

در ادامه معرفی این جاذبه های گردشگری، روزنامه گاردین 10 مورد از جذاب ترین و زیباترین تله کابین های دنیا در کشورهای مختلف را معرفی کرده است که تنها تماشای برخی از آنها به تنهایی برای بالا رفتن آدرنالین بدن کافیست؛ تله کابین هایی که هرچه بلندتر، طولانی تر و خطرناک تر باشند، طرفداران بیشتری خواهند داشت.

تله کابین

هیجان انگیز ترین تله کابین ها

1) تله کابین «مریدا» - ونزوئلا

این تله کابین که در جهان مرتفع ترین است و در مکان دوم طولانی ترین تله کابین ها نیز قرار دارد، پس از سال ها تعطیلی از امسال فعالیت خود را مجددا آغاز کرده است. این شاهکار مهندسی در دهه 1960 میلادی ساخته شد تا مسافران را در سفری 12.5 کیلومتری از شهر "ماریدا" به قله "پیکو اسپژو" در ارتفاع 4756 متری می برد. این تله کابین در سال 2008 بسته شد، اما فرآیند مدرنیزه کردن آن در سال 2011 آغاز شد و از امسال دوباره فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و گردشگران را به سفری مهیج و دلهره آور بر فراز ابرها می برد.

تله کابین

طولانی ترین تله کابین جهان

2) تله کابین «Peak 2 Peak Gondola»- کانادا

طولانی ترین تله کابین (کابلی بین دو برج) جهان به طول 3.03 کیلومتر که در منطقه "بریتیش کلمبیا"ی کانادا واقع شده و منظره ای 360 درجه به مسافران در رشته کوه های ساحلی اقیانوس آرام بین شهر "ویستلر" و کوه های «بلک کامب» ارائه می دهد. این سواری 11 دقیقه ای بر فراز قله های آتشفشانی، جنگل های بارانی ساحلی و یخچال هایی طبیعی خیلی زودتر از آنچه که باید به پایان می رسد.

تله کابین

تله کابین بدون سقف

3) تله کابین «کابریو»- سوئیس

این تله کابین که چیزی شبیه به یک اتوبوس بدون سقف است، دارای دو بخش است که بخش بالایی تجربه منحصر به فرد تماشای طبیعت را زیر سقف آسمان و فرصت فوق العاده عکاسی از دریچه «لوسرن» را فراهم می کند. این مسیر 1900 متری از کوه «استانسرهورن» آغاز می شود و از طریق یک خط کابلی 120 ساله به قله کوه می رسد؛ جایی که این تجربه هیجان انگیز را می توان با غذا خوردن در یک رستوران گردان در قله کوه به یادماندنی تر کرد.

تله کابین

استفاده از تله کابین به عنوان وسیله نقلیه

4) تله کابین «Mi Teleférico»- بولیوی

در حالیکه بسیاری از تله کابین ها برای مقاصد گردشگری ساخته می شوند، اما برخی از آنان از مهمترین وسایل نقلیه نیز محسوب می شوند که این امر در شهر "لاپاز" بولیوی صدق می کند که در سال 2014 در واکنش به ترافیک گسترده در سطح شهر، اقدام به احداث یک تله کابین یا اتومبیل هوایی کرد. در این مسیر، مسافران از شهر لاپاز به شهر «اِل آلتو» در ارتفاع 4150 متری منتقل می شوند و تصویری فوق العاده از نمای بالایی شهر و رشته کوه های آند در اختیار گردشگران و مسافران قرار داده می شود. حرکت درون کابین های رنگارنگ و بدون سقف فرصت تماشای شهر را از زوایای گوناگون به شما می دهد.

تله کابین

طولانی مدت ترین سواری تله کابین کابلی جهان

5) تله کابین کوه تیانمن- چین

کوه های درهم تنیده "تیانمن" در استان هونان چین فرصت بسیار خوبی برای افرادی است که ترس از ارتفاع خود را محک بزنند. جایی که پیاده راهی در ارتفاع 1400 متری در کنار صخره ها و مسیرهای شیشه ای ایجاد شده است که جدیدترین آن نیز ماه پیش افتتاح شد. این کوهستان همچنین دارای طولانی مدت ترین سواری تله کابین کابلی جهان است که 30 دقیقه و در مسیری به طول 7 کیلومتر و شیب باورنکردنی 37 درجه به طول می انجامد. در بین مسیر، مسافران می توانند دره های جنگلی و انبوه، جاده معروف "99 پیچ" و همچنین غار تیانمن معروف به "دروازه بهشت" را در دیواره های صخره ای رصد کنند.

تله کابین

طولانی ترین تله کابین کابلی در جنوب آسیا

6) تله کابین "گنتینگ اسکای وی" - مالزی

این تله کابین که از میان جنگل های انبوه و استوایی عبور می کند، طولانی ترین تله کابین کابلی در جنوب آسیا محسوب می شود و مسافران را در کابین های رنگارنگ و 8 نفره از ایستگاه «گوتونگ جیا» به هتل تفریحی در منطقه توریستی «گنتینگ هایلند» می برد. از آنجایی که این تله کابین از لحاظ سرعت نیز در جنوب آسیا بی همتاست، سفر 3.3 کیلومتری آن تنها 11 دقیقه به طول می انجامد.

تله کابین

تله کابین هایی شبیه به سطل زباله

7) تله کابین خارکیف - اوکراین

این تله کابین که در دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق بر فراز منطقه شهری پارک «خارکیف گورکی» ساخته شد، با اندازه تله کابین هایی که از مناطق کوهستانی و دره ها عبور می کند اندکی متفاوت است، اما سواری بر روی آن هیجان کمتری ندارد و کابین های کوچک آن شبیه سطل های زباله هستند که از ارتفاع آویزان شده اند! گرچه این مسیر 20 دقیقه ای در ارتفاع بالایی انجام نمی شود (بین 8 تا 26 متر)، اما حس سفر آرامی را بر فراز شهر به شما القاء می کند.

تله کابین

بزرگ ترین تله کابین گردان در دنیا

8) تله کابین "پالم اسپرینگز"، آمریکا

همانطور که در این گزارش به آن اشاره شده، تله کابین ها برای شکستن رکوردها ساخته می شوند و تله کابین "پالم اسپرینگز" نیز از این قائده مستثنی نیست. این شاید طولانی ترین و یا مرتفع ترین در دنیا نباشد، اما بزرگ ترین تله کابین گردان در دنیا است که به آرامی می چرخد و بالا و پایین می رود. این تله کابین شگفت انگیز در سال 1963 در مدت 26 ماه ازطریق 23 هزار پرواز هلیکوپتر بر فراز کوهستان ساخته شد. این تله کابین گردشگران را تا ارتفاعات کوه های سانتا رزا و سنت جاسینتو می برد. این تله کابین کُروی شکل در طول مسیر دو چرخش کامل انجام داده و در نتیجه مسافران بدون از دیدی 360 درجه بهره مند می شوند.

تله کابین

تله کابینی با دیواره های شیشه ای

9) تله کابین "سوگارلوف"، ریودوژانیرو

شهرهای انگشت شماری در دنیا هستند که از لحاظ جاذبه های طبیعی و دیدنی به پای ریودوژانیرو برسند؛ شهری که با کوه های پوشیده از درخت، چشم انداز زیبا از اقیانوس و سواحل شنی از گردشگران دلبرایی می کند. اگر فقط یک شهر باشد که دوست داشته باشید همانند پرنده بر فراز آن پرواز کنید، آن شهر همین ریودوژانیرو است.

به همین دلیل تعجبی ندارد که تله کابین کوهستان "سوگارلوف" یکی از جاذبه های مهم گردشگری این شهر است که از زمان راه اندزای ان در سال 1912 تاکنون بیش از 37 میلیون ننفر از آن بازدید کرده اند. دیواره های شیشه ای کابین ها تصویر و چشم اندازی بی نظیر از شهر ریودوژانیرو و مجسمه معروف "عیسی نجات بخش بر روی کوه "کورکووادو" به نمایش می گذارند.

تله کابین

تله کابینی با ساختاربسیار مطمئن وامن

10) تله کابین "نگونگ پینگ 360"، هنگ کنگ

یکی از بهترین راه ها برای تماشای مجسمه عظیم بودا که با جنس برنز در ارتفاع 26 متری کوهستان قرار گرفته، سوار شدن بر این تله کابین زیبا است که مسیر آن از مجسمه بودا تا صومعه "پو لین" که در وسط باغی زیبا قرار گرفته امتداد دارد. این تله کابین بسیار هیجان انگیز، از نظر امنیتی و ساختاری، بسیار مطمئن ساخته شده است.

جذابترین و هیجان انگیزترین تله کابین ها در دنیا + تصاوی

جذابترین و هیجان انگیزترین تله کابین ها در دنیا + تصاوی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف