دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده به این دلیل شما پشه را جذب می کنید
جذب پشه ، عوامل جذب پشه
تنها شما نیستید که مورد حمله و نیش پشه های موزی قرار می گیرید و این جذب پشه امری طبیعی است اما همانطور که می دانید پشه ها بعضی از افراد را بیشتر نیش می زنند چرا؟
بازدید : 5,440 نفر

دلایل جذب پشه به سمت بدن

جذب پشه به شما ریشه در عواملی دارد که در داخل بدنتان نهفته است. اگر کنجاو هستید که بدانید چرا برخی از افراد نسبت به دیگران بیشتر مورد گزیدگی قرار می گیرند باید از علت اصلی باخبر شوید. از بین تمام مردم کره زمین، این تنها شما هستید که پشه تمام دست و پاهایتان را نیش می زند. در شرایطی که لکه ها و ورم های قرمز روی پوستتان به چشم می خورد، همیشه برایتان سؤال بوده که چرا جای نیش پشه روی تن دوستی که کنارتان نشسته دیده نمی شود. خب جواب این است که شما یک آهنربای پشه هستید. بله درست شنیدید. در اینجا به دلائل علمی این مسئله اشاره می کنیم.

جذب پشه

علل اصلی جذب پشه به بدن انسان

چرا پشه ها را جذب می کنیم

1.گروه خونی شما «O» است
تحقیقات نشان می دهد افرادی که گروه خونی «O» دارند در مقایسه با افرادی که گروه خونی دیگری مانند A ، B و یا AB دارند، بیشتر پشه ها را به خود جذب می کنند. در این تحقیقات مشخص شده است که اولویت نیش زدن دقیقا به خاطر گروه خونی O بوده است. بنابراین اگر گروه خونی O دارید احتمال اینکه پشه شما را نیش بزند بیشتر است.

2.شما ژن های جذب پشه دارید 

تحقیقات نشان می دهد ژن های پادتن سپیدگویچه (HLA) مسئول تعیین اولویت پشه برای انسان هستند. این ژن ها در تنظیم بوی بدن نقش مهمی داشته و بنابراین با توجه به همین مسئله، میزان گیرایی پشه ها نسبت به مواد شیمیایی که توسط بدن افرادی تولید می شود که این نوع ژن ها را دارند بیشتر است. در واقع پشه ها می توانند شما را بو کنند و حتی وقتی در جمع هستید شما را نیش بزنند.

3.حامله اید 

در مقایسه با افراد مسن تر و بچه ها، زنان باردار بیشتر در معرض نیش پشه هستند. تحقیقات انجام شده در سال 2004 بر روی تاریخچه ی انگل شناسی و طب گرمسیری نشان داد زنان باردار دو برابر بیشتر از سایر افراد دچار گزیدگی نیش آن می شوند. در واقع علتش آن است که پشه ها بیشتر جذب بدن هایی می شوند که میزان فعالیت متابولیسمی آنها بیشتر بوده چرا که دی اکسید کربن بیشتری تولید می کنند. 

به این دلیل شما پشه را جذب می کنید

به این دلیل شما پشه را جذب می کنید
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 20
برگرفته از thehealthsite /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف