نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت جراحی تومور زانوی نوزاد آمریکایی + تصاویر
تومور ، تومور مادرزادی
یک نوزاد آمریکایی که به طور مادرزادی از نوعی تومور روی زانوی پای چپش رنج می برد، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان توانستند او را از خطر مرگ نجات دهند.
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1395

توموری بزرگ روی پای کودکی نوپای آمریکایی

کودک نوپایی اهل ایالت میسوری آمریکا، هنگام تولد با یک نوع ناهنجاری عروقی و تومور بزرگ روی زانوی پای چپ متولد شد. این تومور به حدی بزرگ بود که ممکن بود زندگی او را به مخاطره بیاندازد.

 «آتلیا»، کودک نوپا به دلیل بزرگ بودن این توده در معرض خطر حمله قلبی قرار داشت و کوچک ترین خونریزی در عرض چند دقیقه ممکن بود او را به سمت مرگ سوق دهد. بزرگی و سه برابر شدن این توده در عرض یک سال باعث شده بود که آتلیای دو ساله قادر به راه رفتن نباشد و هنگام راه رفتن بلنگد.

تومور

کودکی با تومور بزرگ روی پا

توده ایجاد شده بیشتر شبیه یک تاول خون آلود روی زانوی او بود که پزشکان آن را نوعی ناهنجاری عروقی اعلام کردند. رشد این تومور به دلیل پیچ خوردگی عروق خونی در زیر پوست اتفاق افتاده بود که می توانست خونریزی را تشدید کند و حتی باعث ایجاد نارسایی قلبی در این نوزاد شود. این تومور خون آلود به رنگ صورتی مایل به قرمز بود که نقاطی بنفش رنگ روی آن مشاهده می شد و تا 33 سانتی متر رسیده بود.

تومور

کودکی با تومور بزرگ روی پا

به دلیل پمپاژ خون زیاد به سمت پاها، استرس زیادی به قلب این کودک وارد می شد و از این رو احتمال نارسایی قلبی وجود داشت. به طوری که حتی ممکن بود دچار ایست قلبی شود و جان خود را از دست بدهد. این تومور در روزهای آخر بسیار بزرگ شده و به اندازه یک توپ فوتبال رسیده بود.

پزشکان بعد از دو بار درمان ناموفق و نابودی عروقی که ایجاد تورم در این ناحیه کرده بودند، به این نتیجه رسیدند که نمی توان کاری برای او انجام داد اما مادر 30 ساله او که نگران وضعیت سلامت کودکش بود، در نهایت به یک جراح خصوصی مراجعه کرد. ماه گذشته، این جراح تومور را جدا کرد و در حال حاضر، «آتلیا» می تواند بدون مشکل و برای اولین بار در عمرش راه برود. او در حال حاضر با کمک سایرین راه می رود اما به زودی خواهد توانست مانند سایر کودکان راه برود و بدود و بازی کند.

تومور

کودکی با تومور بزرگ روی پا

در عمل 6 ساعته روی او، جراح 95 درصد عروق پیچ خورده را بدون آسیب رساندن به بافت ماهیچه ای از بین برد و اکنون جریان عادی خونی در مسیر پاها و قلب این بیمار نوزاد در جریان است و قلبش هم با ریتم مناسبی می تپد.

جراحی تومور زانوی نوزاد آمریکایی + تصاویر

جراحی تومور زانوی نوزاد آمریکایی + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از سلامت آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف