نمناک سبک زندگیتناسب اندام جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن
کاهش وزن ، حلقه گذاری معده
جراحی معده یکی از آخرین مراحل برای کاهش وزن در افراد نسبتا چاق است که دیگر نمی خواهند خودشان را درگیر رژیم های غذایی کرده و از وزن خود ناراضی هستند. یکی از روشهای جراحی معده ،حلقه گذاری در آن است.
بازدید : 6,967 نفر

جراحی معده برای کاهش وزن

اگر به هر دلیلی از گرفتن رژیم های سخت لاغری خسته شده و یا توانایی تحمل رژیم را ندارید و تصمیم گرفته اید که از طریق روشهای جراحی معده نسبت به کاهش وزن خود اقدام کنید گزینه های مختلفی را در پیش رو دارید که با تحقیق و بررسی توسط خود و پزشکتان ، روش مناسب را انتخاب خواهید کرد.

در یک جراحی بازدارنده، جراح از یکی از روش های موجود برای کاهش حجم معده استفاده می کند. بعد از جراحی بازدارنده، سریع تر احساس سیری می کنید، کمتر غذا می خورید و وزنتان کم می شود.

سه روش جراحی بازدارنده عبارت اند از:
 
* حلقه گذاری قابل تنظیم لاپروسکوپیک معده که به آن «حلقه گذاری معده» هم می گویند
*بازسازی معده با حلقه گذاری عمودی
* معده برداری لوله ای
 
جراحی حلقه گذاری معده چیست؟
 
جراحی معده

عمل جراحی حلقه گذاری معده

 
در این روش جراح از لاپاروسکوپی (که با استفاده از برش های کوچک در شکم انجام می شود) یک حلقه سیلیکونی قابل تنظیم را در اطراف بخش بالایی معده قرار می دهد. در حالی که این بخش توسط این حلقه ی سیلیکونی فشرده می شود، معده به کیسه ی کوچکی با یک خروجی اندازه ی یک اینچ تبدیل می شود. بعد از حلقه گذاری، معده تنها می تواند 30 گرم غذا در خود جای دهد.
 
یک لوله ی پلاستیکی از حلقه ی سیلیکونی تا وسیله ای که درست زیر پوست است قرار می گیرد. سالین (آب نمکِ استریل شده) در این حالت می تواند از میان پوست تزریق یا تخلیه شده یا به سمت حلقه ی سیلیکونی رفته یا خارج شود.
 
نتایج حلقه گذاری معده چیست؟
 
این عمل باعث کاهش 40 تا 50 درصد از اضافه وزن می شود. برای مثال کسی که 50 کیلو اضافه وزن دارد می تواند بعد از حلقه گذاری بین 20 تا 25 کیلو وزن کم کند. در حال حاضر حلقه گذاری معده یکی از روش های مورد اعتماد برای کاهش وزن است.
 
عوارض جانبی آن چیست؟
 
معمولاً این روش عوارض کمی دارد. خطر مرگ بر اثر حلقه گذاری معده از هر 3000 نفر، زیر یک نفر است. شایع ترین مشکلات پس از آن عبارت اند از:
 
حالت تهوع و استفراغ که البته این مشکل با تنظیم میزان سفتی یا تنگی حلقه برطرف می شود.
 
مشکلات خفیف جراحی. منظور مشکلات موجود به خاطر دستگاه تنظیم، عفونت زخم ها و یا خون ریزی مختصر است.

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 29
برگرفته از الودکتر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 25 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف