نمناک اخبارحوادث جراحی زیبایی صورت زن جوان را سوزاند
جراحی زیبایی ، جراحی صورت
جراحی زیبایی صورت زن جوان به دلیل استفاده پزشک از اسید در جوان سازی پوست به حادثه ای دلخراش منجر شد. این زن به دلیل اهمال پزشک از او به دادگاه شکاییت کرده است.
تاریخ انتشار : 4 دی 1393

با گذشت چند ماه از ماجرای جراحی زیبایی، قربانی حادثه دچار عوارض زیادی از جمله تورم تارهای صوتی، ریزش مژه، مشکلات روانی و... شده است و پرونده پزشک زیبایی در دادسرا در جریان است.
شاکی که زنی 41ساله است ماجرا را این طور بازگو کرد:«چند ماه قبل به یک چشم پزشک در زاهدان مراجعه کرده بودم. او گفت یک متخصص پوست و زیبایی می شناسد که می تواند کاری کند چهره ام زیبا تر از قبل شود. او از این دکتر خیلی تعریف کرد و گفت دکتر پروازی است و از تهران به زاهدان می آید».
وی افزود:وقتی مشتاق شدم نزد این متخصص پوست بروم مبلغی از من زیرمیزی دریافت کرد و نشانی او را داد. من هم سراغ دکتری که فکر می کردم متخصص پوست است رفتم. جلوی در مطب او تابلوی بزرگی نصب شده بود و داخل مطب پر از مدارک پزشکی اش بود. به همین دلیل به او اعتماد کردم و قرار شد طی چند جلسه عمل جوان سازی پوست روی صورتم انجام شود.»
 

جراحی با اسید


جوانی با اسید
وی ادامه داد:«نخستین مرتبه دستیاران خانم دکتر روی صورتم کار کردند. او همه نوع وسایل پزشکی در مطبش داشت. با خودم فکر می کردم با این همه امکانات می تواند برایم معجزه کند. در جلسه دوم خود خانم دکتر سراغم آمد و بعد از ماساژ پوستم مایعی را روی صورتم ریخت که درد و سوزش همه وجودم را فرا گرفت. درحالی که از شدت سوزش به خودم می پیچیدم از او درباره این مایع سؤال کردم و او گفت اسید روی صورتم ریخته تا پوست صورتم جمع شود! او گفت تا 3روز نباید صورتم را بشویم. من هم تا 3روز این شرایط را تحمل کردم تا اینکه پوست صورتم کنده شد. در این مدت اسید وارد دهان و چشمانم شده بود و هر روز در بدنم پیشروی می کرد. طوری که به تارهای صوتی و حنجره و لثه هایم آسیب زد و حتی باعث شد مژه هایم دچار ریزش شود».
این زن جوان ادامه داد:«شرایط سختی بود. درد و سوزش ناشی از اسید یک طرف، آسیب هایی که هر روز متوجه آن ها می شدم از سوی دیگر عذابم می داد. هر روز اتفاق تازه ای برایم می افتاد. دیگر صدایم مثل قبل نبود و وقتی تلفنی صحبت می کردم همه فکر می کردند مرد هستم. با این حال هنوز فکر می کردم همه این ها بخشی از درمان و جوان سازی پوست است تا اینکه سرانجام باورم شد که یک جای کار اشکال دارد.»

دستگیری در مطب
وی با وجود مشکلاتی که برایش پیش آمده بود راه پر پیچ و خمی برای شکایت از پزشک زیبایی در پیش داشت. او در این باره می گوید:«دیگر طاقت نیاوردم و به چند ارگان و نهاد پزشکی مراجعه کردم و در آنجا فهمیدم خانمی که به بهانه جوان سازی پوست چنین بلایی سرم آورده جراح نیست و همه حرف هایی که به من درباره زیبایی پوست صورتم گفته بود، دروغ بوده است. به همین دلیل از او شکایت کردم و پیگیر ماجرا شدم. پس از بررسی پرونده ام و با توجه به شکایتی که کرده بودم حکم جلب خانم دکتر صادر شد».
با اینکه حکم جلب این زن صادر شده بود اما مأموران نمی توانستند او را دستگیر کنند:«قرار شد یک روز من به بهانه مداوا وارد مطبش شوم و اگر او در آنجا حضور داشت مأموران را خبر کنم.»
شاکی ادامه می دهد:«بالاخره یک روز من وارد مطب شدم و چند مأمور که یکی از آن ها زن بود هم پشت در بسته منتظر ماندند. در آنجا خانم دکتر را دیدم و به طرف در رفتم تا راه را برای ورود مأموران باز کنم. وقتی در باز شد مأمور زن داخل مطب آمد. خانم دکتر و دستیارانش به تصور اینکه وی مشتری است، سراغ او رفتند و می خواستند او را هم به بهانه جراحی پوست به دام بیندازند اما وی خانم دکتر را دستگیر کرد. با بررسی مدارک پزشکی آن زن مسجل شد که برخی مدارک او جعلی است و او مجوزی برای انجام عمل زیبایی نداشته است.»
به دنبال دستگیری این زن پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان به جریان افتاد و قرار است به زودی در این باره تصمیم گیری شود.

کاش زیر بار این جراحی نمی رفتم
زن جوان درباره مداوای بخش های آسیب دیده صورتش می گوید:«تا به حال حدود 27میلیون تومان برای مداوای صورتم هزینه کرده ام اما معلوم نیست که آیا صورتم مثل قبل می شود یا نه. از این گذشته مشکلات زیادی در چشم، دهان، گلو، لثه ها و... برایم به وجود آمده است. من فقط می خواستم با این جراحی پوستم کمی جوان تر شود و نمی دانستم چنین بلاهایی سرم می آید. اگر به چند ماه قبل برگردم هیچ وقت زیر بار چنین جراحی نمی روم.»
پریسا قنبری، وکیل مدافع شاکی نیز در این باره می گوید:«اتهام متهم در این پرونده ایراد صدمات بدنی، جرح عمدی و مداخله در امور پزشکی است.» وی می گوید:«موکلم زن فعال و تلاشگری بود اما مشکلاتی که این ماجرا برایش درست کرده باعث شده زندگی او فلج شود. او علاوه بر مشکل زیبایی برای لثه ها، تارهای صوتی، حنجره، چشم و گلویش مشکلات زیادی درست شده و زندگی عادی اش مختل شده است. هرچند مدتی از شکایت ما در دادسرا می گذرد و همه شواهد و مدارک علیه پزشک است اما دادیار پرونده منتظر نظریه پزشکی قانونی است تا کیفرخواست پرونده را صادر کند.»

جراحی زیبایی صورت زن جوان را سوزاند

جراحی زیبایی صورت زن جوان را سوزاند
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 401
برگرفته از همشهری - /م
این مطلب مفید بود ؟ 373 28
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف