نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت جراحی بینی و سینه محبوبترین عمل های زیبایی
امروزه جراحی های زیبایی به یکی از رایج ترین عمل های جراحی در جهان تبدیل شده و افراد مختلف در سراسر جهان سالانه میلیون ها دلار خرج این عمل می کنند.

رپورتاژ آگهی :در حال حاضر ایران رتبه 4 انجام عمل جراحی بینی و رتبه 10 کل اعمال جراحی زیبایی را دارد که بخش عمده ای از این آمار مربوط به جریان های اقتصادی می باشد.گرایش به زیبایی از امیال طبیعی بشر است.

بر اساس آمارها در 15 سال گذشته شمار مصرف کنندگان لوازم آرایشی و متقاضیان عمل های جراحی پلاستیک زیبایی، 70 درصد افزایش یافته است .طبق  آمار ارائه شده توسط انجمن جراحی پلاستیک آمریکا ، 80 درصد از جراحی های سال 1999 را زنان انجام می دادند، اما روز به روز بر تعداد مردانی که با عمل هایی مثل  بوتاکس، کاشت مو و جراحی بینی می خواهند خود را زیبا کنند، افزوده می شود.بر اساس یک آمار غیررسمی، هر ساله بیش از 36 هزار ایرانی زیر تیغ جراحی زیبایی صورت می روند. در میان جراحی های مختلف معطوف به زیبایی که رایج ترین آن عمل  بینی، جراحی  پلک، جراحی گردن، جراحی صورت، پیوند مو، لیپوساکشن،لیپوماتیک، جراحی سینه و ... نیز می باشد.ایران  از نظر  عمل زیبایی بینی،  دارای رتبه نخست در سال 2010 می باشد. بعد از ایران، کشورهای آمریکا، انگلستان و تا حدی فرانسه در ردیف های بعدی قرارمی گیرند.

جراحی پلاستیک و زیباییظ

جراحی بینی

 

 رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی  در لغت از دو کلمه "رینو" و "پلاستی" تشکیل شده است. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن می باشد. در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی  قابل رفع می باشد.

به عنوان مثال :

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی ویا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • بد شکلی های بعدازعمل جراحی ..

جراحی بینی

جراحی پلک

چشم ها از نظر زیباشناسی ،  مهمترین جزء صورت محسوب می شوند. چشم ها نشان دهندهً سن فرد ومنعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه در چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری  نشان داده می شود. عمل جراحی پلک که اصطلاحا بلفاروپلاستی نام دارد، برای برداشتن  پف پلکها ، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است هرچند که احتمال دارد که فقط  مقداری از چین و چروکهای سطحی پلک را نیزکمتر کند . باید توجه داشت که با این عمل سیاهی دور چشمها برطرف نخواهد شد و همچنین این عمل به کسانی که تورم پلکهایشان بدلیل بیماریهای متابولیکی است کمکی نمی کند . در این عمل میتوان پلک های فوقانی و تحتانی را بطور مجزا یا همزمان عمل کرد.

فیلم جراحی بینی

شما می توانید فیلم های جراحی بینی دکتر نجف بیگی را در لینک زیر ببینید:

لینک: فیلم جراحی بینی

نوع بیهوشی : با سه روش بی حسی موضعی ، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل انجام می شود. انتخاب نوع بیهوشی به  نظر بیمار بستگی دارد.

مدت عمل : چهار پلک حدود 2 ساعت

تکنیک عمل :

پلک بالا : برش درست روی چین پلک داده می شودو احتمال اینکه بعد از عمل جای برش روی پلکها بماند خیلی کم است . بعداز برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی ، درصورت لزوم کیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته خواهد شد.

پلک پائین : مثل مورد بالا است فقط برش اولیه درست زیر مژه ها ایجاد می شود.

نکات مهم :

1 – از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام ، مفنامیک اسید نباید استفاده شود و اگر به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط استامینوفن ساده یا کدئینه مصرف کنید.

2 –بدون آرایش وارد اتاق عمل شوید.

3 – بعد ازعمل به مدت سه روز از قطره های نفازولین چشمی و اشک مصنوعی استفاده نمایید.

4 – آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت یک هفته به صورت منظم استفاده کنید.

5 – تا 24 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد صورت استفاده کنید. برای این کار می توانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته در کیسه را بسته و آن را روی صورت خود بگذارید.

6 –در چند روز اول بعداز عمل کمتر دراز بکشید و هنگام درازکشیدن نیز بهتر است بالشت زیر سر شما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این کار باعث به حداقل رسیدن کبودی و تورم شما می شود.

7 – شش روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها به مطب دکتر مراجعه کنید.

جراحی سینه

 یکی دیگر از جراحی های پر طرفدار و موفق  زیبایی جراحی سینه می باشد، که هر سال تعداد زیادی از خانم ها جذب آن می شوند. زیبایی سینه ها در گرو فرم زیبا و سایز ایده آل آن است، البته بیشتر خانم ها نیز از کوچک بودن سینه ها رنج برده و به دنبال راهی برای داشتن سینه ای بزرگ تر می باشند.

کوچک بودن سینه ها برای خانم ها  رضایت بخش نمی باشد و بسیاری از خانم های ایرانی تمایل به داشتن سینه هایی بزرگ و زیبا دارند تا بتوانند لباس های زیبایی بپوشند و اندام جذاب تری داشته باشند.کوچک بودن سینه ممکن است بر اثر لاغری و یا دلایل موروثی باشد اما نکته ی قابل توجه در سینه های کوچک بزرگ نشدن آنها بعد از تلاش های مکرر است ، برای افرادی که از روش های معمولی و بدون جراحی به نتیجه  نرسیده اند، پروتز بهترین و موفق ترین عمل می تواند باشد.

جراحی سینه

جراحی زیبایی سینه شامل موارد زیر است:

 • پروتز سینه
 • لیفت سینه
 • کوچک کردن سینه

جراحی سینه  با توجه به نیاز بیمار و یا تمایل وی به انجام آنها انتخاب خواهد شد .اما مهم ترین مساله در جراحی سینه انتخاب جراح با تجربه ای است که بافت سینه را دچار تغییرات زیبا و بدون آسیب کند. به کمک جراحی سینه شما زیبا و جذاب خواهید شد و البته روش انجام آن رابطه ی مستقیمی با موفقیت  بعد از جراحی خواهد داشت.

انتخاب جراح پلاستیک

انتخاب جراح پلاستیک و زیبایی برای افراد می تواند انتخابی سرنوشت ساز  باشد  که تاثیر آن سال ها باقی خواهد ماند.عمل موفقیت آمیز باعث افزایش حس رضایت از خویشتن و اعتماد به نفس می شود. حال آن که در مراجعه به جراح بی تجربه این خطر وجود دارد که نتیجه نهایی  نامناسب   باشد و برای اصلاح آن مجبور شوید با روحیه ای متزلزل هزینه و زمان مضاعفی را صرف ترمیم آن کنید.

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ترمیمی و سوختگی نیز می باشد. ایشان دوره پزشک عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش نیز گذراندند و مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه  دانشگاه تهران که جزء اولین مراکز جراحی پلاستیک کشور است، به اتمام رسانده است و در حال حاضر جزء هیات علمی دانشگاه  و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی می باشند.دکتر نجف بیگی طبق دیدگاه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ،مراجع قانونی و وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی به عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک شناخته شده است.

جراحی صورت

کشیدن پوست صورت ویا لیفتینگ صورت  برای جوانتر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.لذا سن مناسب آن بین 40 تا 65 سالگی است اما در سنین بالاتر هم میتوان نتایج خوبی به دست آورد. هر چند با این عمل چین و چروکهای سطحی پوست کمتر می شود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست می باشد.  این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی بطور همزمان صورت می گیرد. موضوعی  که اغلب ذهن  متقاضیان را به خود درگیر کرده است، این است که نتیجه این عمل چقدر دوام دارد؟ در جواب می توان گفت که با این عمل چهره شما جوان تر از افراد دیگر در رده سنی خودتان خواهد شد اما زمان در حال گذر و درحال تاثیرگری بر چهره شما می باشد. جراحی صورت و یا لیفتینگ نمی تواند از این اثر گذاری جلوگیری کند اما با گذشت زمان باز هم شما  نسبت به همسن وسالهای خودتان جوانتر هستید.

سن متقاضی، جنس پوست وی ، میزان کشیدن فاشیا ها و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل تاثر گذار خواهد بود.

نوع بیهوشی : این عمل هم با بیهوشی عمومی وهم با نیمه بیهوشی انجام می شود. انتخاب نوع  آن توسط جراح و با نظر شما می باشد.

مدت عمل : حدود 3 ساعت

تکنیک عمل :  خط برش چند سانتیمتر عقب تر از خط رویش موهای گیجگاهی شروع شده و پایین آمده از عقب برجستگی جلوی سوراخ گوش می گذرد و محل اتصال نرمه گوش به صورت را دور می زند. سپس در چین پشت لاله گوش کمی بالا رفته و با زاویه ای حدود 90 درجه به طرف موهای پشت سر کشیده می شود.

عمل لیپوماتیک

لاغری با استفاده از عمل لیپوماتیک برای رسیدن به اندام ایده آل می تواند یک معجزه ی باورنکردنی برای شما  باشد. بسیاری از افراد که از داشتن شکم های بزرگ و یا پاهای حجیم رنج می برند، با استفاده از جراحی لیپوماتیک به اندام ایده آل خود خواهند رسید، لیپوماتیک کم تهاجم و بی عارضه است و در طول تنها یک جلسه می تواند حجم قابل توجهی از چربی های بدن شما را کاهش دهد.

عمل لیپوماتیک

 

لیپوماتیک یک روش جدید و کار آمد برای از بین بردن چربی هایی است که به راحتی نمی توانید آن ها را از بین ببرید. معمولا با ورزش و یا رژیم های سخت هم نمی توان از شر چربی های انباشته شده در نواحی پهلو و یا زیر شکم خلاص شد. همیشه مقداری چربی موضعی در نواحی مشخصی وجود دارند که با از بین رفتن آن ها اندام شما تراشیده و زیبا می شود.بیشترین متقاضیان جراحی لیپوماتیک کسانی هستند که، بعد از کاهش  به برداشتن چربی های قسمت هایی مانند پهلو، پشت ، بازو ، غبغب و ..تمایل زیادی خواهند داشت.

عوامل برتری روش لیپوماتیک نسبت به روش های قدیمی

 • بی خطر بودن
 • کم عارضه بودن
 • بسیار اندک بودن میزان کبودی پس از عمل
 • سرپایی بودن روش
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • تخلیه چربی ها به میزان بسیار زیادی در یک روز
 • از بین بردن سلولیت پوست
 • عدم ایجاد آمبولی
 • مشاهده کاهش سایز پس از عمل

منبع :drnajafbeigi.com /  ص

جراحی بینی و سینه محبوبترین عمل های زیبایی

جراحی بینی و سینه محبوبترین عمل های زیبایی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .