نمناک سرگرمیگوناگون جراحی مغز یک زن در 3600 سال پیش + عکس
جراحی مغز ، عکس جراحی مغز
باستان شناسان چینی بعد از کشف جسد مومیایی شده یک زن که 3600 سال پیش زندگی می کرده در جریان تحقیق و آزمایش پی بردند که این زن 40 ساله تحت عمل جراحی مغز قرار داشته است.
بازدید : 3,361 نفر

اولین جراحی مغز در 3600 سال پیش!

شیوه ای که در چند هزار سال پیش برای جراحی مغز استفاده می شده خیلی عجیب و قابل تآمل بوده است بطوری که این شیوه ها با وجود درد آور بودنشان خیلی موثر واقع می شدند.

باستان شناسان چینی بعد از کشف جسد مومیایی شده یک زن که 3600 سال پیش زندگی می کرده در جریان تحقیق و آزمایش پی بردند که این زن 40 ساله تحت عمل جراحی مغز قرار داشته است.جسد این زن چینی در کنار چند مرده مومیایی شده دیگر در مقبره ای واقع در حاشیه یک رودخانه در غرب چین پیدا شده است.

باستان شناسان می گویند با مته ای جمجمه این زن را سوراخ کرده اند و وجود سوراخی روی جمجمه انجام یک جراحی مغز را نشان می دهد.

پزشکان باستانی با ایجاد حفره روی مغز بیماران خود بیماری هایی چون تشنج، سردرد و اختلالات روانی را درمان می کردند و این عمل جراحی بسیار دشوار و دردآور بوده است.جراحی مغز

جراحی مغز

جراحی مغز یک زن در 3600 سال پیش + عکس

جراحی مغز یک زن در 3600 سال پیش + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از دولت بهار - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف