نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت نتیجه جراحی موفقیت آمیز پیوند صورت بعد از یکسال+ تصاویر
پیوند صورت ، عمل پیوند صورت
آتش نشانی که در جریان عملیاتی در سال 2001 صورتش را بطور کامل از دست داده بود، سال گذشته تحت عمل 26 ساعته پیوند صورت قرار گرفت و اکنون پس از یک سال با چهره ای کامل به جامعه بازگشته است.
بازدید : 4,924 نفر

بی سابقه ترین پیوند صورت بعد از یک سال

پیوند صورت یکی از دشوارترین جراحی ها در زمینه پزشکی است . پیوند صورت آتش نشانی که اعضای صورتش را از دست داده بود بعد از یک سال نتیجه داد و این آتش نشان توانست پس از یک سال به چهره قبلی خود بازگردد. بیشتر اجزای صورت و سر پاتریک هاردیسون بر اثر این حادثه به شدت سوخته بودند، به حدی که دیگر قابل شناسایی نبود اما پس از انجام جامع ترین عمل پیوند صورت جهان در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک، چهره وی کاملا تغییر کرده و پزشکان با بی سابقه خواندن آن، امیدوارند بتوانند نتایج مشابهی را بر روی موارد این چنینی در آینده شاهد باشند.

به گزارش گیزمگ، در سپتامبر 2011، هاردیسون و سه آتش نشان دیگر در حال عملیات نجات یک زن از درون یک خانه در حال سوختن بودند که سقف خانه فرو ریخت. اگرچه هاردیسون با حبس نفس خود توانست ریه اش را نجات دهد اما صورت، سر، گردن و نیم تنه بالای بدن وی دچار سوختگی درجه سه شد و گوش ها، لبها، بخش زیادی از بینی و تقریبا همه بافت پلک چشم او از بین رفت.پیوند صورت

قبل و بعد از عمل جراحی پیوند صورت


در سال 2015، پس از سال ها درمان در بیمارستان و انجام بیش از 70 عمل جراحی، تیمی شامل 100 جراح و متخصص پزشکی به رهبری دکتر ادواردو رودریگز، رئیس بخش جراحی پلاستیک هانس جورج ویس در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک یک عمل پیوند صورت بی سابقه روی هاردیسون انجام دادند که پیچیده تر از همه تلاش های پیشین بود.

پیوند صورت

قبل و بعد از عمل جراحی پیوند صورت


به دلیل شدت جراحات هاردیسون، پزشکان هیچ چارچوبی برای اجرای پیوند در دست نداشتند، از این رو بر مدلسازی پیشرفته سه بعدی و راهنماهای برش چاپی سه بعدی برای سازگار ساختن اندام این آتش نشان و اهداکننده تکیه کردند.

نتایج اولیه بسیار چشمگیر بود اما اکنون پس از گذشت یک سال از بهبود و چندین عمل بعدی برای تنظیم پلک چشمها و لب ها، برداشتن لوله تغذیه شکمی و لوله تنفس نای، اصلاح پیشانی، چشمها، چانه و گوش ها، هاردیسون می تواند فعالیت هایی مانند شنا و رانندگی را که قبلا ناممکن می نمود، از سر بگیرد. 
استفاده از ساختار استخوان صورت انتخابی به همراه چانه اهدایی به سلول های بنیادی طبیعی مغز استخوان هاردیسون اجازه داد تا چهره پیوندی پس از جراحی، سریع تر و بهتر ترمیم شود.

پیوند صورت

نتیجه عمل پیوند صورت بعد از یک سال

این اندام توسط یک دوچرخه سوار 26 ساله آمریکایی اهدا شده که در اثر حادثه دوچرخه سواری جان خود را از دست داده بود.

نتیجه جراحی موفقیت آمیز پیوند صورت بعد از یکسال+ تصاویر

نتیجه جراحی موفقیت آمیز پیوند صورت بعد از یکسال+ تصاویر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف