نمناک ورزشگوناگون دلیل جراحی پای بهداد سلیمی در ایران
بهداد سلیمی ، مصدومیت بهداد سلیمی
بهداد سلیمی قهرمان سنگین وزن در وزنه برداری که به دلیل مصدومیت تا کنون از همراهی با تیم ملی باز مانده است درباره علت جراحی نشدن خود در آلمان توضیح داد.

جراحی بهداد سلیمی در ایران

بهداد سلیمی ستاره تیم وزنه برداری ایران ممکن است شانس حضور در رقابتهای المپیک ریو را به دلیل مصدومیت از دست بدهد.ابن قهرمان سنگین وزن درباره علت به آلمان نرفتن خود برای جراحی را اینگونه بیان کرد :زمانی که رباط صلیبی پاره می شود باید جایگزین شود. در ایران از بانک استفاده می کنند یعنی رباط صلیبی یک نفر دیگر را به جای رباط صلیبی پاره قرار می دهند اما در آلمان از همسترینگ خودم برمی دارند و جایگزین می کنند و اگر همسترینگ من آسیب ببیند باعث می شود دچار مشکل شوم، بنابراین ترجیح دادم در ایران عمل شوم.

بهداد سلیمی

بهداد سلیمی بعد از پارگی رباط صلیبی

وی ادامه داد:به هر حال پزشکان ایرانی خوب هستند و جزو بهترین های جهان قرار دارند. با چند پزشک خارجی هم که مشورت کردم نظرشان این بود در ایران عمل شوم. یکی دو روز آینده زمان عمل مشخص می شود. درمورد پزشک معالج نیز هنوز به جمع بندی نرسیده ام. دکتر کیهانی و دکتر رازی هر دو خوب هستند اما من می خواهم بهترین نتیجه را بگیرم و زود بتوانم برگردم.

سلیمی در مورد پابرجا بودن قول حمایت ها از خود نیز بیان کرد:قطعا همین طور خواهد بود. گودرزی حمایت می کند، کیومرث هاشمی چندین بار پیگیر بوده و قول حمایت 100 درصد داده است. فدراسیون وزنه برداری در راس آن علی مرادی و کمیته پزشکی واقعا تمام تلاش خود را می کنند تا نتیجه بگیرند.

قهرمان المپیک لندن با اشاره به صحبت هایی که پس از مصدومیت او گفته شد مبنی بر اینکه تمرین ها باعث مصدومیت او شده است، تصریح کرد:همیشه حرف و حدیث و حاشیه ها زیاد است و این افراد علمی و کارشناسی صحبت نمی کنند. ما همیشه همین طور کار کرده ایم و من باید این وزنه ها را می زدم مخصوصا یک ماه آخر تا به رکوردهای ایده آل برسم. من زیاد به این حرف ها توجهی نمی کنم. با کسانی که کارشناس وزنه برداری هستند بحث می کنم و توجیه شان می کنم اما کسانی که کارشناس نیستند قطعا حرف شان اعتباری ندارد که با آن ها صحبت کنم.

وی افزود:نمی توان ضعفی از سرمربی گرفت. توکلی با قدرت و به صورت علمی پیش می رود و این اتفاق جزئی از وزنه برداری است. روزی که مصدوم شدم خیلی ناراحت بودم که چرا این اتفاق برای من افتاد اما فردای آن روز به این نتیجه رسیدم تمام وزنه بردارانی که به صورت حرفه ای کار می کنند در سال های گذشته و امروز چنین اتفاقی را تجربه کرده اند. شاهین نصیری نیا، کوروش باقری، حسین توکلی، محمدعلی فلاحتی نژاد و محمدحسین برخواه آسیب دیدگی و جراحی زانو، کتف، مچ داشتند. اصغر ابراهیمی، محسن بیرانوند، رشید شریفی هم همینطور. بنابراین کاری نمی توان کرد و نمی شود کسی را مقصر دانست. کسی که وارد وزنه برداری می شود مطمئنا از خطرات آن آگاه است. تا الان هم من قسر در رفته بودم اما بالاخره برای من اتفاق افتاد.

وزنه بردار فوق سنگین ایران در مورد صحبت های ملی پوشان مبنی بر این که سلیمی روحیه تیم بود و نبود او لطمه می زند، گفت:به بهانه فیزیوتراپی به سالن تمرین می روم و سعی می کنم در حد نیم تا یک ساعت در کنارشان باشم و تشویق شان کنم. چند روز دیگر این اتفاق هم فراموش می شود. به نظرم الان هنوز آنها در شوک هستند. در جهانی از ابتدا کار سخت بود اما الان یک مقدار سخت تر می شود اما با این حال تمام ملی پوشان خوب هستند و امسال خیلی شانس مدال داریم. به نظرم از مجید عسگری گرفته تا رسول تقیان، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، بهادر مولایی و نواب نصیرشلال همه شانس کسب مدال دارند.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که آیا مدال طلای فوق سنگین را در المپیک بر گردنش خواهیم دید، تصریح کرد:ان شاءالله بتوانم. البته امیدوارم و دعا می کنم که بهادر مدال طلای سنگین وزن را در جهانی بگیرد اما کارش سخت است و دو حریف روس قدرتمند دارد،. جدا از آن ها وزنه برداران چین تایپه و استونی هم هستند. من نیز تمام تلاشم را در المپیک خواهم کرد و تمام توانم را می گذارم اما باید بعد از عمل فقط زانویم خوب شود و به المپیک برسم.

بهداد سلیمی ، علت جراحی بهداد سلیمی در ایران

دلیل جراحی پای بهداد سلیمی در ایران
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف