نمناک اخبارپزشکی و سلامت جراحی پیوند سر قطع شده کودک استرالیایی + تصاویر
جراحی پیوند سر ، جراحی پیوند سر انسان
سر کودک 16 ماهه ای در اثر تصادف و به دلیل ضربه شدید از گردنش جدا شده بود که در یک جراحی پیوند سر 6 ساعته پزشکان توانستند با استفاده از قطعه ای سیم و یک تکه استخوان دنده ی او ، پیوند بزنند.
تاریخ انتشار : 16 مهر 1394
بازدید : 41,442 نفر

جراحی پیوند سر قطع شده کودک 16 ماهه استرالیایی

جاحی پیوند سر به جرات بخشی از حساس ترین جراحی های دنیاست که با خطرات بسیاری همراه است. خوشبختانه کودکی که به دلیل تصادف دچار قطعی سر شده بود با پیوند موفقیت آمیز توانست به زندگی بازگردد.

این پسر بچه که جکسون تیلور نام دارد، در روز 24 شهریور در زمان سفر به همراه مادر و خواهرش با یک خودروی دیگر تصادف کرد و شدت تصادف به حدی بوده که باعث جدا شدن سر وی از گردنش و پارگی داخلی شده است. جکسون به یک بیمارستان در بریزبن منتقل شد که در آن پزشکان مجرب طی یک عمل جراحی شش ساعته با استفاده از سیم و یک تکه از دنده او موفق به پیوند مجدد مهره های گردن این کودک شدند.

تصاویر جراحی پیوند سر کودک انسان با پیوند استخوان دنده

جراحی پیوند سر

جراحی پیوند سر

جراحی پیوند سر

 جف اسکین، جراح ستون فقرات معروف به "پدرخوانده عمل جراحی ستون فقرات استرالیا" که رهبری این عمل جراحی شامل اتصال یک دستگاه halo به جمجمه کودک و ثابت نگه داشتن او تا زمانی که مهره های گردن به طور کامل جوش بخورند، را به عهده داشت، اظهار کرد:بسیاری از کودکان در اثر آسیبی که در وهله اول می بینند، زنده نمی مانند و حتی اگر زنده مانده و احیا شوند نیز ممکن است هرگز نتوانند حرکت کنند و یا به صورت طبیعی نفس بکشند.

وی افزود:وضعیت جکسون بدترین نوعی بود که تا به حال مشاهده کرده ام.

جکسون بسیار خوش شانس بود که اعصاب حیاتی او دچار آسیب غیر قابل جبران و یا بر اثر نیروی حاصل از برخورد، قطع نشدند. به دلیل سن کم این نوزاد، بهبودی وی به سهولت انجام شد. بدن کودکان در سن، ظرفیت احیا بیشتری نسبت به بدن افراد مسن دارد. این کودک در حال حاضر برای نگه داشتن بدن خود در حالت ثابت باید تا هشت هفته ابزار مخصوصی را بپوشد و پس از آن می تواند به صورت طبیعی و سالم به زندگی خود ادامه دهد.

والدین جکسون، جراحی و احیا پسرشان را چیزی شبیه به یک معجزه اعلام کردند.

جراحی پیوند سر قطع شده کودک استرالیایی + تصاویر

جراحی پیوند سر قطع شده کودک استرالیایی + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 96
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 92 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف