نمناک اخبارپزشکی و سلامت جنجال دستگیری جراح زن در اورژانس
جراح زن ، بازداشت جراح زن
یک جراح عمومی زن بیمارستانی در حین خدمات رسانی در بخش اورژانس بیمارستان به دلیل اقدام غیر حرفه ای برخی مقامات قضایی دستگیر شد. این اقدام موجب ناراحتی و درخواست برخورد از سوی وزیر بهداشت شد.
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394

 جراح زن را در حین ارائه خدمات پزشکی دستگیر می کنند بدون آنکه توجهی به موقعیت او در بیمارستان در منظر بیماران داشته باشند!!

وزیر بهداشت در گفتگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی، بازداشت غیراصولی جراح عمومی بیمارستان نورآباد ممسنی شد.

 در پی بازداشت غیراصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان نورآبادممسنی در حین خدمت، وزیر بهداشت در گفتگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی با خاطیان این اقدام شد و نامه ای را نیز در این خصوص خطاب به رئیس قوه قضائیه ارسال کرد.

 دکتر سید حسن هاشمی علاوه بر گفتگوی تلفنی طی نامه ای ضمن تشکر از توجه وی به حوزه سلامت، با ابراز تأسف از برخورد غیر حرفه ای مقام  قضایی که با ادعای اجرای قانون اقدام به دستگیری غیرقانونی پزشک جراح کرده بود، این اقدام را خلاف قانون برشمرده و خواهان برخورد جدی قضایی با مأمور خاطی شد.

 وزیر بهداشت تاکید کرد:مأمور خاطی  به منظور اجرای انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد  بیمارستان شده و حین انجام ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار ضمن ممانعت از ادامه انجام فعالیت پزشک در جهت مداوای بیمار، اقدام به دستگیری همکار خانم جراح عمومی نموده است.

 وی ادامه داد:این در حالی است که  پزشک جراح  تنها بر اساس رسالت حرفه ای خود در برابر اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی مأمور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی احترامی قرار گرفت.

 هاشمی یادآور شد:این پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره وچندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار به سیا بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است.

 در پی وقوع این اتفاق همچنین وزیر بهداشت طی مکاتبه ای خواهان پیگیری قضائی و برخورد جدی با مأمور خاطی و جلوگیری از تکرار چنین مواردی در جهت رفع نگرانی از جامعه پزشکی و خدمت گیرندگان مراکز درمانی شده است

جنجال دستگیری جراح زن در اورژانس

جنجال دستگیری جراح زن در اورژانس
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 31
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 30 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف