جریمه برای مزاحمت نوامیس

جریمه برای مزاحمت نوامیس و کشف حجاب در خودرو

تاریخ انتشار : 19 مرداد 1394کد مطلب : 18820زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس از مصوبه این کمیسیون مبنی بر جریمه 100 هزارتومانی پلیس برای رانندگان مزاحم نوامیس و کشف حجاب در خودرو خبر داد.

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه جریمه مزاحمت نوامیس و کشف حجاب در خودرو گفت:در جلسه امروز کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس برای بررسی طرح عفاف و حجاب، 2 ماده این طرح موردبررسی و ارزیابی قرار گرفت.

حجت الاسلام پژمانفر


وی افزود:طبق ماده یک طرح عفاف و حجاب، رانندگان یا سرنشینان وسیله نقلیه ای که اقدام به کشف حجاب و روزه خواری و یا رانندگانی که مزاحمت هایی را برای نوامیس مردم ایجاد می کنند و یا حرکات غیرمتعارف خلاف عفت عمومی از خودشان بروز می دهند، متخلف محسوب شده و مأموران راهنمایی و رانندگی می توانند با آنها برخورد کنند.
سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس در همین زمینه تصریح کرد:بر اساس ماده یک طرح عفاف و حجاب، مأموران راهنمایی و رانندگی می توانند با آن دسته از رانندگانی که برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد کرده و یا در خودروی خود اقدام به کشف حجاب و یا در ایام ماه مبارک رمضان اقدام به روزه خواری می کنند، برخورد کرده و جریمه 100هزارتومانی برای آنها لحاظ کنند.
حجت الاسلام پژمان فر ادامه داد:البته برای این دسته از رانندگان متخلف، علاوه بر جریمه یکصدهزارتومانی، در صورت تکرار این تخلفات 10 نمره منفی، طبق موضوع ماده 7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز لحاظ شده و وسیله نقلیه آنها نیز به مدت 72 ساعت توقیف خواهد شد.
وی در پایان به ماده 2 طرح عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت:بر اساس ماده 2 این طرح، دستگاه های اجرایی مشمول ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل تمامی کارکنان دولت می شود، در صورت ارتکاب به تخلف مندرج دربند20 ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری، مشمول طرح عفاف و حجاب، توبیخ کتبی و درج در پرونده استخدامی شده و باید در مورد شخص متخلف تصمیم گیری شود؛ البته در صورت تکرار تخلف، به کسر حقوق فوق العاده شغل و یا عناوین مشابه و کسر یکسوم از حقوق یک ماه محکوم می شوند.

جریمه برای مزاحمت نوامیس و کشف حجاب در خودرو

3.326
این مطلب مفید بود ؟179
برگرفته از تسنیم - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی